Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 7 tipů, jak udržet ve vztahu romantiku

7 tipů, jak udržet ve vztahu romantiku

7 tipů, jak udržet ve vztahu romantiku

Magazín: Sex a vztahy | autor: Nataša Slánská | vydáno 22. 06. 2010

Jste spolu několik let, znáte se jak své boty, milujete se ze zvyku zhruba dvakrát týdně a často si lezete na nervy omíláním stále stejných problémů. Kam se poděla ta doba, kdy jste se spolu vznášeli na vlnách prvotní zamilovanosti? Poradíme vám, jak udržet ve vztahu jiskru na dlouhá léta.


Držte se za ruce

Tento milenecký zvyk by se neměl z vašeho vztahu vytratit, ani když jste už ve fázi zaběhané rodinné rutiny, kdy obvykle před sebou tlačíte kočár s miminkem a on je obtěžkán nákupními taškami. Držet za ruce se můžete i večer doma před televizí. K nabírání křupavých chipsů z misky vám přece jedna ruka stačí.

Připravujte spolu večeře

Proč se dohadovat, kdo dneska večer uvaří, když se na to můžete vrhnout společnými silami? Utužujete si tak schopnost týmové práce, a navíc je to další čas, který můžete trávit ve vzájemné blízkosti. A zatímco je kuře v troubě a brambory čekají na bod varu, co se přímo v kuchyni narychlo pomilovat?

Posílejte si zprávy

Celý den se kvůli pracovnímu vytížení nevidíte, ale v kontaktu přeci můžete být díky mobilním telefonům a internetu. Samozřejmě ho nemůžete otravovat dvaceti esemeskami za hodinu, ale jedna dvě sexy zprávy za den rozhodně potěší.

Udržujte vzpomínky

Občas se v rozhovoru vraťte ke svým mileneckým začátkům, zavzpomínejte na výlety, které jste tehdy podnikli, i na trapasy a nedorozumění, z nichž jste kdysi nemohli spát. Při zvláštních příležitostech nebo výročích si pusťte písničky, které jste spolu poslouchali čerstvě po seznámení. Navodí vám to tehdejší atmosféru a vyvolá obdobné zamilované pocity, jaké jste prožívali tenkrát.

Pošlete mu do práce pizzu

Přes vlastní kolotoč pracovních povinností si na něho chudáčka občas vzpomeňte, jak se v zaměstnání stresuje a nemá ani pořádně čas dojít si na oběd. A místo toho, abyste mu zabalila do kastrůlku zbytek včerejší večeře, což by mohlo u jeho kolegů vyvolat všeobecné veselí, překvapte ho a objednejte mu do práce čerstvě upečenou pizzu.

Udělejte si černou hodinku

Čas od času vyhoďte pojistky a seďte večer doma hodinku jen tak po tmě. Nejde televize, nemůžete zapnout počítač, svítíte jenom svíčkami. Najednou se musíte zabavit tím, že si budete povídat, vyprávět si duchařské historky... nebo se třeba milovat.

Vzájemně se oceňujte

Drobné věty, jimiž druhého za něco pochválíte, ve vás utuží pocit vzájemného respektu a uznání. Když vaše drahá polovička spraví vlastníma rukama nefungující lednici, nezapomeňte mu připomenout, jak si ceníte jeho šikovnosti. On by vám měl za to čas od času potvrdit, že je hrdý na to, jakou má doma krásnou a chytrou ženu. Podnětů pro chválu najdete jistě spoustu a bylo by škoda nedat najevo, že jste je zaznamenali.

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
21. 09. 2011 aknela11 romantika (reakcí: 0)
19. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 1)
12. 03. 2011 weronika9 .. (reakcí: 0)
12. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
04. 03. 2011 Karunka - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

27. 03. 2017 Horoskop Beran

Potkala jsi prima chlapa a máš pocit, že by to mohl být ten pravý? Ještě než se budeš vrhat do společného bydlení neb... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist