Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 5 pravidel pro jednoduchý život

5 pravidel pro jednoduchý život

5 pravidel pro jednoduchý život

Magazín: Sex a vztahy | autor: Katka Landlová | vydáno 15. 02. 2008

Máte pocit, že žijete ve zmatku a nepořádku? Je čas, dostat svůj život pod kontrolu.


Většina z nás plní svou mysl myriádami starostí a obav, které nám berou prostor a energii, které bychom mohli využít mnohem lépe, ku prospěchu naší duše.

Řešte problémy, které vás nejvíce zatěžují
Když vás "straší" nedokončený úkol, je to jedna z nejvíc vyčerpávajících věcí, které si můžete "dopřát". A čím déle jej budete odkládat, tím déle se jím vaše mysl bude zabývat a tím víc energie vás to bude stát. To samé platí ve vztazích. Když se s někým pohádáte, nemluvíte spolu, nebo mezi vámi prostě jen "něco visí", dlouho nečekejte, seberte odvahu a vyčistěte vzduch. Život je příliš krátký, abychom se donekonečna utápěli v starých křivdách. Zkuste to a uvidíte, že se budete cítit milionkrát "lehčí".

Uspořádejte si prostor v práci i doma
Pro někoho to může znít jako pořádně těžký úkol... Ale je to velmi dobře investovaný čas i energie, protože vyklizení a uspořádání prostoru kolem nás může být velmi povznášející. Fanoušci Feng Shui by vám řekli, že předměty kolem nás uchovávají v sobě energii událostí minulých a  "pročištění" vašeho prostředí vám umožní čerstvý start, neboli pomůže vám nezůstat zachyceni v minulosti. Ať už ale věříte v cokoli, pořádný úklid vám pomůže vyčistit si taky hlavu. Buďte kritičtí, zamyslete se nad tím, jestli opravdu potřebujete věci, které už několik let leží ve skříni, nebo v krabicích na půdě a jestli není na světě někdo, komu by se hodili víc. Pošlete je když tak na charitu, budete z nich tak mít mnohem větší radost.

Naučte se říkat NE
Mnozí z nás se trpí vírou v domněnku, že musíme říkat "ano" abychom byli ke svému okolí "milí". Pak se často stává, že toho máte stále víc a víc a nezbývá vám žádný čas pro sebe, pro svou duši, ani tělo. Pokud by vás ochota k druhým, jakkoli milovaným, dostala do časové tísně, nebo stresu, zdvořile to vysvětlete a odmítněte. To vám značně zjednoduší život.

Dejte mysli oddych
Většina z nás má hlavu nacpanou vším, co ještě musíme udělat a nesmíme zapomenout. Pište si je do diáře, nebo prostě jen do zápisníku, hned jak vás napadnou. Nezapomenete je, a nemusíte je přitom držet pořád v hlavě. Vaše mysl tak může mít prostor pro myšlení, ne jen memorování.

A na závěr:
Don't worry, be happy
Starosti jsou vyčerpávající – a my se tak často trápíme už dopředu věcmi, které se dokonce ani nestanou, také s těmi, které nemůžeme ovlivnit, nebo se už dávno stali a našim trápením se rozhodně "neodstanou". Naše znepokojení je tím pádem úplně nesmyslné a marné. Také díky tomu často promeškáme dobré věci, které se dějí zrovna teď. Takže se raději nezabývejte věcmi, které nemůžete ovlivnit a užijte si to hezké, co se děje dnes.

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
12. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
12. 11. 2011 frantiska bezstarostí (reakcí: 0)
10. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 2)
01. 08. 2011 helenadon rady (reakcí: 0)
26. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
28. 02. 2011 Karunka ano (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

10. 12. 2016 Horoskop Býk

Po celý den se budeš cítit bez energie, bez života, bez elánu. Nepřemáhej se a odpočívej, pokud můžeš. Pusť si nějaký... Celý horoskop

Karta dne

Poustevníik
Ve tvém současném stavu bude zapotřebí zvážit všechny možnosti, neukvapuj se v žádném rozhodnutí a dovol si na chvíli poodstoupit stranou, abys mohla případné nedostat...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist