Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Vyhněte se vánočnímu přejídání

Vyhněte se vánočnímu přejídání

Vyhněte se vánočnímu přejídání

Magazín: Hubnutí | autor: Renata Jarošová | vydáno 25. 12. 2009

Vánoční cukroví, chlebíčky, čokolády, bramborový salát a spoustu dalších lahůdek máme na Vánoce okolo sebe. Je těžké odolat a neporušit celoroční pravidla pro stravování. Vyzkoušejte naše tipy, vyhnete se tak zbytečným kilům po Vánocích.

 

Vyhněte se pamlskům
Kolem Vánoc se mnoho cukru skrývá v drobných pamlscích. Čokoládové kuličky, oříšky a další cukrátka v sobě skrývají spoustu kalorií. Stejně tak nejsou prospěšné zbytečně velké porce bramborového salátů či si ještě přidávat další kousky klobás a kapra. Přejídání se sladkostmi předejdete jednoduše, jen místo po sladkostech sáhněte po ovoci.

Naplánujte si pohyb
Jestli se neudržíte a začnete se přejídat, nezapomínejte, že přes Vánoční svátky nemáte žádné povinnosti, nemusíte chodit do práce, a tak se snižuje počet kalorií, které ve všední dny hravě spotřebujete. Je proto důležité si naplánovat nějaké aktivity, ať už by to mělo být lyžování nebo třeba jen procházka zasněženou krajinou či vyzdobeným městem. Nejen, že spotřebujete nabrané kalorie, ale příjemně se odreagujete od vánočních stresů. Podívejte se na článek Zažijte souznění s duší hor - skialpinismus, a vyzkoušejte tento sport. 

Vrhněte se na zeleninu
Porci masa na talíři vždy doplňte alespoň stejně velkou porcí zeleniny. Zelenina pomáhá lepšímu stravování a zároveň tak doplníte tělu potřebné živiny. Ve spojitosti se zeleninou se ale vyhněte přemíře másla a „nepotřebným“ dresinkům.

Myslete na pravidelnost
I přesto, že se vydáte na celodenní lyžování, nezapomeňte si sebou přibalit svačinu a přes den si zajít na oběd. Správného trávení a především dobrého metabolismu docílíte jedině pravidelným stravování. Vždy myslete na odpolední svačinu, jinak večer dorazíte domů s velkým hladem a hned se vrhnete na lednici.

Pozor na alkohol
Když se rozhodnete dát si skleničku alkoholu na posilněnou, dobře zvolte vybraný alkohol. Při celodenním ochutnávání čokolády, cukroví a dalších pamlsků, se zvyšuje příjem cukru a pro játra je tak mnohem těžší metabolizovat alkohol. Tak pokud celý den pojídáte cukrátka a popíjíte, nezapomeňte, že alkohol zůstane ve vašem těle déle! Co dělat, když zjistíte, že jste na alkoholu závislí, se dozvíte v článkuVztah s alkoholikem.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
27. 08. 2012 honlbjxxb 25yQuW <a href="http://udqicauzndui.com/">udqicauzndui</a> (reakcí: 0)
26. 08. 2012 Masra ) KenjiOui, oui, se sont les meame lentilles, fbraique9s dans les meame laboratoires avec les meame chose dedans mais sur la boeete, c'est marque9 2 semaines ^^. (reakcí: 0)
11. 04. 2011 stepanecka Já se bramborového... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

17. 01. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes se rozhodneš změnit svůj život od základu. Než se však pustíš do těch radikálních změn, raději si o tom promluv ... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist