Je ti přes třicet a jsi single? Na tohle se připrav!

Už ani nepočítáš, na kolika svatbách svých vrstevnic jsi byla. Jsi právě ve věku, kdy se ženy usazují, budují si hnízdečka, vdávají se a rodí děti. A ty stále nic a tvá rodina ti začíná dávat moudré rady, proč bys měla vlítnout do vztahu a to teď hned. Tady máš hned šest zaručených rad, které jako single třicátnice docela určitě uslyšíš.

Taky už pomalu začínáš šílet, jen když se máš vypravit na rodinnou sešlost, protože je ti jasné, že ti rodiče, všechny tetičky, strýčkové a babičky budou předhazovat, že jsi pořád sama a ty nebudeš vědět, jak z toho elegantně vybruslit a otočit téma? Ne, že bychom tě chtěli strašit, ale tady máš šest rad, které docela jistě uslyšíš:

1. Ať nepřebereš!

Už sis domů přivedla několik mužů a žádný z nich tě nakonec nepřesvědčil, aby sis ho vzala. Takže jsi opět sama a tví rodiče začínají mít řeči o tom, že tak dlouho vybíráš, až přebereš. To ale jedině v případě, že právě teď zpanikaříš a vezmeš si prvního ucházejícího nápadníka. Hledat toho pravého můžeš podle nás klidně dál. Třeba ho potkáš už brzy a pak by sis rvala vlasy, že sis na něj nepočkala.

Své o tom ví Alena (35 let): „Naši, a nejen oni, na mě tlačili celé roky, že už bych se konečně měla usadit, začít přemýšlet o svatbě, pořád mi předhazovali mé kamarádky a spolužačky, co se vdaly a měly rodiny, až jsem podlehla a chňapla po prvním chlapovi, co jsem potkala. Jenže se ukázalo, že to byl velký omyl. Dva roky po svatbě přišel rozvod a já byla nejvíc ze všeho naštvaná na sebe, že jsem se do toho nechala natlačit. Už bych to nikdy neudělala.“

2. Pozor, tikají ti biologické hodiny!

Ano, je sice pravda, že my ženy jsme přírodou limitované, ale v dnešní době medicínských zázraků se dají problémy s početím snadno vyřešit. A pokud máš strach, že než najdeš toho pravého, bude na plození dětí pozdě, nechej si zmrazit vajíčka. Spousty žen se k tomu kroku uchyluje a je to rozhodně lepší, než se nechat oplodnit někým, koho nemilujeme, jenom proto, abychom stihly mít děti včas a udělali radost budoucí babičce a dědovi.

3. Kvalitní muži budou už rozebráni!

Taky už jsi tohle slyšela tisíckrát? My s tím ale rozhodně nesouhlasíme. Dneska se muži už tolik do chomoutu neženou a spousta z nich je single dlouhá léta. Myslíme, že svobodných třicátníků i čtyřicátníků po světě běhá stále dost. A třeba se stejnou motivací jako ty. Prostě hledají tu pravou. Tak dej pozor, ať ten tvůj pravý nenajde už vdanou.

4. Ty by sis jen užívala!

Rodiče a prarodiče mají prostě jiný pohled na svět. Dříve se tolik necestovalo, kariéra se nebudovala a tak jediným trochu záživným bodem v životě byla svatba a následný rodinný život byl prostě alfou a omegou každé ženy. Ale co je špatného na tom, že chceš něco dokázat nebo se trochu porozhlídnout po světě? Když jsou možnosti, tak proč ne? S dětmi na krku už to půjde hůře.

„Po škole jsem přijala nabídku na stáž v Americe, tam jsem dostala nabídku na pracovní pozici v Londýně a tak jsem cestovala, pracovala a užívala si života. Že mi přeběhla třicítka, jsem si ani nestihla všimnout. Teda do té doby, než se do mě vždycky pustí u rodinného oběda mamka i s babičkou. Neumím jim vysvětlit, že teď nemám na muže a rodinu prostě čas. Vzdala jsem to a s kamarádem hrajeme prima hru na snoubence. Já mám klid a naši mi to baští,“ směje se Linda (37 let), která převedla do reality pořekadlo: Vlk se nažral a koza zůstala celá.

5. Kdo si tě tak starou vezme?

Tak předně jako pozor! Po třicítce rozhodně nejsi stará! Teprve teď se ti svět otevírá, nabízí ti možnosti a ty přesně víš, jak je využít. Svého budoucího muže už asi neokouzlíš dívčí krásou, ale za to mu nabídneš vyrovnanou, zralou ženu, která rozhodně do starého železa ještě zdaleka nepatří. Kromě toho, je pravděpodobné, že ti vztah vydrží. Už totiž víš, co chceš a nebudeš se měnit z měsíce na měsíc. Jen si vzpomeň, jaká jsi byla v pětadvaceti? Docela proměna, ne?

6. Mezi tebou a tvými dětmi bude velká věková propast!

To je sice možné, ale na druhou stranu se do té doby vybouříš a dítěti se budeš opravdu věnovat. Některé hodně mladé maminky se prostě nechtějí svého životního stylu vzdát a tak své děti odkládají k babičkám, aby mohly vyrazit na diskotéku nebo si dodělat školu. Není lepší mít život už upořádaný a pak rodit děti? A navíc s dítětem omládneš. Tím si buď jistá. Tak klidně počkej. A zatím můžeš sbírat zkušenost tvých kámošek, co už ratolesti mají.

Slavné single krásky

Spousta žen si vrásky z toho, že svého životního partnera našla až v pozdějším věku nebo dokonce ještě hledá, nedělá. Je jich dost i mezi slavnými ženami:

Sisa Sklovská

Slovenská zpěvačka Sisa Sklovská se vdávala až ve svých pětačtyřiceti letech. A vybrat si opravdu uměla, protože k oltáři šla s milionářem, který svatbu pojal velkolepě a nešetřil ani na róbě, ani na prstenech, které si nechal přivézt až z Moskvy. Sisa se vdávala poprvé, ale pravdou je, že už byla čtyřikrát zasnoubená. Jenže z chomoutu vždy vycouvala a prostě si počkala na toho pravého.

Marcia Cross

„Zoufalá manželka“ Marcia Cross se také vdávala až po čtyřicítce. Vzala si bankéře Toma Mahoneyho, kterému porodila dvojčata. Nyní je slavné herečce přes padesát, ale vypadá stále krásně. Prostě se drží hesla, že věk je jen číslo.

Eva Mendes

Okouzlující americká herečka Eva Mendes se také rozhodla pro rodinný život až na prahu čtyřicítky, kdy porodila své první dítě. A o pár let později další dítě a to se stejným mužem. Což je na hollywoodské poměry docela neobvyklá věc. Možná to bylo tím, že si prostě počkala na muže svých snů.

Geri Halliwell

Randit s muži začala slavná zpěvačka Geri Halliwell, bývalá Spice Girl, až po třicítce. A pak dohnala vše, co zameškala a podle nás si to docela užívala. Nic jí neuteklo a muži se o ni stále ucházejí.

Také ti okolí připomíná, kolik ti je a že by ses už měla usadit? Nebo ses už usadila a jsi spíše ta, co radí ostatním nezadaným? Napiš nám do diskuze, co si myslíš o single ženách, co se ještě nechtějí vázat a ignorují rady od svých blízkých, že by se už měly vdát. 

Foto: Shutterstock.com

10.3.2017 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist