Nejdražší svatby historie

Říkáš si, že až se budeš vdávat, zkusíš to zařídit tak, aby to nezruinovalo tvůj rozpočet? Rozumný nápad! My ti ale představíme známé osobnosti, které se tímhle rozhodně netrápí! Možná se na to raději posaď, protože až si přečteš, jaké částky jsou schopny dát některé hvězdy za svatbu, neuvěříš!

svatebni-saty-1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz

Pro známé tváře často svatba není jen důležitým životním krokem, ale přiznejme si, že mnohé z nich staví na odiv své bohatství a rády jsou středem pozornosti. Pokud máš pocit, že je co závidět, nenech se tím zmást! Vždyť mnoho manželství slavných už dávno ztroskotalo, takže ani okázalá a drahá svatba doživotní štěstí nezaručí. Možná naopak platí, že čím skromnější je svatba, tím pevnější je pak manželství.

Když se na svatbách nešetří

Taková Jennifer Aniston, hvězda kultovních Přátel a Brad Pitt se brali v roce 2000 v Malibu. Svatba vyšla údajně na 20 milionů korun. Jennifer měla krásné hedvábné šaty posázené perlami. To si zřejmě měla dobře rozmyslet, protože stará pověra praví, že nevěsta by se v den své svatby perlami rozhodně zdobit neměla, perly přináší slzy! Milá Jennifer to riskla a o pár let později jí skutečně zbyly oči pro pláč, když Brad v roce 2005 zběhl k její herecké kolegyni Angelině Jolie.

A co třeba královna popu Madonna a fešácký režisér Guy Ritchie? Shodou okolností se i oni brali v roce 2000. Jejich svatba stála v přepočtu asi 30 milionů korun. O nevěstinu svatební róbu se postarala Stella McCartney. O tři roky později už se ale i tento slavný pár rozcházel!

O něco skromnější svatbu měla bývalá Posh Spice a dnes již návrhářka Victoria a její partner, fotbalista David Beckham. Jejich svatba vyšla na pouhých 16 milionů korun. Řeklo by se téměř za hubičku. Jen vlečka na Victoriiných šatech stála bezmála 2 miliony korun. Nemluvě o tom, že nevěsta měla na hlavě velkou zlatou korunu vykládanou čím jiným než diamanty. O hudební doprovod se postaral Elton John. Proč ne, svatební hosté se určitě dobře bavili. Svatební hostiny se zúčastnilo přes 200 hostů a nemohl samozřejmě chybět velkolepý ohňostroj. Toto manželství zatím odolává zubu času.

Královská svatba

Mezi slavnými se samozřejmě najde i pár pár světlých výjimek, kdy drahá a pompézní svatba automaticky neznamená drahý rozvod. Třeba princ William a vévodkyně z Cambridge Kate! Není snad na světě člověka, který by jejich svatbu alespoň nezaregistroval, pokud už ji rovnou nesledoval přišpendlený u televize. Jejich svatba přišla daňové poplatníky Anglie na pěkných 70 milionů. Byla spojená s velkým mediálním zájmem, nejdražší položkou svatby proto byla bezpochyby dokonalá bezpečnostní opatření a ochranka – necelých 33 milionů. Svatební hostiny se zúčastnilo na 650 hostů. Jen šampaňské vyšlo na 60 tisíc, víno na dalších 150 tisíc. Nemluvě o osmipatrovém svatebním dortu, jehož výroba stála krásných 80 tisíc.

A nedávno se vdala i sestra vévodkyně Kate, Pippa. Ani na její svatbě, která je v Anglii považována za společenskou událost tohoto roku, se nešetřilo. Obrázky krásné Pippy obletěly svět. Nebyla to sice královská svatba, ale i tak se rodiče slavných sester pěkně plácli přes kapsu. Jen kupříkladu skleněný altán kde se konala svatební hostina, vyšel na 3 miliony korun. Na hostinu bylo pozváno přes 350 hostů. Šaty nevěsty vyšly na 1,2 milionu.

Ani bývalý prezident USA Bill Clinton nešetřil na svatbě své jediné dcery. Tisk spekuluje o tom, že celkové náklady se mohly vyšplhat až na 5 milionů dolarů. Oslavy se zúčastnilo pět set hostů a nechyběly známé tváře jako hvězda televizní obrazovky Oprah Winfrey, Madeleine Albright nebo Steven Spielberg. Jen květinová výzdoba přišla Clintonovi na čtvrt milionu dolarů. Další čtvrt milion stály šperky pro nevěstu a téměř milion pak svatební tabule. O takové svatbě by si mohla třeba taková Monika Lewinská nechat jen zdát!

A nejdražší svatba vůbec?

V roce 2012 vdával svou dceru brunejský sultán Hassanal Bolkiah. Sultánův majetek je odhadován na 450 miliardy korun, to se pak vdává dcera jedna báseň. Sultanát Brunej vděčí za své nesmírné bohatství těžbě ropy a zemního plynu. Jen náklady na obřad se vyšplhaly údajně až na 380 milionů korun. Okázalý dvacetiminutový ceremoniál se konal v trůním sále královského paláce. Nevěstina róba byla vyšívaná zlatem a pokryta křišťály. Ženich oblékl úbor z brokátu a zlata. Tam se ostatně konala i samotná svatba. Pozváno bylo na 1700 svatebčanů, nechyběly takové persony jako filipínský prezident, nebo thajský premiér. Jelikož má brunejský sultán ze svých tří manželství celkem pět synů a sedm dcer, dá se předpokládat, že tato pohádková svatba nebyla v rodině tou poslední.

Nejdražší zásnubní prsteny

Aby se nějaká svatba mohla vůbec odehrát, je třeba nejprve uspořádat zásnuby. K těm neodmyslitelně patří zásnubní prsten. Řada známých nevěst se pyšní opravdovými skvosty. Například Kate Middleton, nyní již Vévodkyně z Cambridge, obdržela od prince Williama 18ti karátový safír, který princ zdědil po své matce, princezně Dianě. Ani rivalky Jennifer Aniston a Angelina Jolie se za své zásnubní prsteny od Brada nemusely stydět. Jennifer nyní nosí na ruce osmikarátový diamant za 500 tisíc dolarů od svého druhého manžela Justina Therouxe. Angelina od Brada dostala prsten, který pomáhal vytvářet a jehož cena vyšla na 250 tisíc dolarů. Angelina údajně pěkně zuřila, protože její zásnubní prsten byl o polovinu levnější než ten, který kdysi dostala od Brada Jennifer. Tomu říkáme opravdové starosti!

To taková Melanie Knauss, manželka současného prezidenta USA Donalda Trumpa, si tyhle starosti dělat rozhodně nemusela. Její zásnubní prsten s 15ti karátovým diamantem má hodnotu údajně až 1,5 milionu dolarů.

A co milovnice luxusu Beyoncé? Údajně je to právě ona, kdo se může pyšnit nejdražším zásnubním prstenem současnosti. Rapper Jay Z jí obdaroval klenotem s 18ti karáty zasazenými do platiny v hodnotě 5 milionů dolarů.

Rovnat se takovému prstenu může snad jen ten, který obdržela dědička miliardového impéria Paris Hilton, která neumí nic a zároveň všechno. Od svého snoubence dostala 24karátový prsten v hodnotě 4,7 milionu dolarů. Protože se ale rozešli ještě před svatbou, musela nebohá Paris prstýnek zase vrátit. To naštve!

Nejdražší svatební šaty

A co třeba nejdražší svatební šaty na světě? Zajímá tě, které to jsou? Pokud máš přebytečných 12 milionu dolarů, čti dál. V Beverly Hills je jeden svatební salon, kde jsou šaty v této hodnotě k mání. Majitelkou salonu a současně autorkou šatů je René Straussová, spolutvůrcem pak Martin Katz, prodejce luxusních šperků. Šaty jsou osázeny sto padesáti karátovými diamanty a jsou ozdobou přehlídkových mol.

Druhé nejdražší svatební šaty na světě přišly na svět v Japonsku pod rukama návrhářky Yumi Katsury. Jsou zdobeny bílým zlatem, bílými a zelenými diamanty a mnoha perlami. Jejich cena činí neuvěřitelných 8,5 milionů korun.

Pokud bychom zavítali do našich končin, tak boj o nejdražší svatební róbu by s přehledem vyhrály šaty známé návrhářky Soni Hlaváčkové. Šaty určené pro nevěstu ve Spojených arabských emirátech bys pořídila za 3,5 milionů korun. Jsou posety drahými kameny a diamanty a spotřebovalo se na ně 120 metrů látky. Zdobí je rovněž ručně tkané francouzské krajky a italský tyl.

Tak co říkáš, chtěla bys být bohatá a slavná a dopřát si takový luxus?

Text: Alena Kubátová

Foto: Profimedia.cz, Dan Materna / MAFRA / Profimedia,

6.9.2017 4:00| autor: Alena Kubátová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist