Šok! Vědci tvrdí, že šťastný vztah prý zaručí popíjení alkoholu

Kdy jste si naposledy udělali s partnerem „hezký večer“? Teď se náhodou nebavíme o sexu, ale o příjemném soukromém rozhovoru nad sklenkou vína nebo něčeho ostřejšího. Že už si ani nevzpomínáš? Holka, to je ten problém. Kvůli tomu ti to doma skřípe tak zatraceně nahlas!

alkohol-a-vztah-1100x618.png Zdroj: iStock

Opravdu má alkohol takovou moc?

Mít spokojený a harmonický vztah je snem každé ženy. Ani ty určitě nejsi výjimkou. Dá se nějak zařídit, aby se tahle vize proměnila v realitu? Představ si, že ano, a dokonce to ani nedá moc práce. Odborníci odhalili jednoduchý a zaručený způsob, jak napravit pošramocené partnerství. Tajemství je podle nich doslova ponořené v alkoholu! Znamená to snad, že ve víně kromě pravdy najdeš i štěstí v lásce?

Pojď do baru, ať jsme v pohodě

Tým vědců z Michiganské univerzity teď zrovna nemá na růžích ustláno. Tuhle povedenou partičku proklínají všichni abstinenti světa. Taky aby ne, vždyť odborníci na základě výsledků své unikátní studie tvrdí, že páry, které spolu nasávají tekutou metlu lidstva, bývají mnohem spokojenější. Samozřejmě na rozdíl od těch, kteří se „ohnivé vodě“ z nějakého důvodu vyhýbají. Co výzkumníky přivedlo na tuhle stopu?

Napij se, nebo tě vyměním

Analýza dat a vlastně i celé pátrání zaměstnalo vědce na celých deset let. No, trochu se to protáhlo. Ovšem bez pomoci 2680 oslovených párů by se to neobešlo. Všichni respondenti byli starší 50 let a měli s manželstvím bohaté zkušenosti. Dvojice spolu byly v průměru 33 let, takže „léta praxe“ prověřily soudržnost jedinců snad ze všech stran. Každé dva roky se zúčastnění podrobili velkému výslechu. V něm se vytahovali kostlivci nejen ze skříně.

Přečti si také:

Promile sem, promile tam

Otázky odborníků byly hodně osobní. Řešila se kvalita vztahu, frekvence sexu, množství alkoholu, společně trávený čas, žárlivost, vzájemná podpora při krizových situacích… Prostě všechno, co je partnerský „denní chleba“. Jak to dopadlo? Při shromažďování výsledků se jasně prokázalo, že kde to doma teče, tam je klid a pohoda.

Mírná společná konzumace alkoholu opravdu dokáže utužovat vztahy. Nejsme si jisti, proč se to děje, ale příčinou lepší kvality manželství může být to, že spolu partneři tráví více volného času,“ říká autorka studie Kira Birditt s tím, že s nějakou tou sklenkou roste pocit vzájemné jednoty a rozproudí se i zábava v páru. No dobře, pít se tedy musí, ale jen ve dvojici a hlavně s mírou! Jdeš si nalít decku, abys vyzkoušela, jestli to funguje? Ještě moment…

Dobrého pomálu

Nedoporučujeme, aby lidé pili více, nebo měnili to, jak pijí,“ varuje Kira Birditt a dodává, že hranice mezi častou chutí na panáka a alkoholismem je tenká. Tak pozor, aby se vám to s partnerem trochu nevymklo z rukou!

A jaký máš program na večer s tvým miláčkem? Nalijete si drink, nebo si vystačíte s nealkem? Ono to bude asi bezpečnější… Podívej na vtipné video, kde je páreček, který trochu „přebral“. Jestli tohle vážně zlepšuje vztah, tak potěš koště!

Souhlasíš s tím, že alkohol přispívá k domácí pohodě a utužuje partnerství, nebo tě tohle tvrzení pěkně zvedlo ze židle? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na tvůj názor!

12.9.2023 2:00| autor: Lucie Feiková | zdroj: academic.oup.com/psychsocgerontology/article/73/4/655/2631996, delicious.com.au/drinks/wine-champagne/article/couple-drinks-together-stays-together/36183dfe-2f21-433d-8447-80e075ba5a09

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist