6 zaručených způsobů, jak ovládnout muže

Ženy dlouho neměly stejná práva jako muži, proto se je naučily uplatňovat právě skrze své manžele, milence a nápadníky. I dnes by ale byla škoda, kdybychom této své schopnosti občas nevyužily. Máme pro tebe 6 zaručených způsobů, jak ovládnout toho svého.

Kleopatra, královna Viktorie, Kateřina Veliká nebo císařovna Marie Terezie byly jedny z mála žen, které měly moc a svobodu oficiálně. Ostatní ženy stály většinou ve stínu svých manželů, které ale dokázaly svými ženskými kouzly nenápadně ovládat. Téměř k dokonalosti toto umění dovedly třeba milenky Anna Boleynová, madame de Pompadour nebo madame du Barry. I v posledních letech ale některé manželky významných mužů obratně určují národní nebo světovou politiku jako Hillary Clintonová nebo manželka severokorejského vůdce Kim Čong-una.

Na různé muže fungují různé taktiky. Vyzkoušej, do které skupiny patří ten tvůj, a máš ho jak na dálkové ovládání. Ale pozor, dámy, nic se nemá přehánět. I dálkové ovládání se může časem pokazit, proto si ho nech jen na výjimečné situace.

Co nám na očích vidí

Někteří muži se ovládají velmi snadno. Prostě nám splní všechno, co nám vidí na očích. „Můj bývalý přítel mě zbožňoval a udělal snad všechno, co jsem jen naznačila,“ říká šestadvacetiletá Iva. Chvíli jí to přišlo zábavné a milé, ale nic se nemá přehánět. „On byl v tomhle ohledu fakt extrém a tak nějak jsem si ho přestala vážit. Potřebovala jsem pořádného chlapa a ne sluhu, který splní všechna moje přání. Ale některým ženám takový poskok vyhovuje. Asi ne na vztah, ale pomáhá jim naplnit jejich ambice,“ přemýšlí Iva.

JAK NA NĚJ: S tímhle typem mužů je to opravdu snadné. Stačí naše přání jen říct nebo naznačit a jako by se stalo.

Abychom byly šťastné…

Naštěstí většina mužů do této krajnosti nezachází a každou pitomost nám nesplní. Na druhou stranu ale muži tak nějak nenápadně plní některá naše přání proto, abychom prostě byly šťastné. Nekoupí nám každou tretku, ale pojede s námi na víkend k příbuzným, které nemá příliš v oblibě. Proč? Prostě jen proto, že nám to udělá radost.

JAK NA NĚJ: Zapomeň na vydírání a ultimata, ale zahraj na city. Když něco opravdu chceš, ukaž mu, že bez toho jsi skleslá a bez nálady. Který gentleman by nechtěl svoji dámu potěšit?

Hlavně nenápadně

Jsou muži, kteří klidně přijmou tvůj nápad, ale nesmí si uvědomit, že je tvůj. To by ho pak buď úplně zavrhli, nebo zbytečně zkomplikovali. „Když jsem manželovi navrhla, že na víkend v horách můžeme jet kratší cestou, tak to přijal s tím, že kousek pojedeme mojí cestou, ale zbytek vezmeme ještě jinou zkratkou. Nakonec jsme zabloudili a do cíle jsme dojeli až pozdě večer,“ vypráví třicetiletá Míša. „Byla to ale moje chyba, protože jsem mu to navrhla moc na rovinu. Kdyby to přijal, tak by ve svých očích přiznal selhání,“ popisuje Míša s úsměvem manželovu ješitnost.

JAK NA NĚJ: Mezi řečí zkus nenápadně zmínit nějakou svoji myšlenku, ale klidně ji hned zavrhni. Stačí, když mu červík zahlodá v hlavě a za chvíli na to kývne. Někomu to trvá třeba hodinu, jinému den, takže buď trpělivá.

Musí na to přijít sám

Na rozdíl od předešlého typu mužů tento typ na všechno musí přijít sám. Nápad, který chceš uskutečnit, nesmí slyšet od nikoho jiného. I nenápadná zmínka v něm vyvolá pocit, že ten skvělý nápad přece mohl mít taky! Takže musí vymyslet něco „lepšího“. Tato taktika platí i pro ta přání, která tvůj muž považuje za zbytečná. Když na to půjdeš správně, splní ti skoro cokoliv.

JAK NA NĚJ: Tohle je trochu pro pokročilé. Je nutné důkladně intrikovat a správným vedením rozhovoru ho dovést až k tomu, že na tvůj nápad přijde sám. Potřebuješ opravit nějakou drobnost na autě a pro něj je to zbytečnost, protože to tiché vrzání mu nevadí? Začni mluvit o tom, že tohle auto už je na odpis, jsou s ním jen problémy a měli byste uvažovat o koupi nového auta. Sám hned navrhne, že by to možná šlo ještě spravit. Nezapomeň ho za ten nápad odměnit nadšením.

Pravý opak

Tak tohle je asi ta nejproblematičtější skupina mužů – dělají přesně pravý opak toho, co po nich chceme. Někdy na truc, někteří to mají prostě v povaze a někteří proto, že jen oni vědí nejlíp, jak a co se má udělat. „Tak tohle mám přesně doma. Když já řeknu, že je mi zima, on stáhne topení, že je tam až moc vedro a jsem zhýčkaná, když je teplo mně, on potřebuje přitopit, protože vymrznul v práci. A tak je to doma se vším. Nemít dvě malé děti, dávno bych mu utekla,“ říká pětatřicetiletá Lenka.

JAK NA NĚJ: Když ho prokoukneš, je to docela jednoduché, i když poněkud riskantní. Stačí nahlas vyslovit vždy pravý opak toho, co vlastně chceš. A pak jen doufej, že neudělá výjimku a nesplní ti to, co ve skutečnosti nechceš.

Jinak bude peklo

Někteří muži mají rádi svůj klid a pro něj jsou ochotni udělat skoro cokoliv. Než aby doma měli tichou domácnost, na stole jen neoblíbená jídla (pokud jim vůbec něco na stole přistane) nebo naštvanou ženu, tak radši udělají to, co po nich chceme.

JAK NA NĚJ: Aby to fungovalo, je potřeba si k tomu muže trochu vychovat. Když ti nechce vyhovět, nebuď milá. Je to jednoduché. Tuhle taktiku ale využívej jen v případě, že žádná jiná nefunguje. Vždycky je lepší odměňovat, než trestat.

A co platí na tvého muže? Využíváš někdy ženských kouzel, abys dosáhla svého?

Foto zdroj: shutterstock.com

18.3.2016 4:00| autor: Hana Dragounová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist