Zhubnout a ještě si to užít? Hubni sexem!

Dát si čokoládu, nabrané kalorie hned zase spálit a ještě si přitom skvěle užít? Jde to! Stačí si vychutnávat sex a intimnosti, co k tomu patří, plnými doušky. Víme, kolik přitom spálíš kalorií.

Diety a hubnutí rešíme v podstatě neustále. Tak nějak se stalo součástí naší doby. A tak si dopřáváme nezdravá jídla z fastfoodů, pizzy a dorty, co se rozplývají na jazyku a pak se honíme v posilovně nebo na hřišti a snažíme se nabraná kila shodit. Ale ty se jednak nemusíš omezovat v jídle, ale hlavně lítat do fitka nebo na aerobic, abys měla postavu snů. Vystačíš si s pořádnou porcí sexu. Nevěříš? Přesvědčíme tě!

Spát, povídat a hubnout? Ano!

Dobře, než se pustíme do milostných hrátek, trošku si poklidíme, pokecáme a schrupneme. Vědělas, že když spíš, čteš si, nebo jen s někým komunikuješ a je jedno, jestli přes mobil nebo osobně, tak také vydáváš energii a pálíš kalorie? Potěšující nemyslíš? A dokonce vědecky bylo prokázáno, že když uklidíš celý svůj byteček, spálíš tolik kalorií, jako bys vyložila půl vagónu uhlí. Pokud máš doma haldu žehlení, jdi do něj! I žehlením lze zhubnout!

Sexem k prima tajli 

A co teprve při takovém milování! Sex je podle odborníků zaručeným způsobem, jak spálit kalorie. Kvanta kalorií! Možná jsi to netušila, ale takovou hodinkou sexu spálíš mnohem víc kalorií, než badmintonem, ping-pongem, či jógou, anebo zmíněným úklidem či žehlením. Navíc si vytvaruješ skvěle postavu a nemluvě o tom, jak krásně ti bude na duši.

Jídlo, mňamky… a ty

Taky si nedokážeš upřít lahodnou tabulku čokolády? Úplně ji cítíš, jak se ti rozplývá na jazyku a ten slastný pocit potom… Jak my ti rozumíme. Ovšem, když se nacpeš tabulkou čokolády, dostaneš do těla více než 1000 kilojoulů. A teď máš na výběr, jak s nimi zatočit. Abys energii opět vydala, měla bys minimálně dvě hoďky cvičit, žehlit, anebo… se věnovat hodinku sexu. Co si vybereš? My máme jasno.

Líbej mě, líbej

Dala sis k obědu hambáč s hranolkama, nebo dvacet deka vlašského či podobně hutného salátu s majonézou? Vyrušíš to hodinkou sexuálních hrátek. Ale nejen tím, udělej si s miláčkem krásný líbací maratón a světe, div se, i tato příjemná činnost tě zbaví mnoha kalorií, potažmo špíčků. Už jen čtvrthodinka líbání semele přes tisícovku kilojoulů. A to už stojí za úvahu, nemyslíš?

Nahoře nebo dole?

A kdybychom chtěli být ještě důkladnější, tak tu máme pro tebe i tip na tu nej polohu – samozřejmě v souvislosti se spalováním tuků. Nejméně jich spálíš při té nejběžnější – při misionářovi, jednou tolik „na koníčka“ a dokonce dvakrát tolik u milování ve stoje. A pikantní nepřekonaná perlička je pak orál, při němž zlikviduješ mytických dva tisíce kilojoulů!

Sumasumárum

Když se to vezme kolem a kolem, tak při milování dvakrát až třikrát týdně se můžeš dostat za rok na číslovky od 60 tisíc spálených kilojoulů výše, což je odvislé do polohy i intenzity sexu. A to není zdaleka vše! Sexuální aktivita tě totiž uzdraví v mnoha směrech. Vždyť díky ní si navýšíš obranyschopnost organismu, zbavíš se depky a také si prodloužíš si život. A to už se počítá, no ne?

A co si myslíš ty? Je sex dobrým tipem k hubnutí? Šla bys do takové „diety“? Pro inspiraci se podívej na vtipný souhrn, kolik že, kdy a při čem můžeš spálit kalorií:

Svlékání obecně

…se souhlasem – 12 kalorií

…a bez souhlasu – 187 kalorií

Svlékání podprsenky

…oběma rukama – 8 kalorií

…jednou rukou – 12 kalorií

…ústy – 85 kalorií

Nasazování kondomu 

…při erekci – 6 kalorií

…bez erekce – 315 kalorií

Předehra

…pátrání po klitorisu –  8 kalorií

…pátrání po bodů G  – 92 kalorií

Orgasmus 

… skutečný – 112 kalorií

…předstíraný – 315 kalorií

Post orgasmus 

…zůstat v posteli – 18 kalorií

…vyskočit z postele – 36 kalorií

Tak co říkáš? Vyzkoušíš, nebo už máš dváno vyzkoušeno? Napiš nám svůj názor do diskuze.

Foto: shutterstock.com

22.7.2016 6:00| autor: Pavla Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist