Většina lidí dává přednost kávě před sexem!

Co si lidé nejradši dopřávají po probuzení? Kávu, kávu a zase jenom kávu! Většina z nás ji dokonce upřednostňuje i před ranním sexem, varují vědci! Je to tak v pořádku?

Ranní sex má svoje kouzlo. Nabije vás energií na celý den, naladí mozek na příjemné myšlenky. Jestli si ale myslíte, že na tuhle příjemnou činnost „jsou všichni“, tak jste na omylu. Víc než polovina lidí z nového říjnového průzkumu realizovaného Le Méridien Hotels and Resorts říká, že si ke snídani radši dopřejí kávu než sex!

Vědci oslovili 7 455 lidí z šesti oblastí po celém světě, mezi které byly zařazeny Spojené státy, Dubaj, Čína, Francie, Německo a Indie. Na základě výpovědí oslovených respondentů zjistili, že 51 procent účastníků studie uvedlo, že by bez sexu klidně mohli žít, ovšem že stejný názor rozhodně nesdílí ve spojitosti s kávou. Ta je prý potřeba za všech okolností, bez ní se mysl ani tělo po ránu nenastartuje? Máte to taky tak?

Volím kávu, no a?

Já souhlasím. Pracuji z domova a trávím okolo dvanácti hodin denně u počítače. Kolikrát končím až nad ránem, a pak brzy vstávám. Proto si neumím představit, že bych si ráno nedala šálek kávy, je to můj startovací rituál,“ přiznává třiatřicetiletá grafička Karolína, která dodává, že v pomyslném souboji sex-káva, by u ní ve většině případů určitě vyhrál šálek teplého voňavého nápoje.

článek

Možná, jako většina účastníků výzkumu, Karolína patří k těm, kteří jsou na kávě závislí, i když si to nepřiznají. Vždyť téměř všichni milovníci kofeinu ze studie uvedli, že si přílišné lpění na oblíbeném nápoji neuvědomují, a konzumují ho hlavně proto, že jim stimuluje kreativitu a pomáhá při relaxaci. Kdo ale říká, že by se nedalo spojit příjemné s užitečným?

Zkuste změnu, obojí propojte!

Káva po laškovném milování se může stát i vaším společným rituálem, který zpestří šeď všedních dní. Mezi oblíbené pozice pro sex pár minut po probuzení patří lžíce, tedy poloha, kdy partneři leží na boku za sebou. A má to svůj důvod. Mnohým ženám totiž mazlení po ránu vadí kvůli odéru nevyčištěných zubů, a právě lžíce je ušetří nepříjemných chvil.

„Lenivější pozici na boku občas s manželem prostřídáme a milujeme se na pejska. Je fakt, že já opravdu ráno vypadám jako strašidlo, tak manžu nechci vylekat,“ směje se čtenářka Patricie, příznivkyně ranního sexu. „Neříkám, že se ráno milujeme každý den, ale čas od času je to fajn. A o víkendu si tu kávu po milování – a ještě v posteli můžeme dát taky, no ne?“ potutelně pokládá řečnickou otázku.

A jak to máte vy? Volíte raději šálek kávy nebo ranní milování?

Foto: profimedia.cz

19.11.2013 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist