Pět triků jak vypadat skvěle, a to hned po ránu!

Známe to každá. Opakované řinčení budíku, vyděšený pohled do zrcadla a zjištění, že za půl hodiny musíme vyrazit do práce. Žádnou paniku! S tipy od nás budete vypadat úžasně už během několika minut.

Rychlá sprcha
I kdybyste měla všechny následující rady pominout, tak tuhle nevynechávejte. Ranní sprcha vás osvěží jako nic jiného a zabere kupodivu méně času, než si myslíte. Stačí opravdu jen tři minutky. Voda by měla být vlažná, ale každému vyhovuje něco jiného. Ženy mohou být ráno choulostivé na chlad a spíše se raději zahřejí teplejší sprchou. V případě, že se ale potřebujete opravdu rychle probrat, prostřídejte teplý a studený proud vody. Kůže na celém těle se navíc po takovéto proceduře pěkně prokrví a vypne.

Vlasy
Pokud máte pár minut navíc, zauvažujte i nad umytím vlasů. Nic není pro svěží vzhled přínosnějšího než čerstvě umyté kadeře. V létě není nad čím přemýšlet, vlasy můžete vysušit jen částečně a nechat je doschnout přirozenou cestou. V zimě je to o něco horší. Jestliže máte vlasy delší nebo složitější na úpravu, nahraďte mytí vlasovým sprejem, kterým pečlivě prostříkejte a načechrejte účes. Nepřehánějte to však s lakem nebo gelem, ty situaci nezachrání, spíše naopak. A ještě jeden dobrý tip… Různé pokrývky hlavy jsou v módě po celý rok, tak toho využijte. Určitě budete vypadat lépe se šik uvázaným šátkem než s mastnými vlasy.

Pleť
Na podkladový krém, make-up, korektor, rozjasňovač a pudr prostě nemáte čas. Řešení přinášejí přípravky, které všechny nebo některé z těchto funkcí nabízejí v jednom. Nejsou sice tak dokonalé, ale lepší než nic. Zapátrejte proto po nich a mějte je vždy k takové situaci připravené v koupelně. Budete mít zaručeno, že nevyjdete z domova pobledlá, s výraznými kruhy pod očima a červenými flíčky. Dolíčit se pak můžete třeba během polední přestávky.

[[related]]

Oči a rty
Jestli si z časových důvodů netroufáte ani na řasenku, zkuste řasy alespoň natočit k tomu určenými kleštičkami. Je to nenáročný krok, který ale učiní velký rozdíl. Oči se zvýrazní samy o sobě a nebudete vypadat tak ospale. Nabízejí se také průhledné gelové mascary, které nahradí barevné, jestliže se bojíte, že byste se ve spěchu při líčení spíše umazala, než zkrášlila. Na rty si vystačíte s leskem či jelením lojem, i ten dokáže ústa příjemně oživit.

Oblečení
Na výběr oblečení už pravděpodobně moc času nezbývá, tak se jen vyvarujte některých kousků. Například sukně, protože silonky si docela zajisté v té rychlosti poškodíte. Sáhněte po osvědčené klasice, která vám sluší. V případě, že zvolíte oblečení z předchozího dne, vyměňte alespoň nějaký doplněk. A rychlým pohledem zkontrolujte, zda nemáte na šatech skvrny od jídla, deodorantu a podobně. Ty by celou vaši předchozí snahu jednoduše zhatily. Nevadí, že nebudete tentokrát mít skvěle sladěné barvy, čistota je v tomto případě přednější.

Mnoho rad, jak vypadat po ránu skvěle, začíná již předchozím večerem. Patří mezi ně pečlivé odlíčení, dostatek vody, spánku a naopak omezení kávy či solených jídel. Někdy se to ale prostě nepovede. I tak se dá spousta věcí zachránit. Možná si časem na téměř přirozený vzhled zvyknete a složité líčení a česání využijete jen při slavnostnějších příležitostech. V opačném případě nezbývá nic jiného, než si budík nařídit o něco dříve a opravdu vstávat při prvním zvonění.

Nad tímto tématem jsme se zamyslely také v redakci a zjistily jsme, že všechny do jedné prostě k ránu musíme mít spěch. A ve svém okolí známe jen jednu ženu, která ráno vstává o dvě a půl hodiny dříve, než musí být v práci. Ano, čtete dobře o dvě a půl hodiny dřív, aby si stihla  umýt vlasy, nalíčit se, obléknout a vůbec se doladit do nejmenšího detailu. Tak do toho bychom, alespoň my v redakci, nešly. A vy?

6.12.2012 8:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist