Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 19. 9. do 25. 9. 2016

Který den bys raději neměla ponocovat a kdy je nejlepší čas na sázení česneku? Chceš vědět, proč je šalvěj magická a jak ji můžeš využít? Mrkni na náš nový lunární kalendář!

19. 9. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek a oči. Všechno, co nadměrně tyto orgány zatěžuje, působí mnohem škodlivěji než v jiné dny.

Pokud studuješ a potřebuješ nutně stihnout náročnou přípravu na písemku či zkoušku, pamatuj, že je lepší mít malou rezervu a pohlídat si v kalendáři dny ohnivého Berana. Noční ponocování, umělé světlo a nedostatek spánku ti ráno mnoho energie nepřidají a zkouška může dopadnout špatně, ještě si k tomu vykoleduješ migrénu nebo silnou bolest hlavy. Pamatuj na dostatečný přísun tekutin, pokud ti v jiné dny nedělá moc dobře káva, raději na ni zapomeň. Jestli si naopak nedokážeš představit den bez kávy, vyzkoušej „zdravou kávu“ s houbou Reishi.

Já kávu miluji a jako dárek jsem dostala právě toto zdravé kafe, zatím mě energeticky nenakoplo, ale pocit, že dělám pro své tělo něco dobrého, je k nezaplacení. Za měsíc dám vědět, jaké účinky má na můj organismus, budu poctivě popíjet svoji denní dávku a sledovat, co to se mnou udělá. Miluješ kávu nebo se klidně obejdeš a dáš si zdravější variantu? Pokud ano, máš můj obdiv, já si zatím bez dobré černé kávy neumím ráno představit.

Máš zahrádku? Když dodržíš správný termín, což je právě nyní a chystáš se zavařovat, vyrábět lahodné marmelády nebo čalamády, tak dnes rozhodně neprohloupíš a zvýšíš tím trvanlivost svých dobrot, které si také zachovají vitamíny a lahodnou chuť. Úrodu můžeš sklízet a uskladňovat, půdu oživ správným hnojivem.

20. – 21. 9. – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči, čelisti, zuby, mandle, šíji a uši. Podpoř správnou funkci těchto orgánů, zajistíš si pevné zdraví a klidné spaní.

Jak na to? Jak již víme, vše souvisí s pátou čakrou, která se týká především komunikace, samozřejmě správné komunikace a vyjadřovacích schopností. Napadlo tě někdy, že vlastně všechno, co můžeme vyjádřit – od pláče, smíchu, pocitů radosti, lásky, strachu či vzteku – souvisí s oblastí krku a ústřední roli hraje štítná žláza? Pokud je tato čakra zablokována, často je příčina již v dětství, vzniká problém s vyjadřováním, děti mohou koktat, zadrhávat, což ovšem není ani v dospělosti nic neobvyklého. Je mnoho případů, kdy po traumatickém zážitku začali mít lidé problémy s komunikací.

Problém s vyjadřováním se díky posměchu okolí prohlubuje a velmi často se takový jedinec straní kolektivu nebo dokonce skončí v péči lékařů. Pokud máš někoho ve své blízkosti, snaž se mu naslouchat a podporuj ho také psychicky. Pobyt v přírodě, sledování modrého nebe a dokonalé uvolnění jsou skvělou terapií pro každého. Také šalvěj může uvolnit bloky a zatuhliny v krční čakře, pokud nemáš ráda čaj, stačí se obklopit bylinou a nasávat její vůni. Letos se úroda opravdu povedla a jeden z mých pokojů se stal nádhernou oázou klidu právě díky sušené šalvěji a její aromatické vůni.

Šalvěj suším celou i se stonkem, průběžně ji obracím a uskladním ji v papírových taškách, což se mi osvědčilo asi nejlépe, nádherně voní a její účinky jsou velmi silné po celý rok. Nejen, že čistí dům od negativních energií, ještě působí blahodárně na naše zdraví a využití nalezne také v kuchyni jako skvělé koření. Tuto magickou bylinku, doporučuji opravdu všem.

Víš jaký je nejlepší lék na všechny nemoci? Láska! Miluj sebe tak, jak chceš, aby tě milovali ostatní, kolik lásky dáváš sobě – tolik k tobě přichází, nezapomínej na to a měj se ráda, jsi totiž dokonalá taková, jaká jsi!

Máš zahrádku? Máš ráda česnek? Tak šup ručky do hlíny, můžeš zasadit zimní várku, sklízet můžeš kořenovou zeleninu.

22. – 23. 9. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, plíce, dech, paže a ruce. Ve čtvrtek máme Podzimní rovnodennost, kdy Slunce vstupuje do znamení Vah v 16:20LČ, začíná nám astronomický podzim.

Víš, že je také Světový den bez aut? Jak jsi na tom ty, zvládneš nechat svého miláčka v garáži a vyšlápneš si pěšky, nebo si již bez auta nedokážeš představit život? Jsem pro, aby se alespoň v tento den vyrazilo pěšky a na malou chvíli zapomnělo na auta. Správný pohyb je pro naše tělo velmi důležitý, když vyrazíš do přírody, nezapomínej na správné dýchání, hluboký nádech a hluboký výdech, dýcháme bříškem a samozřejmě nosem, který je zároveň dobrým filtrem a chrání nás před různými bakteriemi.

Víš, jaký je velmi účinný a přitom jednoduchý cvik na ramena, ruce a celé tělo? Zavěšení se. Když budeš poctivě každý den trénovat tento jednoduchý cvik, uděláš pro své tělo mnoho dobrého. Pokud máš na zahradě vhodný strom nebo chodíš cvičit do tělocvičny, schválně vyzkoušej, jak jsi na tom – zavěs se na větev nebo hrazdu, tak ať máš nožky alespoň třicet centimetrů nad zemí a počítej alespoň do dvaceti, až budeš zdatná, můžeš se zkusit přitahovat k bradě nebo udělat výmyk, ten ovšem zkoušej raději na hřišti nebo v tělocvičně za asistence kamarádky nebo trenéra.

Máš zahrádku? Nechej půdu v klidu odpočívat a věnuj se spíš úklidu domácnosti, můžeš uložit letní oblečení a připravit se na chladnější šatník. Větrej pokoje, ať se energie pořádně rozproudí, dobře ti půjde malování i úklid. Pokud máš zelí, můžeš ho nakrouhat a naložit.  U nás se říká, že se zelí hňácá, hňápe – šlape, ale ta chuť nemá chybu, na zimu úžasný zdroj vitamínů. Máš ráda kvašené zelí a nakládáš ho také do kamenného hrnce? Jestli máš vyzkoušený recept, poděl se s námi!

24. – 25. 9. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď a plíce. Pokud se chystáš na oslavu nebo jakékoliv jiné noční ponocování, dávej si pozor na alkohol, tučná a příliš slaná či sladká jídla. Ranní probuzení by nemuselo být zrovna příjemné, čekalo by tě pálení žáhy, žlučníkové potíže, oteklá víčka a nechuť vstávat z postele. Drž se hesla všeho s mírou a pak neuděláš chybu. Užij si volné dny, pokud je máš a na chvíli zapomeň na každodenní stres a starosti. Vypni a všechno hoď za hlavu. Pokud ráda plaveš, tak rozhodně vyraž do bazénu a udělej si vnitřní očistu, voda spláchne všechny trable a starosti.

Foto zdroj: Shutterstock.com

18.9.2016 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist