Ponožkám pod stromečkem odzvonilo. Pořiď letos vánoční dárky, které opravdu potěší

Ještě nemáš všechny dárky a u většiny svých blízkých ani nevíš, co by si přáli? Zůstaň v klidu. Není žádný důvod nechat se vystresovat přecpanými nákupními centry. Přes všechen humbuk je času stále dost. Nepříjemnému prodírání davem se snadno vyhneš nákupem online.

Zbývá si tak pouze ujasnit, co by se komu pod stromečkem mohlo líbit. Tady máš několik tipů na vánoční dárky, které tvé blízké překvapí.

Co u dětí zrovna letí

Vánoce jsou nejkrásnější zejména v dětství. Vzpomínáš si ještě na to vzrušení, když jsi večer přicházela ke stromečku? Výběru dárků pro děti bychom měli věnovat zvýšenou pozornost. U dárků pro miminka je to ještě snadné, radostně oslintají téměř cokoliv, důležité je tak dbát hlavně na kvalitní materiály. U mladých pánů a slečen už je to ale něco jiného. Ti současní mají jiné hrdiny, než jsme mívali my. Velmi často jde o postavy z komiksových filmů či jejich oblíbeného seriálu. Cokoliv s jejich motivem bude pecka. Taky moderní vychytávky letí. Takový dron nebo robot na dálkové ovládání bude zlatý hřeb Štědrého večera. Nejen odrostlejší chlapci pak bezpochyby ocení třeba sluchátka, herní konzoli nebo počítačovou hru. Některé věci naopak zůstávají už desetiletí stejné. Oranžová tatrovka, rytířský meč, panenka nebo malá kuchyňka poslouží stejně dobře jako kdysi.

Nepodceň dárek pro partnera

Není úplně snadné vymyslet každé Vánoce něco originálního, že? Neboj, nejsi jediná, kdo si s tím láme hlavu. V případě dárků pro ženy je třeba dbát na jedno zlaté pravidlo: žádné kuchyňské a úklidové spotřebiče, pokud sama nenaznačila, že je chce! Popřemýšlej raději o kabelce, elegantním telefonu, parfému nebo nových hodinkách. Ženy také obvykle potěší cokoliv, co znamená společnou aktivitu. U sportovnějšího páru mohou být skvělou volbou nové kolečkové brusle.

Dárky pro muže jsou úplně jiná, specifická kategorie. Muži občas totiž sami nevědí, co chtějí, dokud to nedostanou. O to větší jim můžeš udělat pod stromečkem radost. Má v sobě stále dětskou duši? Vyzkoušej třeba dron nebo vrtulník s kamerkou na dálkové ovládání. Je-li trochu snílek, popřemýšlej například o hvězdářském dalekohledu. Samozřejmě také nešlápneš vedle, pokud ho podpoříš v jeho koníčku. Sada návnad, rybářská stolička nebo sonar potěší každého vášnivého rybáře, turistický typ zase může ocenit čelovku.

Jak překvapit dědu a babičku?

Co do originality patří mezi nejtěžší disciplíny dárek pro dědu a dárek pro babičku. Jejich generace totiž chronicky tvrdí, že nic nechce a nepotřebuje. Neboj se prolomit začarovaný kruh potravinových doplňků, vitamínů a šál! Co třeba pro babičku taková elektronická čtečka či mobil pro seniory? Úspěch by ale mohla mít i elektrická dečka či elektrický zubní kartáček.

Skvělý dárek pro dědu zase může být takový, kterým ho podpoříš ve zdravém pohybu. Například trekingové hole mu poskytnou při procházkách podporu a působí mnohem sportovněji než klasická hůl. Doplnit je pak může třeba dalekohled na pozorování krás přírody. A má-li domek se zahradou, zvaž například zahradní nářadí.

Potěš dárkem celou rodinu

Poslední a možná trochu podceňovanou skupinou jsou dárky pro celou rodinu. Při dobrém výběru z nich může být snadno pravý vrchol Vánoc. Nejsi si jistá, co si pod nimi máš vlastně představit? Co třeba takový pingpongový stůl? Nemáš-li místo, zkus třeba společenskou stolní hru. Není nad to, když si jednou za čas užije celá rodina společné legrace.

Nakonec to nebude tak těžké, že? Pokud si stále nevíš rady, dej si něco dobrého, třeba vánoční punč nebo čaj, a v klidu nad tím popřemýšlej. Možností je samozřejmě víc, než jsme zmínili. Zavzpomínej na to, co tví blízcí letos zažili, o čem ti povídali, co ti kde ukazovali, a nech se tak inspirovat jimi samotnými. Uvidíš, že se Štědrý večer vydaří.

13.12.2016 5:50| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist