Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 22. 8. do 28. 8. 2016

Máš strach a pořádně nevíš proč nebo z čeho? Bojíš se nadechnout a podívat se sama sobě do očí? Nezoufej, poradíme ti, jak se můžeš zbavit stresu a jako bonus si můžeš vyzkoušet test na správné dýchání. Nový lunární kalendář je tady…

22. 8. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek a oči. Pokud jsi náchylná k migrénám nebo tě trápí problémy s očima, tak věř, že tuto sílu můžeš pociťovat již několik dní předem v podobě stoupající bolestí hlavy, která končí nevolností a celkovým oslabením. Zkus dbát na prevenci a začni alespoň den předem pít více tekutin, zařadit můžeš také bylinkové čaje. Vyvaruj se pití alkoholu, kávy, snaž se zapomenout na čokoládu a tučné potraviny. Vůbec nejlépe tělo snáší odlehčený jídelníček, nemusíš být zastáncem syrové stravy, veganství či jiných, ale rozhodně stojí za to vyzkoušet obyčejné jídlo bez živočišných tuků, možná objevíš recept k uzdravení.

Obklady na podrážděné oči se také neminou účinkem. Jaký psychický blok může způsobit problémy s očima? Strach, že jsi ztratila z očí svůj cíl a budoucnost je v nedohledu. Obavy podívat se jiným směrem, jen abys nemusela nic zásadního řešit, raději nevidíš, ale máš své jisté, i když se trápíš a jsi nemocná. Vyzkoušej oční gymnastiku a začni své problémy řešit, všechno jde, jen je potřeba začít, neexistuje problém, který nemá řešení. Překonej strach a jdi do toho! Dokážeš to! Někdy oční problémy vyvolává také špatná krční páteř, zajdi ke zkušenému fyzioterapeutovi a řekni mu, co tě trápí, měl by ti dát odpověď.

Máš zahrádku? Pusť se do sklizně úrody, zavařuj a uskladňuj.

23. – 24. 8. – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči, čelisti, zuby, mandle, šíji a uši. V poslední době jsou velmi časté vleklé záněty mandlí i zubů, jak se říká, nemůžeš něco polknout, skousnout, nejde ti to přes pusu, máš všeho plné zuby. Pak stačí malá kapka a velký problém s obrovskou bolestí je tady. Nikdy nepodceňuj bolest a neodkládej návštěvu zubaře. Tady ti žádný babský recept nepomůže, napřed musíš opravit problém v ústech – na to je zubař a pak teprve pokračovat v samoléčbě. Poté se můžeš zamyslet, jaký postoj problém vyvolal. Vše souvisí také s pátou čakrou – komunikací. Nauč se správně komunikovat a neboj se prosadit, potlačovaný strach stejně jednou bouchne, je zbytečné se bát, lépe je problém včas vyřešit.

Královnou bylinek je šalvěj lékařská, tady můžeš zachránit mnohé pitím čaje, kloktáním, potíráním dásní nebo obklady. Doma mám šalvěj naloženou v režné a v případě potřeby po ruce. Pokud bylinky moc nemusíš, můžeš si ji také naložit, stačí napěchovat do sklenice a zalít kořalkou, která má být nejméně čtyřicetiprocentní. Dát na slunce a občas zkontrolovat jestli jsou všechny listy ponořené, za tři týdny ji můžeš přecedit a uskladnit ve tmavé sklenici. Vše dělám od oka, pokud máš ráda přesný postup, určitě najdeš, návodů je mnoho. Dbej také na ústní hygienu, pokud ještě nemáš škrabku na jazyk, mohu jen doporučit, vyzkoušej ráno před čištěním zubů. Nauč se také pravidelně masírovat dásně, zvol vhodný kartáček, menší udělá mnohem lepší práci než velký. Prevence je základ, pamatuj na to!

Máš zahrádku? S láskou a radostí se pusť do sklízení a uskladňování kořenové zeleniny. Dodej život půdě správným hnojivem a prokypřením, můžeš likvidovat plevel.

25. – 27. 8. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, plíce, dech, paže a ruce. Pokud chceš udělat něco dobrého pro tyto orgány a také ramena, máš skvělou příležitost, začni hned. Podíváme se, jak důležité je správně dýchat. Umíš to?

Největší chybou je nesprávné dýchání, od toho se odvíjí mnoho dalších problémů a zdravotních potíží. Správným příkladem jsou malé děti, všimni si, jak správně dýchají, s jakou lehkostí aniž by přemýšlely jak, prostě se jen nadechují a vydechují bez přemýšlení nebo váhání. Dech je nejdůležitější biologická funkce našeho organismu, nejsmutnější na tom je, že děti, které sedí dlouho u počítačů nebo televize, jsou na tom stejně špatně jako jejich rodiče.

Prvním pravidlem je – dýchej nosem! Nos je vstupní bránou vzduchu, většina z nás však dýchá ústy, což je špatně. Proč? Nosík působí jako filtr a chrání naše tělo před bakteriemi, které jsou ve vzduchu. Pokud dýcháš pusou a sedíš v plné čekárně u lékaře, můžeš si být jistá, že si k obyčejné rýmě ještě přineseš nějakou nemoc navíc. Snaž se chránit ústa alespoň kapesníkem.

Vyzkoušej, jak na tom jsi. Postav se rovně a zhluboka vydechni, pak se začni nadechovat bříškem, dělej vše pomalu, bez spěchu a sleduj, jak reaguje tvé tělo. Klidně si polož dlaně na bříško, ať vnímáš pohyb dechu. Pokračuj do hrudníku a nosem opět vydechni – důležité je dýchat pomalu. Tak co, zvládla jsi to bez zakuckání nebo lapání po dechu? Pokud ano, gratulujeme, většina to nedá a začne lapat po dechu nebo kašlat. Nejlepším tréninkem je cvičení jógy, tam se naučíš jak správně pracovat s dechem i celým tělem, všem mohu vřele doporučit. Správné dýchání je dýchat bříškem, pamatuj na to.

Máš zahrádku? Pokračuj a sklízej úrodu a zavařuj. Pokud máš dostatek energie, můžeš se pustit do úklidu, malování, vyklízení a uklízení ve skříních. Nalakuj plot nebo natři co je potřeba na zahrádce i doma.

28. 8. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď a plíce. Mírný neklid v nás může probouzet různé emoce, proto se snaž co nejvíce věnovat činnostem, které v tobě probouzí radost a lásku. Pokud tě již trápí žaludeční problémy, rozhodně zvol odlehčený jídelníček. Vezmi děti nebo jdi sama na koupaliště a pořádně si zaplavej, jakýkoliv pohyb je skvělý. Měj se ráda, protože láska je základním stavebním kamenem každé ženy.

Máš zahrádku? Nezapomeň na konvici nebo hadici a pořádně ji zalej, stejně tak i kytky v domě.

Foto zdroj: Shutterstock.com

21.8.2016 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist