Nový fenomén Switch words. Slova, díky nimž si přitáhneš do života bohatství, zdraví a lásku

Proč někdo bere víc a někdo míň, ačkoliv jejich schopnosti a vzdělání jsou srovnatelné? Proč má tvoje kamarádka větší úspěch u mužů, i když není nijak zvlášť atraktivní? Přemýšlela jsi o tom někdy? A teď si představ, že bys získala skvělé místo, našla úžasného chlapa nebo zbohatla pomocí jediného slova. Zní to jako další díl Harryho Pottera? Možná změníš názor. Svět má nový fenomén – switch words!

Síla podvědomí

Jak moc souvisí to, co si o sobě myslíme, s našimi leckdy velmi hluboko zasutými zážitky a vjemy, které těžko můžeme ovlivnit a které jsou součástí našeho podvědomí? Podle psychologů je vše propojené. Když to hodně zjednodušíme: pokud holčičce v dětství maminka říkala, že je daleko horší než její spolužačka Evička, holčička si tuto informaci nese (zasutou) v sobě i v dospělosti. Má pak nižší sebevědomí a od toho se může odvíjet její menší úspěch. A právě tohle se snaží změnit teorie switch words.

Co jsou to Switch words?

Switch words by se volně dala přeložit do češtiny jako „přepínací slova“. Jde o to, že slovo má moc a že se jím dají ovlivnit určité nepříznivé situace a funguje to v podstatě stejně, jako když vypínačem zapneš světlo. Prostě přepneš ze tmy na světlo. Switch words se dají připodobnit k mantrám, které hinduismus používá už po staletí. Jde o víru, že opakováním jednoho určitého slova se ono slovo „zhmotní“.

Termín switch words začal poprvé používat zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud. Později jeho teorii převzal James T. Mangan, který rozšířil slovník slov. Mangan přišel na to, že pomocí slov člověk dokáže přepnout energii z negativní na pozitivní a pomocí nové energie pak může změnit určité zvyky.

Britská spisovatelka a vykladačka tarotů Liz Deanová, autorka nejnovější knihy o switch words vysvětluje: „Přepínací slova jsou tu proto, aby sepnula naše podvědomí. Právě podvědomí řídí 95 procent našeho konání a rozhodování. Takže chceme-li v našem životě něco změnit, musíme mluvit k podvědomí.“ Stejně jako slova mohou být „přepínacími“ i určité předměty nebo osoby.

Jak to funguje?

Jak přepnout z negativní energie na pozitivní pomocí slov? Může jít o jedno slovo, ale i spojení více slov, které se neřídí gramatickými pravidly. Například pokud je člověk výrazně negativní, měl by opakovat spojení slov „zlatý východ slunce“. Člověk s neutrální energií, který chce mít pozitivní energii, může opakovat slovo „duha“. Slovo se nemusí opakovat nahlas, stačí si jej jen představit. Slova (ale i osoby, situace, pocity, věci) mohou nastartovat novou kariéru, ulevit od bolesti, pomohou překonat porážku, nebo frustraci z neúspěchu.

A stejně jako slova fungují i „přepínací osoby“. Pro matku může být tou osobou její dítě. Jeho úsměv, objetí. To jí dodává energii. Je také dobré oživit si některá pozitivní slova, na něž máš hezké vzpomínky. Jestli ti máma říkala „andílku“, může tě opakování tohoto slova povzbudit. Někomu zase mohl otec říkat „můj malý Einsteine“, takže slovo „Einstein“ mu může pomoci, pokud se mu nedaří vyřešit nějaký obtížný úkol. Anebo jiný příklad: V dětství jsi od svého dědečka vždy dostala nějaké peníze, tehdy sis připadala jako milionářka – „dědeček“ může být pak to správné slovo, díky němuž k sobě přitáhneš víc peněz. A třeba máš dobré pocity, když jíš čokoládu. Pak je „čokoláda“ tím pravým slovem, díky němuž si můžeš zlepšit náladu.

Jaká další slova mají moc pozitivně ovlivnit situaci? Liz Deanová vytvořila seznam konkrétních slov, díky nimž se dají odbourat určité psychické bloky. Tady jsou ta nejdůležitější.

Tohle říkej, když chceš dobře začít den

Slova v uvozovkách ti pomohou k pozitivnímu myšlení.

„Společně“: Pomáhá odblokovat mysl. Dobré slovo pro úplný začátek, protože pomáhá zesílit účinek dalších spínacích slov, která následují.

„Dosáhnout“: Je to pravé slovo, když potřebuješ najít třeba klíče nebo nějakou funkci na svém počítači, ale třeba také inspiraci k nějaké tvůrčí práci.

„Boží“: Přinese ti zázrak.

„Hotovo“: Urychlí tvé přání. Dá se spojit s jinými slovy. Například Boží- společně-hotovo.

„Boží příkaz“: Spojení, díky němuž můžeš dát vše do pořádku, zorganizovat.

Tohle říkej, když chceš úspěch v práci

„Chichotat se“: Pomůže ti dostat se do nálady, lépe stihnout věci včas.

„Počítat“: Opakuj si pokud chceš dosáhnout vyššího příjmu, nebo získat lepčí pracovní nabídku.

„Najít“: Tímto si řekneš o to, co ti patří, co si zasluhuješ.

Tohle říkej, když chceš lepší zdraví

„Upravit“: Pro zlepšení pohyblivosti i nálady.

„Změnit“: Pro vypořádání se s bolestí.

„Křivka“: Proto aby ses cítila krásná, abys zhubla.

„Klenot“: Pro vypořádání se se strachem.

„Nadšení“: Proti výkyvům nálady.

Tohle říkej pro lepší vztahy

„Láska-okouzlení“: Když chceš najít muže svých snů.

„Společně“: Pokud potřebuješ posílit svůj vztah.

„Dav“: Aby tě děti lépe poslouchaly.

Tohle říkej pro lepší energii

„Zrušit“: K ukončení toho, co nepotřebuješ.

„Hádat“: Aby ses dokázala rozhodnout.

„Protáhnout“: Proto aby ti déle vydržela dobrá nálada nebo pocit štěstí.

„Křišťál“: Pro duševní očistu.

„Bublat“: Pro energii a taky pro překonávání limitů.

Tak co téhle teorii říkáš? Připadá ti to zajímavé a vyzkoušíš, nebo ti to přijde úplně mimo mísu? Napiš nám svůj názor do diskuze, budeme se těšit na příspěvky.

Foto: shutterstock.com

5.1.2017 6:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist