Noční můra: Ztracené dítě

Podle policejních statistik se ročně v Česku rodičům ztratí přes 5000 dětí. Stane se to jako nic v běžný všední den – cestou ze školy, od kamaráda, ze hřiště…

I když většina těchto příběhů dobře dopadne, do čtyř hodin od vyhlášení pátrání je nalezeno 78% dětí a dalších téměř 20% je  v pořádku vráceno rodičům do 24 hodin, zažít takový den strachu je obrovský stres jak pro rodiče, tak většinou i pro hledané děti. Přitom už dnes existuje jednoduché řešení, které umožňuje mít dítě stále pod kontrolou

Desítky stresujících minut

Příběh malého Matěje je tak krátký, že se do protokolu nestihl dostat, ale jeho mamince se ještě třese hlas, když vypráví: „Na letišti je prostě zmatek, pořád jsem se rozhlížela kam máme jít a kam dát zavazadla, hlídala jsem si kabelku, kufry, všude spousta lidí a každý jde někam jinam. Spoléhala jsem se, že se syn drží vozíku, ale pak jsem v jednu chvíli sklopila oči a lekla se – Matěj tu není! Rozhlížela jsem se kam zmizel, jenže měří metr deset, v davu je neviditelný. Nejdřív jsem se styděla a volala jen polohlasně, obcházela jsem halu podruhé, potřetí a Matěj nikde. Pak už jsem doslova křičela, ale v letištní hale je hluk a Matěj neslyšel, nebo už tam možná nebyl… Hledala jsem nějaké okénko letištního servisu, kde bych poprosila o pomoc, ale ani to jsem neviděla. Bylo to snad dvacet minut, během kterých jsem se potila, brečela a bála se střídavě o Matěje i o to, že nestihneme odlet. Se stupňujícím se zoufalstvím jsem pozorovala dav tekoucí k odletovým terminálům a doufala v důslednost kontrol – snad jim neproklouzne malé dítě samotné? Když už jsem byla úplně zoufalá a rozhodnutá zavolat policii, uviděla jsem dívku v uniformě, jak na mě mává a drží to moje uplakané trdlo za ruku. 

Uff. Ze srdce mi spadl kámen jak barák, slečně bych v tu chvíli dala o cokoli by si řekla, ale skromně odmítla půl baráku a Matějovu ruku, doprovodila nás k terminálu a já pak v letadle pár hodin přemýšlela, zda by takovým nervydrásajícím zážitkům nešlo předcházet.“ 

Hodinky s GPS lokátorem

Jak už jsme naznačili v úvodu, takovým událostem se vyhnout dá. Existuje totiž technicky dokonalý a přitom levný způsob, jak dítě neztratit z dohledu. Jsou to dětské náramkové hodinky Gator. Ty, kromě toho, že ukazují čas na digitálním nebo analogovém číselníku, v sobě mají velmi přesný GPS lokátor. Rodič si zdarma stáhne do telefonu mobilní aplikaci (existuje verze pro iOS i Android a je v češtině) a v té může pozorovat online pohyb dítěte nebo si prohlédnout zaznamenanou historii pohybu. Hodinky musí být vybaveny SIM kartou telefonního operátora a můžete přes ně dítěti zavolat. V aplikaci můžete nastavit, která čísla mohou dítěti volat a naopak – dvě čísla, na která může zavolat dítě. Platíte pouze uskutečněné hovory, dle tarifu sjednaného s operátorem. GPS lokalizace a činnost aplikace je zdarma.

Od teď beze stresu i s více dětmi

Matěj z našeho příběhu by se nikde dlouho netoulal, lokátor v hodinkách je velmi přesný i v budovách díky kombinaci lokalizačních technologií A-GPS, LBS a Wi-Fi. Navíc hodinky fungují i v zahraničí a jsou voděodolné, maminka by nemusela být nervózní ani na pláži. Vybavené jsou ještě celou řadou dalších funkcí a máte-li dětí víc, aplikace je zvládne sledovat všechny!

30.1.2017 12:00| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist