Kruhový trénink. Stačí půl hodiny a změny jsou brzy vidět

Než se naděješ, je tady jaro, a to pak bude shazování přebytečných kil více než aktuálním tématem. Pro to, aby ses v minisukni cítila jako bohyně, musíš něco udělat. Ale nezoufej, jestli tě cvičení v posilovně otravuje, a navíc na něj nemáš vůbec čas. Od toho je tu kruhový trénink.

kruhovy-trenink-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Kruhový trénink je komplexně cvičební program, je tedy zaměřený na celé tělo a to tak, abys co nejrychleji a nejefektivněji posílila svaly a zhubla. A hlavně, aby ses cítila lépe i bez toho, aniž bys musela dřít dvě hodiny denně v posilovně. Zkrátka jde zejména o čas, který je v dnešní době nedostatkovým zbožím.

Čas už není výmluva

Výhodou kruhového tréninku je doba, po kterou se cvičí. A to pouhá půlhodina. Pryč jsou ty doby, kdy ses ve fitku mořila přes hodinu. Podle expertů stačí cvičit kruhový trénink půl hodiny a toužebný výsledek se dostaví i tak. Tak to je dobrá zpráva. Ale to neznamená, že si párkrát do měsíce odskočíš na „kruháč“ a každý ti bude postavu závidět. Trénovat musíš pravidelně, alespoň dvakrát týdně. Pokud potřebuješ na sobě výrazně zapracovat, ideální je trénink třikrát týdně.

Procvičíš vše

Hlavní podstatou kruhového tréninku je krátké a efektivní cvičení v několika intervalech. Několik stanovišť jedeš stále dokola a zapracuješ tak na všech svalech, na kterých potřebuješ. Na každé zastávce strávíš třicet vteřin, zazní gong a ty posilovací stroj vyměníš.  Nehrozí ti tak, že nějaké svaly přetáhneš, ale zároveň si dáš pěkně do těla.

Aerobní cviky a posilování dohromady

Tento druh sportu je kombinace kardiovaskulárního a silového cvičení zároveň. To znamená, že posilování kombinuješ s různými aerobními prvky, jako jsou poskoky či krátký běh. Své tělo nejen posílíš, ale zrychlíš metabolismus, spálíš tuky a budeš blíže ke své vysněné postavě. Důležité je, abys čas vyměřený na aerobní posilování nebrala jako pauzu, ale efektivně ho využila.

Vyber posilovnu výhradně pro ženy

Kruhový trénink se u nás rozmáhá s dalším trendem, a sice s tělocvičnami jen pro ženy. Vzniká tak řada posiloven zaměřených na kruhové tréninky, kde si muži nezacvičí. Možná si říkáš, že je škoda, že nemůžeš očumovat zpocená těla krásných chlapů. Ale ber to z té lepší stránky, nikdo nebude okukovat tebe, nemusíš se před ostatními cítit trapně, když něco neuzvedneš, a ze sprchy můžeš vylézt jen v ručníku beze strachu, že tě uvidí mužské oči nahou. A poslední výhoda je, že nemusíš na cvičících strojích neustále snižovat zátěže.

Cvičit můžeš i doma

Pokud nestíháš lítat pořád někam do posilovny, která je pro kruhový trénink zařízená, zacvičit si můžeš i doma. Nejdříve si dopřej několik minut běh na místě. A pak se dej do toho.  Stačí si určit například pět posilovacích cviků, které budeš střídat s aerobními prvky. A pak vše čtyřikrát zopakovat. Určitě najdeš inspiraci na internetu, ale sestavit si cviky není těžké. Jen je potřeba zatížit celé tělo a být k sobě tvrdá. Toto cvičení je totiž účinné jen tehdy, když neděláš mezi jednotlivými cviky pauzu. A rozhodně se nezapomeň na konci pořádně protáhnout, ať tě druhý den nebolí celé tělo.

Takovou ukázku, jak by mohl domácí kruhový trénink vypadat, máš tady:

Jak to máš ty? Láká tě kruhový trénink nebo ho už cvičíš? Nebo si myslíš, že je to prostě stará klasická posilovna, nad kterou jsi už dávno zlomila hůl?

Foto: Shutterstock.com

20.1.2022 2:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist