Jste to, co jíte: Nechceme vypadat jako máma!

Léto je konečně tady a možná si stejně jako celá řada dalších žen zoufáte, že jste se do novoročního hubnutí nepustila s větší vervou, že jste znovu upustila od svého předsevzetí omezit dýchánky v cukrárně i že jste se zase dokopala do tělocvičny na zumbu nebo aerobik jen dvakrát za celý půl rok. Ukázat se v plavkách? Pro vás noční můra. Nezoufejte, na změnu a hubnutí není nikdy pozdě. Inspirovat by vás mohla třeba paní Miroslava Pokorná.

Ta se totiž rozhodla, že už má plné zuby své váhy i toho, jak se její dcery děsí toho, že by mohly jednou dopadnout jako ona a pustila se do hubnutí s odborníky. Kateřina Cajthamlová a Petr Havlíček z pořadu: Jste to, co jíte, před sebou měli opravdu pořádný kus práce. Paní Miroslava totiž na počátku jejich společného snažení vážila při 170 cm ohromujících 115 kilogramů. A možná i nepříliš pozitivní a povzbudivé řeči jejích dcer jí dohnaly k obrovskému sebepodceňování.

Paní Mirka asi nikdy neslyšela o tom, že na každém člověku je něco krásného. Její nenávist vůči sobě samé mě doslova šokovala. Nevím, jak vy, ale i já mám v svém okolí hromadu lidí, kterým k dokonalé váze chybí pořádný a ještě větší kus, ale valná většina z nich jsou neskuteční a nezdolní optimisté. Nevím proč, ale silné lidi mám zaškatulkované v krabičce s nápisem POHODÁŘI. Se stejnou chutí s jakou jí, si také většinou užívají života. Ne však Mirka.

Stůl hrůzy nebyl o nic horší než ty předchozí, v čem jsem Mirku vyloženě chápala, byla její záliba ve slazeném čaji. Neumím si představit vypít pravý černý čaj s citronem bez pořádné dávky cukru :-). Naopak nepochopitelné pro mě bylo v době, kdy na nás ze všech  stran hulákají odborníci, jak je nezbytně nutné dodržovat pitný režim, vypít za týden, ano skutečně za jeden celý týden, pouhé dvě deci čisté vody!

Ale hubnutí Mirka chytila přímo za pačesy a nutno podotknout, že jí v tom hodně pomáhaly obě dvě dcery. Naučila se zdravě jíst, ale hlavně mít ráda sama sebe. Kromě zdravého životního stylu jí čekalo také poněkud nepříjemné zjištění a to, že dávno tradovaná poučka o bílém víně a jeho vhodnosti na hubnutí a odbourávání tuků je pouhý mýtus. To naštve, že? 🙂

A jak Mirka dopadla? Skvěle! Zhubla 13,5 kg a 14 cm v pase a její proměna u vizážistky byla naprosto fantastická. Můj neskonalý obdiv má i za to, že dokázala zahodit cigarety a vydržela celé tři měsíce bez kouření. Když si vzpomenu na mé odvykání od cigaret a to jsem nebyla kdovíjaký kuřák…:-)

24.6.2011 12:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist