Co dělat? Jsem 14 měsíců od porodu a na sex nemám pomyšlení

Mariana se cítí provinile. Namísto s manželem spí v posteli se svým 14ti měsíčním synkem. Stále sice ještě kojí, ale to není omluvou pro nedostatek sexuální touhy. Porod proběhl celkem bez komplikací a traumat, i přesto nemá pořád na sex chuť.

Nechuť k sexu trápí většinou ženu, která rodila poprvé. Může za to přirozený instinkt, v roli novopečené maminky má přirozeně pocit, že ji její dítě potřebuje prostě daleko více než její partner. Ten je také zpravidla ochoten její nedostatečné libido tolerovat, bohužel problém tkví v tom, že jen určitou dobu.

Je jasné, že miminko je pro ženu vším, stačí jeden jeho líbezný úsměv a hned je na světě lépe. Potíž nastává, když se mateřství bere jako určité rukojmí – důvod, proč se s partnerem nechcete milovat.

Jednou z příčin nedostatku chuti na sex může být například i zmíněná postel, v níž rodiče často spí s malým dítětem. Řešení tohoto problému je celkem prosté: zkuste to jinde. Pomilujte se na jiném místě v bytě nebo využijte hlídání a zkuste si zamluvit hotel.

článek

Jenže tak jednoduché to zřejmě přece jen nebude… Nedostatek sexuální touhy mohou mít na svědomí například již zmíněné mateřské instinkty, ale také únava. Sex je sice důležitým aspektem partnerského života, nicméně nutit se do něj nemá smysl.

Seberte odvahu a promluvte si o vašich pocitech s partnerem. Pokud překonáte počáteční zábrany, půjde to pak mnohem lépe. A začněte nejraději hned teď. Bude-li partner přistupovat k vašemu tělu citlivě a něžně, je pravděpodobné, že se dočasně spící chuť na sex zase probudí. Chce to jen trpělivost a důvěru ve váš protějšek.

článek

A ještě něco – pokud je to možné, přenechte část rodičovských povinností vašemu protějšku. Dopřejte mu, aby se projevil jako rodič a nebraňte mu hrát si s děťátkem. Užívejte si, jak se malému dokáže věnovat, uvidíte, že se tím váš vztah prohloubí.

Jak již bylo řečeno, milování z donucení nemá smysl, nebude se líbit ani vám a pokud nejste skvělou herečkou, zřejmě ani vašemu partnerovi. Na druhou stranu celibát manželství či partnerství určitě neprospěje, naopak časem ho pošle do pekel. Nezatracujte proto sex úplně. Neodkládejte ho a dejte své touze zkrátka druhou šanci, pokud vás má váš partner rád, pochopí, že hned napoprvé nemůže očekávat žádnou divočinu. Bude to teď záležet hodně i na něm, měl by projevit dávku ohleduplnosti a něhy. Přikládejte zlehka polínka do kotle vaší sexuální vášně, uvidíte, že se časem rozpálíte a milování bude zase tak skvělé jako dřív.

Foto zdroj: profimedia.cz

2.9.2013 12:00| autor: Marta Dostoupilová
Více o tématu: celibátporodsex

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist