Aqua Zumba – dejte si do těla!

Patříte mezi vyznavače klasické Zumby? Pak vás jistě potěší, že se tento styl cvičení rozrostl o nový druh! Je jím Aqua Zumba, jedinečný vodní tanec, který vám dodá energii, zlepší náladu a navíc vám dopomůže k lepší postavě. Pojďte se o Aqua Zumbě dozvědět víc!

Pokud jste při klasické Zumbě propadli latinskoamerickým rytmům, pak se rozhodně nemusíte bát, že o ně budete ochuzeni. I Aqua Zumbu doprovází tyto temperamentní melodie. Ačkoliv by se mohlo zdát, že aqua cvičení bude daleko snazší než to klasické, není tomu tak. Naopak si dáte daleko víc do těla! Během pár lekcí se budete ve vodě cítit dobře a naučíte se v ní pohybovat a cvičit tak, aby pro vás byla Aqua Zumba zábavou!

Co vlastně Aqua Zumba je?
Jedná se o dynamické vodní fitness cvičení, vycházející z aerobních cviků klasické Zumby. Ale pozor, je to daleko větší dřina!

Aqua zumba neboli vodní tanec a cvičení v jednom je zábavný způsob cvičení, u kterého se nezapotíte, ale do těla si dáte mnohem víc než jakýmkoliv cvičením na suchu. Představte si, že svou klasickou lekci Zumby přesunete do bazénu, tedy pod vodu.

A vida – náhle bude daleko namáhavější dělat rychlé a svižné pohyby, čímž docílíte daleko většího efektu. Není nic příjemnějšího, než hodina Aqua Zumby, která rozptýlí vaše myšlenky na pracovní či osobní problémy, uvolní endorfiny ve vašem těle a povzbudí vás k dalším výkonům.

Jak to probíhá?
Při cvičení posilujete téměř všechny svalové skupiny a hlavně bez zbytečné zátěže pro vaše klouby. Vlastním tělem pracujete proti odporu vody a můžete jej sami jednoduše regulovat. „Zumba – příchuť“ pak dodává zábavnou a příjemnou atmosféru, zkrátka fit můžete být i s úsměvem. Důležitý rozdíl je v hudbě a chytlavých melodiích. Ty jsou adaptovány tak, aby bylo možno tančit ve vodním prostředí, aniž by hudba ztratila svou energii. Aqua Zumba je druhem Pool party, která je původem z Floridy.

Aqua Zumba se cvičí ve vodě dosahující výšky hrudníku, tedy v mělčích bazénech, ramena jsou během cvičení nad hladinou. Na cvičení jsou nejlepší sportovní jednodílné plavky, nebo takové ve kterých se cítíte dobře. Během cvičení je potřeba doplňovat tekutiny. Při každé hodině Aqua Zumby spálíte až 500 kalorií a přitom budete zářit úsměvem, ani si neuvědomíte, že cvičíte, nemusíte přemýšlet nad žádnými složitými kroky a budete se cítit dobře, je úžasná pro mysl, tělo i duši.

Aqua Zumba je pro všechny!
Existují některá cvičení, jež se omezují jen na určitý okruh cvičenců. Oproti tomu jsou i druhy posilování, které zkrátka nemohou vykonávat lidé, kteří mají například nějaké zdravotní problémy. To Aqua Zumba je pro všechny kteří mají chuť si dobře zacvičit a pobavit se.

Mimochodem, na internetu jistě můžete shlédnout nejedno video, kde najdete návod, či ukázku z toho, jak se cvičí Aqua Zumba. Následující video vám však ukáže, že toto cvičení je skutečně pro všechny, a navíc vám poskytne jedinečný pohled na to, s jakou ladností a elegancí sobě vlastní, zvládají Auqa Zumbu pánové! Tak co? Přece se nenecháte zahanbit, dámy!!!

20.1.2011 4:00| autor: Lucie Elen
Více o tématu: Floridataneczumba

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist