Femina.cz » Magazín » Wellness » Zdravé a krásné zuby

Zdravé a krásné zuby

Zdravé a krásně bílé zuby? Víme, jak toho docílíte!

Magazín: Wellness | autor: Lenka Zelnitiusová | vydáno 30. 12. 2014

Úsměv dokáže pohladit po duši, přidat nám na atraktivitě, ale také vypovídá mnohé o tom, v jakém stavu se nachází naše zuby. Po sněhobílém úsměvu hollywoodské hvězdy touží téměř každá z nás, jak se tedy starat o chrup, aby výsledek byl na jedničku?

Nepodceňujte význam prevence

Zaskočit k zubaři na preventivní prohlídku není nic náročného a určitě se vám to mnohonásobně vyplatí. Je fajn vědět, že vaše zuby jsou v naprostém pořádku, a kdyby náhodou nebyly, alespoň to zjistíte včas a následná léčba nebo zákrok nemusí být tolik bolestivý, než kdybyste přišla až ve fázi, kdy bolest už nemůžete vydržet. 

Pro příznivé výsledky a dobrý stav dutiny ústní se také doporučuje docházet pravidelně na dentální hygienu. Základem zdravého chrupu je bezpodmínečně vhodné čištění a odstranění plaku. Dobrá kondice dásní pomáhá minimalizovat riziko vzniku kazu, zubního kamene nebo nepříjemné paradentózy. V případě, že vám při čištění zubů krvácejí dásně, neoddalujte první návštěvu na dentální hygieně, kde vám vyčistí dutinu ústní speciálním způsobem na profesionální úrovni. Také vás naučí, jak si správně čistit chrup a doporučí vám vhodný kartáček, a to i ten mezizubní.

Pravidelná péče – minimálně ráno a večer

Šetrné čištění zubů správným typem zubního kartáčku se brzy blahodárně podepíše na stavu vašeho úsměvu. Nezapomínejte také na použití ústní vody, s kterou je to stejné jako se zubní pastou, určitě neplatí, že skvěle vám poslouží jedině ta značková a tedy ta nejdražší. Nesedněte na lep obchodníkům a jejím fíglům ve stylu, že daný výrobek snižuje množství zubního plaku, protože je to nemožné. Vzniku plaku totiž předchází konzumace jídla.

Hit současnosti? Šperky z filmů a seriálů! Neodoláte!

Hit současnosti? Šperky z filmů a seriálů! Neodoláte!

Zamilovala ses do filmu nebo seriálu a obdivuješ nejen herce, ale také garderobu nebo šperky? Můž...

Tip: V případě, že jste si z cukrárny přinesla kousek dortu, neváhejte si po tomto hříchu vyčistit zuby, nebo je alespoň vypláchnout ústní vodou. Vaše zuby nebudou pod náporem bakterií a kyselin, jež naleptávají jejich sklovinu. 

Úsměv pomáhá

Věřili byste tomu, že dostatek smíchu pomáhá snižovat přítomnost zubního kazu? Že je to nesmyl? Ale vůbec ne! Na vině je tvorba většího množství slin, které ničí bakterie.

Zažloutlé zuby- Pozor na kávu, cigarety a víno

Pokud neustále bojujete se zabarvením vašich zubů, snažte se dát sbohem kouření a červenému vínu. Černou kávu zaměňte za zelený nebo bílý čaj. Tento nápoj starých Číňanů má podobné povzbuzující účinky jako šálek ranní kávy, a i přesto nepoznamená vaše zuby nevábným odstínem. 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

25. 02. 2017 Horoskop Lev

Dej si dnes pozor na výhodné koupě a především pak na výhodné půjčky. Půjčky nikdy výhodné nejsou, to si zapamatuj. P... Celý horoskop

Karta dne

Osm pohárů
Dnes máš skvělou příležitost odpoutat se od všeho starého, co ti již neslouží a pouze tě omezuje. Čeho se to může týkat? Vztahy, které dávno přetrvávají spíš jen ze zv...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist