Femina.cz » Magazín » Wellness » Solná lampa pro zdraví a pro krásu

Solná lampa pro zdraví a pro krásu

Solná lampa pro zdraví a pro krásu

Magazín: Wellness | autor: Renata Petříčková | vydáno 17. 09. 2009

Už několik let jsou na trhu solné lampy, a těší se stálé oblibě. Právem? Ano… jsou totiž krásné a také prospívají našemu zdraví.


Vypadají jako solné krystaly buď ve tvaru svícnu pro svíčku či se žárovkou jako klasická lampička. Mohou být trochu upravené, zaoblené, vysoustruhované, zahlazené nebo jsou důkazem krásy přirozeného lomu solného krystalu. K čemu vlastně jsou kromě toho, že jsou krásné a dávají nádherné měkké světlo?

Z čeho jsou?

Jsou přírodním produktem zkamenělou solí, vlastně doma máte takový kousek miliony let starého vyschlého moře. Jsou vysekány v přírodní podobě či vysoustruženy a opracovány do kulatých či jiných tvarů. Odstíny barev tvoří příměs jiných látek, červenou způsobuje železo, žlutooranžovou zase mangan.

Dobré ionty do místnosti


Solné krystaly mají kladné účinky na dýchací cesty, oběhový systém a zlepšují imunitu organismu. Znají je bioenergetičtí terapeutové, homeopatové i znalci Feng Shui. A citliví lidé dokáží toto jemné uklidňující chvění v okolí lampy dokonce i cítit. Taková solná lampa uvolňuje množství pozitivních iontů (přírodní ionizátor), které se zvyšuje zahřátím solného krystalu žárovkou či svíčkou. Již naši předkové znali tuto vzácnou chemickou vlastnost soli. Tím se výrazně zlepšuje kvalita ovzduší v místnosti a jak se později dozvíte, také se ruší mnoho negativních vlivů.

Měkké světlo hladí duši

Ať už je lampa čistě přírodní odlomek přírodního krystalu, nebo je opracovaná do nějakého tvaru, každá je unikát. Její měkké světlo neoslňuje a je příjemné pro osoby nervózní nebo příliš unavené. Jsou vhodné hlavně do ložnic, dětských pokojů, ale i do obývacího pokoje k vytvoření příjemné klidné atmosféry.

Ničí elektrickou přítěž


Možná již víte, co je to elektrický smog. Je všude kolem nás, tam kde jsou elektrická zařízení, kabely (byť ve stěnách) a nabíjí vzduch pro nás škodlivými pozitivními ionty. To vyvolává únavu, podrážděnost, někdy i jiné zdravotní problémy. Největšími vyráběči tohoto smogu jsou monitory počítačů, TV, elektrické ohřívače a mikrovlnné trouby. A to jsou právě místa pro solnou lampu, která tyto škodlivé ionty neutralizuje.

Péče o solnou lampu


Péče o ni je snadná, stačí čas od času oprášit či otřít suchou utěrkou nebo v případě silného znečištění otřít jen lehce navlhčeným hadříkem. Je určena pro interiér, nedávejte ji do vlhkého prostředí, protože solný krystal navlhne.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
10. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 0)
10. 08. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

28. 10. 2016 Horoskop Panna

Hádka s partnerem je na spadnutí. Pokud jí chceš zabránit, pak zkus spolknout všechna ošklivá slova, která se ti dero... Celý horoskop

Karta dne

Paže mečů
Informace, kterou obdržíš, v tobě probudí mnoho zmatku a nejistoty. Na zprávu jsi čekala velmi dlouho a počítala jsi se zcela jinou odpovědí. Sdělí ti ji muž, který bu...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist