Femina.cz » Magazín » Wellness » Solná lampa pro zdraví a pro krásu

Solná lampa pro zdraví a pro krásu

Solná lampa pro zdraví a pro krásu

Magazín: Wellness | autor: Renata Petříčková | vydáno 17. 09. 2009

Už několik let jsou na trhu solné lampy, a těší se stálé oblibě. Právem? Ano… jsou totiž krásné a také prospívají našemu zdraví.


Vypadají jako solné krystaly buď ve tvaru svícnu pro svíčku či se žárovkou jako klasická lampička. Mohou být trochu upravené, zaoblené, vysoustruhované, zahlazené nebo jsou důkazem krásy přirozeného lomu solného krystalu. K čemu vlastně jsou kromě toho, že jsou krásné a dávají nádherné měkké světlo?

Z čeho jsou?

Jsou přírodním produktem zkamenělou solí, vlastně doma máte takový kousek miliony let starého vyschlého moře. Jsou vysekány v přírodní podobě či vysoustruženy a opracovány do kulatých či jiných tvarů. Odstíny barev tvoří příměs jiných látek, červenou způsobuje železo, žlutooranžovou zase mangan.

Dobré ionty do místnosti


Solné krystaly mají kladné účinky na dýchací cesty, oběhový systém a zlepšují imunitu organismu. Znají je bioenergetičtí terapeutové, homeopatové i znalci Feng Shui. A citliví lidé dokáží toto jemné uklidňující chvění v okolí lampy dokonce i cítit. Taková solná lampa uvolňuje množství pozitivních iontů (přírodní ionizátor), které se zvyšuje zahřátím solného krystalu žárovkou či svíčkou. Již naši předkové znali tuto vzácnou chemickou vlastnost soli. Tím se výrazně zlepšuje kvalita ovzduší v místnosti a jak se později dozvíte, také se ruší mnoho negativních vlivů.

Měkké světlo hladí duši

Ať už je lampa čistě přírodní odlomek přírodního krystalu, nebo je opracovaná do nějakého tvaru, každá je unikát. Její měkké světlo neoslňuje a je příjemné pro osoby nervózní nebo příliš unavené. Jsou vhodné hlavně do ložnic, dětských pokojů, ale i do obývacího pokoje k vytvoření příjemné klidné atmosféry.

Ničí elektrickou přítěž


Možná již víte, co je to elektrický smog. Je všude kolem nás, tam kde jsou elektrická zařízení, kabely (byť ve stěnách) a nabíjí vzduch pro nás škodlivými pozitivními ionty. To vyvolává únavu, podrážděnost, někdy i jiné zdravotní problémy. Největšími vyráběči tohoto smogu jsou monitory počítačů, TV, elektrické ohřívače a mikrovlnné trouby. A to jsou právě místa pro solnou lampu, která tyto škodlivé ionty neutralizuje.

Péče o solnou lampu


Péče o ni je snadná, stačí čas od času oprášit či otřít suchou utěrkou nebo v případě silného znečištění otřít jen lehce navlhčeným hadříkem. Je určena pro interiér, nedávejte ji do vlhkého prostředí, protože solný krystal navlhne.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
10. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 0)
10. 08. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

17. 01. 2017 Horoskop Váhy

Dnes máš velkou šanci se zamilovat, a to bezhlavě, a láska to bude jako z románu. Bude mít jedinou vadu, nebude mít t... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist