Femina.cz » Magazín » Wellness » Jak se zbavit tetování?

Jak se zbavit tetování?

Jak se zbavit tetování?

Magazín: Wellness | autor: Lucie | vydáno 22. 09. 2014

Důvodů, proč se lidé chtějí zbavit dřívějšího zkrášlení jejich těla, je více. Většinou se shodují na tom, že se jim tetování přestalo líbit, nebo se k nim už nehodí. Někdy na to ovšem přijdou překvapivě krátce poté, co si obrázek na tělo nechali vytetovat.

Moje kamarádka Petra ve svých osmnácti letech podlehla kouzlu tetování a nechala si na kotník zvěčnit lezoucího štíra. Narodila se totiž počátkem listopadu a tenkrát jí to přišlo jako dobrý nápad. O co víc se tetování líbilo jejím spolužákům na střední škole, o to méně se líbilo jejím rodičům. „Zejména táta byl rozčílený. Rovnou mi řekl, že jsem blbá a ať za ním nechodím, až se mi tetování přestane líbit,“ vzpomíná dnes o deset let starší Petra. Na otcova slova došlo. S přibývajícími lety se stále častěji zabývala myšlenkou, že by se obrázku na kotníku zbavila. „Jednak už mi nepřijde nijak zábavné ukazovat celému světu, jaké jsem znamení a navíc jsem situaci přehodnotila  –  tetování obecně se mi přestalo líbit.“ Dalším důvodem, proč se chtěla obrázku na svém těle zbavit, byly zásnuby s přítelem. „Přítel mě nedávno požádal o ruku. Ráda bych si ho vzala příští rok v létě. A opravdu nechci, aby mi štír vykukoval zpod romantických šatů,“ dodává Petra.

Buď na celý život nebo obrousit

Metod, kterými lze tetování odstranit, je více. Například si můžete nechat obrázek pěkně bolestivě zbrousit. Tomu se říká „dermabrasion“ a k výkonu se používá přístroj podobný brusce. Méně drastickou, zato trochu falešnou metodou, která se ovšem také počítá mezi způsoby, jak se nechtěného obrázku zbavit, je tzv. cover-up. Ideální pro muže, který se zamiloval například do nějaké Lenky a aby jí dokázal svou přízeň, nechal si na rameno vytetovat srdce s jejím jménem. Bohužel láska skončila dříve, než tetování zaschlo a našemu romantikovi tak nezbývá, než se zamilovat do nějaké ALenky, případně HeLenky a nechat nápis pozměnit. Cover-up lze samozřejmě použít i na jiné motivy – tatér třeba změní roztomilého dráčka v zuřící bestii a podobně. Nové tetování ale musí být vždy větší a tmavší než to předchozí. Cover-up ovšem není řešením pro každého. Například Petru by rozhodně nezaujalo.

Hluboké nebo příliš barevné tetování může být opravdu na doživotí. Nejlépe vám od tetování pomohou plastičtí chirurgové, kteří nabízejí dvě řešení. A to laserem, nebo chirurgicky. Pokud jde o laser, a je-li odstraňováno tetování či permanentní make-up, je třeba počítat s tím, že k dosažení co nejlepšího výsledku budete muset podstoupit několik sezení (asi pět a více). Další ošetření laserem je možno podstoupit asi po dvou až třech týdnech od předchozího ošetření.

Tetování lze odstranit i tzv. erbiovým laserem – jedná se o okamžitý zákrok, kdy se na ošetřovaném místě tvoří stroupek. Po jeho odpadnutí může zůstat na pokožce jizva.

Chirurgové nabízejí i poměrně razantní metodu – vyříznutí tetování. Chirurgicky lze ovšem odstranit jen některá tetování – záleží na rozsahu obrázku, ale i na místě.

A co vy, milé čtenářky? Také jste se nechala potetovat a teď byste se toho nejraději zbavila? Jakou metodu máte v plánu?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
11. 02. 2015 Alex Odstranění tetování (reakcí: 0)
23. 09. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
22. 09. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

28. 03. 2017 Horoskop Beran

Přijde k tobě zajímavá nabídka, ale ty si nech nějaký čas na rozmyšlenou, než na ni kývneš. Zvaž všechna pro a proti ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist