Femina.cz » Magazín » Móda » Upravte svému tělu pH

Upravte svému tělu pH

Upravte svému tělu pH

Magazín: Móda | autor: Renata | vydáno 22. 05. 2007

Náš životní styl čím dál vrhá naše tělo do „kysela“. Ačkoliv by správný poměr zásadotvorných a kyselinotvorných potravin měl činit asi 40:60, většina z nás má jídelníček z 90% složen z kyselinotvorných potravin.


Navíc tělo velmi zatěžují konzervační látky, chemické úpravy potravin a přičteme-li ještě stres, nečisté ovzduší, které přispívá ke kyselé reakci v těle, pak se netřeba divit množství zdravotních problémů, které to s sebou přináší.

Při trávení jídla je potřebné, aby se hodnoty pH střídaly. Jen to zajistí, že poměrně složitý proces trávení a změny pH probíhají tak, jak mají. To ovlivňuje pH krve a při déletrvajícím nebo častějším výkyvu směrem ke kyselu, představuje to velké nároky na vyrovnávání. Regulační mechanismy k zajištění chodu organismu pak potřebují velké množství stopových látek a minerálů, hlavně hořčíku, vápníku, draslíku a selenu. Tělo je v případě nedostatečného přívodu potravou nuceno je uvolňovat z kostí, zubů a jiných tkání.  Tím dochází k nemocem typu řídnutí kostí, nedostatek hořčíku pak nervovou labilitu a křeče. Kyselé prostředí je dále vhodnou živnou půdou pro různé plísně a bakterie, nádorovému bujení se v takovém těle též daří dobře.

Výrazně až extrémně kyselinotvorné jsou bílé cukry, tuk, bílá mouka. Stejně tak nadbytek bílkovin hlavně živočišného původu, tedy masa. Dále mléčné výrobky, zelí, káva, čaj, med, ořechy. Netřeba tyto potraviny z jídelníčku úplně vyčlenit. Stačí jen vyrovnat jejich poměr se zásadotvornými.

Dobré je také zařadit do jídelníčku více zeleniny a ovoce, syrové nebo lehce podušené, kvašená zelenina (takové kyselé zelí je přímo bomba), dýňová, slunečnicová, sezamová či lněná semínka, mandle nebo jáhly. Celozrnné obiloviny, kukuřice, oves, rýže, pohanka, vejce….to jsou potraviny, které jsou lehce kyselinotvorné, které by měli tvořit přibližně polovinu stravy.

Strava vyvážená z hlediska pH vám nejen vlije novou sílu do žil a zbaví vás věčné únavy, ale dokáže i mnohé neduhy vyléčit. Pryč se sladkým čajem, ocukrovanou buchtou, smaženými řízky…a vzhůru do salátů!

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
23. 03. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 11. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

24. 10. 2016 Horoskop Rak

Pokud dnes musíš vyrazit na úřady nebo k soudu, nemusíš se bát. Veškerá jednání proběhnou velmi rychle a v přátelské ... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist