Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Vyzrajte na mlsnou!

Vyzrajte na mlsnou!

Vyzrajte na mlsnou!

Magazín: Hubnutí | autor: Renata Jarošová | vydáno 08. 01. 2010

Sníte všechno, na co přijdete, a do toho vás stále honí mlsná? Zkuste se začít věnovat vašemu spánku a uvidíte, že si za nějakou dobu na sladké lahůdky ani nevzpomenete!

 

Hlavní příčinnou přejídání je špatná životospráva, se kterou souvisí složení jídelníčku, pravidelnost stravování, ale také spánek a především jeho kvalita a délka. Spánek je pro tělo velmi podstatnou částí dne. Systém v těle se úplně nevypne, funguje metabolismus a do těla se nám i ve spánku vyplavují hormony a neuropeptidy, které sehrávají velkou roli při shazování nadbytečných kil.


Když svému tělu nebudete věnovat potřebných sedm či osm hodin spánku, tyto hormony nebudou plnit svoji funkci správně. Když se pořádně nevyspíte, stoupá hladina Ghrelinu, hormonu ovlivňujícího stavy, kdy vás honí mlsná. Současně ale klesá hladina Leptinu, což je hormon, který zas ovlivňuje chuť k jídlu. A když si to dáte dohromady, máte zaručeno, že mlsné neutečete!

 

Co když nemůžete usnout

Jenomže někdy může být problém usnout dříve než před půlnocí, obzvláště když už jste si navykli chodit spát o dost později. Zkuste horkou sprchu před spaním, která by vás měla hezky uvolnit a navnadit na sladký spánek. Ale jestli to nepomůže, tak vyzkoušejte uvolňující pozici. Lehněte si na záda, pokrčte nohy v kolenou, spojte chodidla, jako když jimi chcete tleskat, a přitáhněte paty co nejblíže k rozkroku. Ruce vzpažte a prstenem vytvořeným z levého ukazováčku a palce, chyťte zápěstí pravé ruky. Hluboce dýchejte pár minut, pak se jen otočte na bok a hned usnete. Jak ale zlepšit kvalitu spánku, se dozvíte v článku Desatero zdravého spaní!


Není radno spánek podceňovat, jak spíte, se odráží na vás, na vašem těle. I vaše okolí pozná, jestli jste se vyspali dobře a celý den záříte, nebo jste se celou noc převalovali na gauči u televize, a nakonec se třeba ani do postele nedostali. Záleží především na kvalitě spánku. Jedině tak, bude váš metabolismus dobře fungovat. Ale pokud zlepšení spánku nepomůže ve vaší snaze zhubnout, podívejte se na článek Potraviny, které pomáhají hubnout.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
09. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
20. 02. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
13. 03. 2011 krockovapavla :( (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

30. 03. 2017 Horoskop Štír

Volné odpoledne si užij s rodinou a přáteli. Čeká na tebe hromada nové práce a na zábavu nebude nějakou dobu čas, tak... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist