Femina.cz » Magazín » Hubnutí » 10 největších lží o hubnutí

10 největších lží o hubnutí

10 největších lží o hubnutí

Magazín: Hubnutí | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 19. 09. 2013

Rad jak zhubnout je tolik, že se v nich už skoro nelze vyznat. Jen některé z nich jsou navíc skutečně účinné, zbytek je slušně řečeno k ničemu. Jaké jsou nejčastější bludy?

Ananas podporuje spalování

Ananas je zdravý, napomáhá lepšímu proudění krve, chrání proti zánětům a obsahuje enzym bromelain, který napomáhá štěpení tuku, ten ale během trávení ztrácí účinnost.

Jedině light výrobky

Podle odborníků výrobky s tímto označením vůbec nepomáhají při hubnutí. Je to logické – obsahují méně kalorií, a proto nás méně nasytí, tím pádem jich tedy musíme sníst více. A pokud mají méně tuku, o to více je v nich zpravidla cukru.

Pomóc! Neshodneme se ve výchově dětí.

Pomóc! Neshodneme se ve výchově dětí.

Jsme taková průměrná, obyčejná rodina. Nežijeme nijak nuzně, ale ani nad poměry. Máme dvě malé dě...

Jezte více malých porcí denně

Ano, je lepší více menších porcí než se naprat jen třikrát denně – ráno, v poledne a večer. Ani to ale nepomůže. Kdo chce zhubnout musí více kalorií vydávat než přijímat.

Pomůže očistný půst

Postění se a pití čaje, vody nebo vývaru pomáhá organismu zbavit se jedů. V našem těle ale žádné jedy nejsou, jen produkty látkové výměny a těch se během půstu v těle hromadí více a zatěžují tak ledviny a játra. Sice pár kilo zhubneme, ale pak se zaručeně dostaví jo-jo efekt.

Chce to nejíst večer

Ne, takhle to nefunguje. Kdo si dá poslední jídlo v pozdním odpoledni, má zpravidla ráno velký hlad, a snídaně je proto bohatší, než bývá zvykem.

Jen sportem se hubne

Běhání, plavání, jízda na kole nebo aerobic – to vše má samozřejmě svůj význam. Ale sportem se nespálí tolik kalorií, kolik si myslíme. Půlhodina rychlého běhu = kelímek čokoládové rýže. Důležitý je nejen pohyb, ale i vyvážená strava.

8 věcí, které prozradí špatného milence

8 věcí, které prozradí špatného milence

Čím se liší milostně geniální muž od milostně negeniálního chlapce? Zkušenostmi, empatií, chutí ž...

Zázračná dieta glyx

Žádný vědecký důkaz, že by fungovala, neexistuje. U glyx diety jde o to pohlídat si potraviny s vysokým glykemickým indexem (chleba, brambory). Ano, zhubnout se takhle dá. Ale ne více, než budete-li si hlídat celkový denní příjem kalorií.

Před jídlem sklenka studené vody

Tělo spálí 35 kalorií, když zahřívá litr vody na svou teplotu. Jedna sklenka tedy nijak výrazně nepomůže. Není také pravda, že voda tlumí pocit hladu – ten se jen dostaví o něco později. Mezi jídly se ale vyplatí vypít větší sklenku vody nejlépe pokojové teploty.

Ostré koření spálí tuky

Platí to bohužel jen částečně. Koření sice tělo rozpálí, nicméně spalování tuků neprospívá, alespoň ne tolik, aby se to dalo změřit.

Citron zbavuje tuku

Jedině je-li v čistících prostředcích. V těle to tak nefunguje. Navíc spousta diet, jejichž je citrón základem, obsahuje velmi málo živin.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
20. 09. 2013 martinnatr . (reakcí: 1)
20. 09. 2013 Bobina1 - (reakcí: 2)
20. 09. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 09. 2013 pepina . (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

28. 10. 2016 Horoskop Vodnář

Dnes dostaneš šanci předvést svůj talent někomu velmi vlivnému, kdo by ti dokázal pomoci rozjet kariéru. Máš velkou š... Celý horoskop

Karta dne

Paže mečů
Informace, kterou obdržíš, v tobě probudí mnoho zmatku a nejistoty. Na zprávu jsi čekala velmi dlouho a počítala jsi se zcela jinou odpovědí. Sdělí ti ji muž, který bu...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist