Signály, podle kterých poznáš, že tvůj vztah nevydrží

„V dobrém i zlém, v bohatství i chudobě, v nemoci i ve zdraví, dokud nás smrt nerozdělí.“ Tak to určitě! Rozvádí se kde kdo. A zvlášť ti, kteří kouří, mají dluhy nebo se mračí na dětských fotografiích, patří do rizikové skupiny! Co dalšího manželství ohrožuje?

rozchod-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Lukáš Rosol a Míša Ochotská, Václav Noid Bárta a Gábina Dvořáková, hollywoodský herec Ewan McGregor a Eve Mavrakis či zpěvačka Fergie a Josh Duhamel. I loni se to hemžilo rozvody – navzdory všem svatebním slibům. Že mezi časté důvody patří „neslučitelné rozdíly“ nebo nevěra, na to už jsme si tak nějak zvykli, nicméně rozvodové statistiky odhalují jistou zajímavou věc. Rozpad vztahu se dá předvídat s pomocí ztřeštěných signálů! Co všechno prý narušuje vzájemné soužití a ohrožuje lásku?

Nervy před svatbou

Pokud má budoucí mladá paní chladné nohy a kvůli nervozitě vyloženě šílí, riziko rozvodu manželů se prý zdvojnásobuje. Tedy aspoň tak to uvádí výsledky studie zveřejněné v časopise Journal of Family Psychology. A dobré zprávy? Pokud je nesvůj ženich, na průběh manželství to žádný vliv nemá.

Překročení hranice 32 let

Jistě, konvenční moudrost tvrdí, že sňatky příliš mladých lidí nedělají dobrotu, na druhou stranu, když se čeká o něco déle, je to taky špatně! Nová studie totiž poukazuje na to, že jakmile se vezmou lidé, kterým již bylo 32 let, riziko nesouladu páru každým rokem stoupá o pět procent. Prý je to způsobeno tím, že v tomhle věku každý potřebuje osobní prostor a už se hůř přizpůsobuje návykům toho druhého. Zní to docela logicky….

Rodina má dvě dcery

To, jaké potomky přinášíte do manželství, nebo jaké se v něm narodí, hraje důležitou roli. Byť jediná dcera zvyšuje riziko rozvodu na celých 43 procent. Kolumbijská univerzita to přičítá tomu, že muži většinou investují do manželství víc, když mají syna. Dcera je jim prý trochu vzdálená, proto jsou vůči ní i vztahu jako takovému trochu laxní. Však taky rodiče se dvěma syny čelí sníženému riziku rozvodu, konkrétně 37 procent. A jestli je to horší, když je dcer víc? Ano, každá další ohrožuje vztah o pět procent nad uvedenou hodnotu.

Rodičům není rozvod cizí

Někdo sňatky považuje za koníček. Není totiž výjimkou, že se vdá či ožení třeba čtyřikrát. I taková zpěvačka Jennifer Lopez už byla v chomoutu třikrát (zatím) a stejně hledá toho pravého! Jenže právě tohle dává špatný příklad dětem. Snoubenci, kterým se rodiče rozvedli, údajně tíhnou k tomu samému, respektive vykazují o 40 procent vyšší pravděpodobnost, že udělají totéž.

Dluhy

Peníze jsou vděčným tématem každého vztahu. Nejen, že mnoho faktorů rozvodového rizika souvisí s chudobou, ale manželské štěstí dramaticky klesá, když páry své finanční závazky nesplácí. A když jeden své dluhy tají, nebo částka přesahuje únosnou mez, je manželství v porovnání s jinými ohroženo o 45 procent navíc. Ovšem pozor, dobrotu nedělá ani to, když žena do manželství přináší 60 procent celkových příjmů, nebo je o jeden až tři roky starší! To tvrdí Australané…

Ženich či nevěsta se mračí na fotkách z dětství

Ve dvou oddělených studiích psychologové vyhodnotili dětské a ročenkové fotografie lidí a poté zhodnotili jejich současné manželské zdraví. Jejich zjištění? Lidé, kteří se na fotografiích mračí, mají pětkrát větší pravděpodobnost, že se rozvedou. No uf!

Jeden partner kouří

Když cigaretám holduje pouze jedna osoba ve vztahu, riziko rozvodu vzrůstá o celých 75 až 91 procent! Odborníci to přičítají tomu, že se jedná o různé hodnoty partnerů a odlišné životní styly. A to může být problematické. Ještěže na těch svatbách bývá sranda! Jako spadnout ve svatebkách do fontány, tak to nechceš! Mrkni na video, takhle vypadá zoufalství!

A co právě ty považuješ za nezlomný signál toho, že se manželství rozpadne? Vadí ti třeba ono zmíněné kouření? Napiš nám o tom pod článek.

Foto. Shutterstock.com

 

23.3.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist