Sex není náš. Nejčastější problémy, které je třeba řešit

Někdy je milování spíše starostí než radostí. Vášeň po čase střídá stereotyp a my více než na sex myslíme na to, co nakoupit. Problémy ale mohou vznikat už na začátku vztahu.

Jedním z nich je třeba nahota, spousta žen se (mnohdy neoprávněně) stydí za své tělo.  A přitom stačí celkem málo – přiznat problém a začít ho řešit. Tady jsou čtyři nejčastější příčiny špatného sexu.

Postelová nuda

V posteli se milujeme pořád stejně, už mě to nebaví, co s tím?“ ptá se osmadvacetiletá Radka. Rada je celkem jednoduchá. Vezměte papír a tužku a každý nejprve napište, co se vám na sexu líbí. Pak vyjmenujte pět věcí, které byste chtěli zkusit. Každý večer zaraďte do svého postelového menu jeden experiment.

Chci romantiku, on divočinu (nebo naopak)

Dobrý sex je zpravidla směsí všeho – romantikou a něžného laskání na jedné straně a divokým milováním na straně druhé. Proto je dobré dopřát si obojího. Domluvte se dopředu, jak se pomilujete, samozřejmě druhá strana s tím musí souhlasit. Sex bude vždy v režii jednoho z vás, který si bude určovat pravidla.

článek

Bojím se nahoty

Vždycky jsem měla problém se svlékáním. Nedělá mi dobře sprchování vedle dalších žen. A nedělá mi dobře ani ukazovat se nahatá před přítelem,“ říká dvaadvacetiletá Jitka. Pokud i vám činí nahota obtíže, milujte se večer a namísto lustru použijte intimní osvětlení. Co třeba čajové svíčky umístěné na podlaze? Zkuste taky využít polštářků. Jednak se o ně můžete podepřít, jednak vám pomohou zakrýt ty části těla, na které nejste zrovna pyšná.

Sex prostě drhne

Najděte si pět minut času. Dopředu si připravte a zformulujte, co vás na sexu nejvíce štve. Druhá strana vás nebude přerušovat, naopak bude pozorně poslouchat. Protože pak bude na ní, aby shrnula, v čem je problém. Pak si role prohoďte. Až budou známy problémy, které vás oba trápí, zkuste společně najít řešení.

Foto: Profimedia.cz

20.3.2014 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist