Překvapivá rada pro těhotné. Trpíte nevolností? Zkuste orální sex!

Opravdu lze orálním sexem úspěšně bojovat proti ranní nevolnosti v těhotenství? Anebo je to zase další čertovina, kterou si vymyslel nějaký chlap? Ba ne, tentokrát se jedná o seriózní vědeckou studii!

Američtí vědci tvrdí, že proti nevolnosti úspěšně funguje polykání spermatu. A podtrhují další blahodárné účinky sexu. Rozhodně prý není rozumné zříkat se pohlavního aktu. Naopak! Ženy, které v těhotenství souloží, jsou totiž zdravější.

Za příčiny těhotenské nevolnosti je nejčastěji označována rozbouřená hladina hormonů a také dřívější užívání hormonální aktikoncepce. Hlavní tvůrce teorie, doktor Gordon Galup, který se specializuje na reprodukci, to ale vidí trochu jinak.

Říká, že tělo těhotné ženy odmítá genetický materiál spermatu jako něco cizího a nepatřičného, což vede právě k nevolnosti a zvracení. Podle jeho teze by proto měla těhulka potlačit nevolnost přijetím právě spermatu, aby je tělo dokázalo lépe přijmout.

[[related]]

Badatelé vedení doktorem Gallupem ale uvádějí také další souvislosti. Sperma podle jejich zjištění například snižuje výskyt nebezpečné preeklampsie, tedy nadměrné příbytky na váze, bílkoviny v moči a vysoký krevní tlak, která většinou končí předčasným porodem. Navíc prý může také fungovat jako antidepresivum. Další dobrá zpráva pro ženy, které se s depresí potýkají zvláště na začátku a na konci těhotenství.

A co na samotné těhotné? „Promiňte, ale že bych polykala sperma svého manžela si vůbec nedovedu představit. Upřímně – dělá se mi nevolno už ze samotné myšlenky. Partnera sice miluji, ale jeho sperma jsem nebyla schopna polknout ani v dobách, kdy jsem žádnou nevolností netrpěla, Natož teď,“ říká pětadvacetiletá Iveta, která je ve třetím měsíci těhotenství. „Nic proti orálnímu sexu, ale nedovedu si představit, že by to mohlo fungovat,“ kroutí nedůvěřivě hlavou třiatřicetiletá Jana, která očekává přírůstek do rodiny na začátku roku.

Také gynekologové a porodníci jsou zatím střízlivě skeptičtí a tuto nevšední metodu ženám nedoporučují, tedy alespoň prozatím. Ačkoliv jde o velmi zajímavou studii, na které vědci pracovali několik let, bude se muset ještě ověřit.

26.10.2012 8:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist