Proč bys s kamarádkami měla mluvit o sexu?

Sex je součástí každodenního života. Proč by taky nebyl? Jedná se o úplně normální a zdravou věc, o kterou by ses navíc měla podělit. Tušíš, proč je tak důležité probírat s kamarádkami svůj milostný život?

povidani-o-sexu-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Proč nepozvat každé sobotní ráno své nejlepší kámošky na dobrou snídaní, a u toho neprobrat, co je nového v oblasti milování? Možná se ze začátku budeš stydět a bude ti to nepříjemné, ale je to jako jezdit na kole. Když se to jednou naučíš, tak už to nezapomeneš! Z jakých důvodů bys o sexu s kamarádkami rozhodně měla mluvit?

Zbavíš se studu

Neumíš se bavit o sexu? Zkus se trochu odvázat! Samozřejmě, že kamarádkám nemusíš říkat všechno, ale určitě se jim neboj svěřit. Pomůže to i tobě samotné. Naučí tě to více sdílet tvůj osobní život a pomalu se přestaneš stydět. Věř, že postupem času se už při těchto rozhovorech ani nebudeš cítit nepříjemně. Kdykoliv se pak stane, že o sexu někdo bude mluvit, ty s tím nebudeš mít žádný problém, ba naopak. Staneš se plnohodnotným členem debaty.

Mimochodem, může nastat situace, kdy se „o tom“ začnete bavit třeba v hospodě, po dvou deci vína. V pořádku! Ty už budeš na taková témata zvyklá, možná sem tam přidáš i nějaký ten vtip a zapadneš do kolektivu o něco snadněji. Hlavně klid. Pochopitelně nemusíš nikomu vykládat, co zrovna konkrétně ty v posteli děláš. Lidé se většinou baví o sexu jen tak obecně, ale baví! Jedná se o běžné a populární téma, proto je škoda vyčnívat.

Posílíš své přátelství

Možná zjistíš, že máš s přítelkyněmi mnohem víc společného, než sis myslela. Třeba vás pojí podobné zkušenosti, což tě s nimi rozhodně sblíží. Platí, že jestliže se jedna druhé svěřuje s takto citlivými fakty, o vašem vzájemném vztahu to ledacos vypovídá. Navíc, když pak víš, čím si tvoje kamarádky prošly, můžeš je i lépe podpořit či poskytnout jim dobrou radu. Zkrátka a dobře, teď už to bude přátelství se vším všudy!

Něco se naučíš

Partner po tobě chce nějakou netradiční polohu? Zeptej se kámošek, jestli ji už vyzkoušely! To je na tom nejlepší! Navzájem sdílíte své zkušenosti a tím se učíte něčemu novému. Být stále plná elánu a touhy po milování, není vůbec jednoduché! Proto si o tom společně pokláboste a třeba se objeví rada nad zlato, která tvůj sexuální život zase dostane do formy!

Budeš o sexu mluvit i s partnerem

Až to zvládneš s kamarádkami, připrav se i na svou drahou polovičku. Velká většina vztahů totiž ztroskotá právě na tom, že to v posteli přestane klapat. Jestliže se ti ale něco nelíbí, nebo bys chtěla zkusit něco nového, tak bys to svému partnerovi měla rozhodně říct. Pokud on s tebou o tom mluvit nechce, nauč ho to! Může to váš společný intimní život dostat na úplně jinou úroveň. Třeba zjistíte, že oba chcete to stejné, ale báli jste se to vyslovit.

Zasměješ se

No a nejdůležitější důvod, proč do toho jít? Pochopitelně je to zábava! S kamarádkami se zcela jistě skvěle pobavíte, až si budete vykládat nejrůznější zážitky z ložnice či jiných míst. Občas je zkrátka dobré si o tom promluvit. Ať už se chceš například s něčím pochlubit, nebo tě naopak zaskočila nějaká příhoda.  Od toho jsou tu nejlepší přítelkyně, aby tě vyslechly. Ostatně, známá čtyřka ze Sexu ve městě je důkazem toho, že to prostě funguje! Mrkni na video!

Jak to mají naše čtenářky?

Denisa (30 let): „Ať si kdo chce co chce říká, sex je pro mě intimní věc a mluvit o ní budu jen se svým partnerem. Ostatním je do toho houby, co spolu děláme nebo neděláme.“

Laura (25 let): „Tak to je podle mě pitomost. S kamarádkami o sexu normálně mluvíme. Jasně, že jim nevykládám, co všechno v posteli děláme nebo věci, které jsou jen mezi mnou a partnerem, ale bavíme se o něm a je to pro mě úplně normální.“

Klára (31 let): „Opravdu ještě existuje někdo, kdo se o sexu vůbec nebaví? Vždyť na nás útočí ze všech stran, nejde se tomu vyhnout. Je to běžná součást našeho života, takže mi nevadí o něm mluvit ani s partnerem, ani s kamarádkami.“

Jak jsi na tom s kamarádkami právě ty? Mluvíte mezi sebou otevřeně? 

Foto: Shutterstock.com

10.7.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist