Ošidná upřímnost: Jak s ní zacházet ve vztahu a v posteli?

Upřímnost, vlastnost, kterou vám bude většina lidí spíše rozmlouvat. V práci s ní asi moc neuspějete, váš šéf nejspíš moc neocení, když mu řeknete na rovinu do očí, co si o něm myslíte. A jak je to s ní v partnerském vztahu a v posteli?

Jak nezpůsobit dusno
Ani v tomto případě nemusí být upřímnost vždy tou pravou vlastností. Může se stát, že několika nevhodně formulovanými větami zkazíte vše, co jste dosud budovali několik měsíců nebo třeba i let. Situace povede v horším případě k otevřenému konfliktu, v lepším případě se budete s partnerem postupně odcizovat. Může se potom stát, že společných ploch bude stále méně. Už ani vlastně nebudete tušit, co bylo tím prvním impulsem, ale dusno mezi vámi bude postupně houstnout a narůstat. Nakonec se vám může stát, že i při pouhém slovíčku sex, se vám naježí všechny chlupy na těle a celý vztah se vytratí do nenávratna. Jak tedy s upřímností v partnerském životě? Pozor na ni!

Otevřená vrátka ke komunikaci
Pokud se s partnerem intimně sbližujete, může se stát, že udělá něco, co vám bude nepříjemné. V takovém případě byste reagovat rozhodně měli, ovšem dobře važte slova. Použijte velmi citlivé vysvětlování. Když řeknete: „Nesnáším, když nosíš do ložnice ty sešlapané smradlavé bačkory,“ zní to jako facka, kterou jste partnerovi právě vlepili. Pokud ale řeknete: „Víš zlatíčko, myslím, že ty tvoje bačkory jsou už staré a také zrovna příliš nevoní. Co kdybychom spolu zítra koupili v obchodě nové? Bylo by škoda, abychom si kazili pohodu v ložnici, co myslíš?“ vyzní to mnohem lépe. Inteligentní partner pochopí, že vám není příjemné, když musíte v intimních chvílích čichat „vůni“ jeho zanedbaných přezůvek. Jedná se o zdánlivý detail, který ovšem může zkazit jakoukoli vášeň. Určitě vám partner nebude chtít dělat naschvály a pochopí, že je ve vašem společném zájmu udělat změnu. Podpořte ho zároveň v tom, aby vám řekl, co mu vadí na vás a ujistěte ho, že se budete snažit pochopit jeho pocity. Vytvoříte-li příjemnou atmosféru, oboustranná důvěra vám pootevře vrátka k další komunikaci, která se bude dále zlepšovat.

článek

Šoky s fantaziemi se nevyplácí
Další, neméně náročnou kapitolou jsou případy, kdy už jste spolu určitou dobu a máte pocit, že byste rádi váš sexuální život nějak obohatili. Možná už si v duchu přehráváte různé sexuální fantazie a přemýšlíte, kdy a jak se s nimi své drahé polovičce svěřit. I tady pozor. Pokud se znáte déle, budete schopná už odhadnout, co váš partner snese a co už je za hranicemi jeho pochopení. V každém případě mu ale svoje fantazie dávkujte opatrně a postupně a pozorně sledujte jeho reakce. Jestliže cítíte, že mu něco nevyhovuje, vycouvejte z toho. Když na něj jednoho dne vybalíte: „Chci si dát trojku se svým letitým kamarádem z práce,“ zákonitě přijde jednoznačně odmítavá, naštvaná a zaskočená reakce. Co na tom, že se partner tváří, jak je otevřený všem novotám a nebrání se ničemu. Je to pro něj šok a cítí se ohrožený. Co když mu s tím kamarádem odejdete? Nevymluvíte mu to, i kdybyste se rozkrájela. A vy jste to myslela nevinně, prostě byste alespoň jednou v životě chtěla nějaké vzrušující dobrodružství. Když ale opatrně nadhodíte, že byste se nebránila sexu ve třech a začnete o tom postupně mluvit, třeba i on přizná podobnou myšlenku a nikdo z vás se nebude cítit nepříjemně.

A jak to máte vy? Jste upřímné, nebo raději lžete? A jak snášíte, když je příliš upřímný partner? 

Foto zdroj: profimedia.cz

14.1.2014 12:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist