S malým penisem na vrchol rozkoše? Sorry, pánové, na velikosti záleží!

Ač okřídlené heslo heslo chlácholí všechny muže s malou výbavičkou, vědci bohužel nyní začali tvrdit pravý opak. Ano, u ženského vyvrcholení hraje velikost penisu skutečně klíčovou roli. Dobrou zprávou ovšem je, že se to týká jen určitého procenta žen a určitého orgasmu.

Konkrétně jde o ty šťastnější z nás, které zažívají pravidelně vaginální orgasmus. Vedoucí výzkumu Stuart Brody ze skotské univerzity vyzpovídal 323 žen. Ptal se na jejich sexuální partnery a na to, jak je pro ně důležitá k dosažení orgasmu délka pánského přirození. Za průměrný vzali vědci rozměr 15 cm. Ženy, které udaly nejvyšší počet vaginálních orgasmů, uvedly, že čím delší penis, tím lépe dosahují vrcholu. „Je to logické. Větší penis lépe stimuluje celou plochu vaginy,“ říká Brody.

Velikost penisu nicméně není jediným kritériem při výběru sexuálního partnera. Ty si volíme přece jen také podle jiných měřítek, například podle sociálního postavení, smyslu pro humor, výšky, váhy či inteligence. A pravdou také je, že mnoho z nás dosahuje vaginálního orgasmu jen zřídkakdy nebo dokonce vůbec. Spoustě žen stačí k dosažení rozkoše dráždění klitorisu, které podle dalšího výsledku vědeckého bádání aktivuje zcela jinou část mozku.

[[related]]

Myslím si, že by milování nemělo připomínat přebory v tom, kdo dosáhne nejvíc orgasmů. Důležité je uvolnit se a plně se soustředit jen a jen na samotný akt. Orgasmu dosáhnu především drážděním poštěváčku, takže délka penisu pro mě žádný význam nemá,“ potvrzuje sedmadvacetiletá Stáňa. „Rozměr partnerova penisu jsem nikdy neřešila. Nicméně stalo se mi, že jsem na večírku trošku přebrala a skončila v náručí kluka, který mě celou dobu balil. No a jelikož se nám oslava trochu protáhla a mně ujel poslední noční autobus, nakonec jsme se octli v posteli. K milování ale nedošlo. Jeho úd byl totiž opravdu žalostně malý,“ svěřuje se pětadvacetiletá Monika.

Pravda o ženském orgasmu

Dosažení orgasmu, orgasmus samotný či tajemný bod G patří stále mezi jevy vědecky dostatečně neprobádané nebo snad neprobádatelné? I přesto pár poznatků…

  • Ženy vrcholí nejen průnikem penisu do vaginy či drážděním klitorisu, ale také stimulací erotogenních zón. A některé se dokonce dokáží uspokojit pouhou myšlenkou.
  • Mytický bod G, který je často považován za klíč k orgasmu, dokáže při porodu ulevit bolesti. Sníží její práh dokonce dvakrát.
  • Schopnost dosáhnout vaginálního orgasmu se pojí s fyzickým a duševním zdravím, přičemž zdravé ženy jej dosahují častěji.

16.11.2012 8:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist