Nápoj, který vyléčí nádorová onemocnění. Vymyslel ho elektrikář!

Rudolf Breuss se celý život zabýval alternativní léčbou. Do historie se nesmazatelně zapsal jako autor Breussovy diety, vyhledávané ničitelky rakoviny. Proč z ní lékaři mají husí kůži, i když údajně funguje? Tohle asi nepochopíš!

Rakušan Rudolf Breuss (1899-1990) byl sice povoláním elektrikář, ale místo šroubování žárovek se raději „montoval“ do zdravotnictví. Samozvaný léčitel se držel teorie, že rakovinové nádory přežívají v organismu jen díky pevné stravě. Protože nebyl zastánce operací, vymyslel si vlastní způsob, jak nádory odstranit…

Prášky z darů přírody

Jeho léčebná kúra spočívá v pití zeleninového koktejlu po dobu 42 dní. Ingredience? Červená řepa, mrkev, celer, černá ředkev a brambory. Tuhá strava je naprosto zapovězena. Jediné povolené rozptýlení přísného režimu jsou bylinkové čaje. Trochu „drasťák“! Doporučené dávkování je půl litru medikamentu denně. Zní ti to šíleně? Ani se nedivíme.

Noční můra zdravé stravy

Ve své knize The Breuss Cancer Cure sám Rudolf Breuss uvedl, že jeho nápoj vyřešil skoro 50 tisíc případů nádorových onemocnění, včetně nejhorších stádií. Ale kdo ví, kde je pravda! Jeho tvrzení totiž nikdy nebylo ověřeno. Podivná je i zmínka v knize, že jakýkoliv neúspěch diety (rozuměj úmrtí) je vykládán jako chyba pacienta. Metoda je stará desetiletí a nebudí moc důvěry, přesto ji mnozí zvesela praktikují dodnes. Jako kompletní detox organismu, recept na hubnutí, i lék na zmíněnou rakovinu. A nadělají víc škody než užitku!

Jen na vlastní nebezpečí

Následky Breussovy diety totiž mohou být drtivé. Rychlý úbytek váhy je až 15 kilo. Dotyčný se ochuzuje o potřebné živiny, které jsou v normální stravě, a čelí nedostatku energie. O deprese a úzkosti není nouze, a extrémní pocit hladu zvládnou jen ti nejotrlejší. Odborníci neváhají v souvislosti s touto „ozdravnou kúrou“ použít i termín totální vyhladovění. Proč se k této drastické metodě lidé stále upínají?

Risk není zisk

To je záhada. Každopádně my jsme toho názoru, že nejlepší dlouhodobý detox je po poradě s lékařem, hubnutí má jít pozvolna, a co se týká rakoviny – tam spoléháme spíš na moderní vědu. A co ty, jsi s námi za jedno, nebo ti tohle přijde jako fajn nápad na pořádnou očistu po vzoru RAW, syrové stravy?

Znáš někoho, kdo vyzkoušel Breussovu dietu, nebo o ní slyšíš poprvé? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem!

My se na dietu raději vykašleme a půjdeme si upéct nebo vytvořit něco sladkého. Ať nemáme podzimní depku! Snad nedopadneme jako slečna ve videu. Ach ty mixéry, ty dokážou jednomu pěkně zatopit…

Foto zdroj: shutterstock.com

26.10.2016 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist