METODA STARÁ NĚKOLIK TISÍC LET VÁM POMŮŽE S IMAGE VAŠEHO DOMOVA – NECHEJTE SE VÉST MISTRY PROMĚN

A jsem na konci, na konci našeho malého seriálu o feng-shui a jeho přítomnosti, třeba v našem životě a naší firmě. Rozhodně jsme se nechtěli dostat do situace, např. takovéto: otočíte-li si stůl o 90 stupňů směrem k oknu, budete do týdne povýšen. Nebo nešťastná osamocená dívka si na zahrádce vytrhá plevel a její život bude do roka a do dne prozářen štěstím.

feng-shui / 20 – Opět na začátku …

Po všech těchto a mnohých dalších zaručených radách v nás většinou zůstane trocha podivného pocitu, a sice to, že si z nás někdo dělá legraci, skoro až srandu. Naším cílem bylo upozornit na to, že metoda aktivizující člověka ve vztahu k jeho obydlí a pracovnímu prostoru je již stará několik tisíc let a také stejně tak dlouho s úspěchem používána. Naše snaha byla věnována tomu, aby přiblížila feng-shui z neomezené pověrčivosti až k naší obecné použitelnosti. V systém praktického použití.

Knih a mistrů feng-shui je ve světě hodně. Jak si vybrat správného poradce? No rozhodně tím jediným kritériem nemusí být zrovna cena. Jednou z rozhodujících složek správného poradenství v tvorbě interiéru firmy je totiž vztah mezi zadavatelem a poradcem feng-shui. Vztah, jehož vrcholem je důvěra, je pro tvorbu image tou nejdůležitější potřebou. To se ostatně týká všech oblastí služeb krásu a zdraví člověka.

Mohu-li proniknout svým způsobem do vnitřních záležitostí firmy a pomoci je sladit k výkonu, který je pro firmu výhodný, nastává harmonie, kterou lze pomocí snadných prvků již pouze jednoduše udržovat. Ano, harmonii lze udržovat snadněji v chodu, než se složitě pouštět do úprav jednotlivých segmentů firmy, bez jakékoliv návaznosti.

Pro vedení firmy by mělo platit, že při založení firmy se pracuje s jejím „zjevem“ podstatně lépe než při převzetí některého subjektu. Také při změnách vedení je možné účinně zasáhnout ve prospěch těchto změn. A není to vždy jen „nové koště“ co dobře mete.

Přichází doba rozšířeného hledání. Naše civilizace si uvědomuje že s pouhou znalostí a informovaností již nemá kam postoupit. Nyní nastupuje vláda emocí, instinktů a síly, která je údajně spoutána v jedné místnosti na ministerstvu čar a kouzel v zemi Harryho Pottera. Nikdo tam údajně nevstupuje, protože síla, jenž tam přebývá, je tou nejmocnější na celém světě. Je to síla srdce! Dejme tedy své srdce tam, kam skutečně patří. A patří především do našich firem. Patří? ? ? ? ? ?

Pokud byste někdy hledali nějaké praktické info a srdce dohromady jste „srdečně“ zváni na www.imageaudit.info

Michal Zachar / PEI – Vaše inspirace
poradce pro tvorbu image
info@imageaudit.info
http://www.imageaudit.info

6.10.2004 12:00| autor: Michal Zachar

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist