Masáž nepomáhá jen na bolavá záda. Posílí ti imunitu a zlepší spánek

Zoufale potřebuješ „vypnout“ a nechat se chvíli rozmazlovat? Pak ti doporučujeme návštěvu masážního salónu. Tam tě totiž kromě vítaného odpočinku čekají i čtyři báječné zdravotní benefity. Tak si je nenech ujít!

masaz-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Masáž je nejstarší formou terapie, při které se za účelem uvolnění napětí vyvíjí tlak na svaly a tkáně. Existuje celkem 100 druhů dle charakteru a techniky, takže si každý vyznavač odpočinku může vybrat podle svého gusta. V nabídce je třeba švédská, reflexní, lymfatická, medová, ájurvédská, vodní či aroma masáž. Myslíš, že ti takové hnětení pokožky uleví jen od bolesti zad? Kdepak, vedlejších a překvapivých účinků je tady víc. Proč se k masérce či sexy masérovi objednat na nejbližší volný termín?

Řešení zažívacích potíží, o kterém se málo ví

O zácpě se sice nahlas moc nemluví, nicméně sem tam postihne asi každého. Příčinou téhle lapálie může být citlivá reakce organismu na změnu prostředí, špatné stravovací návyky nebo nedostatek pohybu. Kdekdo by asi přísahal, že jediné východisko z tak nepříznivé situace představuje užití silného projímadla. Jenže to vůbec není nutné! Američtí vědci na základě své studie publikované v časopise International Journal of Nursing Studies tvrdí, že dobře provedená masáž „prolomí ledy“ a pomůže jedincům, kterým život ztrpčuje zácpa.

Zaručené posílení obranyschopnosti, co se šikne

S dalším zajímavým poznatkem přišli kalifornští lékaři působící na Cedars – Sinai Medical Center. Když zmínění experti nedávno zkoumali blahodárné schopnosti masáže, což si přizvaní dobrovolníci zřejmě pořádně užili, kápli na vcelku pozoruhodný fakt. Závěry jejich relaxačního průzkumu totiž odhalily, že lidé, kteří na masérské lehátko uléhají pravidelně, vykazují větší počet lymfocytů, což jsou typy bílých krvinek přispívajících k posílení imunitního systému. A to je jako hodně důležitá informace…

Konec nespavosti a nočního bloudění po bytě

Máš občas potíže „zabrat“? Nebo se během noci z nevysvětlitelného důvodu několikrát probudíš? Ať tak či tak, měla bys s tím něco dělat, jelikož ze spánkové deprivace fakt nic kloudného nekouká. Může ti totiž „přihrát“ nejen trable s pamětí a soustředěním, ale také kila navíc! To přece teď, před příchodem plavkové sezóny, potřebuješ asi ze všeho nejméně. Co si tedy počít? Zapomeň na nějaké uspávací „utrejchy“ na předpis, zajdi si radši na masáž! To ti vřele doporučují američtí experti působící na Miamské univerzitě, kteří se domnívají, že tenhle relax řeší všechny problémy s nechtěnou bdělostí.

Stopka jarní depce a nepříjemným úzkostem

Po pár minutách na masážním stole se vážně budeš cítit zatraceně dobře. Chmury zmizí jako mávnutím kouzelného proutku a dostaví se ta nejoptimističtější nálada, jakou si umíš představit. Tak nějak stručně a jednoduše by se dal citovat výsledek výzkumu specialistů z Tchaj-wanu. Ti se netají názorem, že tento druh terapie tlumí depresivní symptomy a zároveň zlepšuje psychické zdraví. No vida, i tohle je zásadní info, které se hodí nejen na jaře!

Co ty na to, už jsme tě na masáž pořádně navnadili? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky. Každopádně i zvířata tuhle terapii milují. Chlupáč z videa by mohl vyprávět…

Foto: Shutterstock.com

3.5.2018 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist