Je to chytré, nebo šílené? Nová dieta z Hollywoodu!

Hvězdy hubnou pomocí těhotenského hormonu! Co člověk vše neudělá pro to, aby zhubl, dalo by se zvolat v reakci na velmi kontroverzní dietu, která se šíří Hollywoodem jako lavina.

Ale považte: „Osm kilo za týden,“ chlubí se hollywoodská herečka Britney Spears. A to vše díky těhotenskému hormonu HCG a samozřejmě také přísnějšímu jídelníčku dovolujícímu denně jen 500 kilokalorií.

Turbo dietě, během níž shazuje člověk kila rychle dolů, se původně říkalo HCG dieta, ale už se pro ni vžil také druhý název Hollywoodská. To proto, že se rozšiřují zástupy celebrit, které na ni nedají dopustit, namátkou jmenujme třeba herečky Catherine Zetu Jones či Renée Zellweger.

Jak to funguje? Kombinace těhotenského hormonu HCG a velmi nízkého přísunu kalorií (500 kcal denně, přičemž doporučený denní limit je 2000 kcal) zajistí, že si tělo bere živiny stejně jako během těhotenství z problémových partií, především ze zadečku či stehen, aby obstaralo výživu pro domnělý plod.

[[related]]

Jenže lékaři nad velmi podivnou dietou velmi nejásají. Oponují, že vědecké studie neprokázaly, že by se díky těhotenskému hormonu HCG skutečně hublo. Příčinou úbytku váhy při zmíněné dietě je podle nich spíše fatální a nesmyslně nízký přísun kalorií, který způsobí také nežádoucí úbytek svalové hmoty. Někteří experti na krásu si ale její zázračný efekt nenechají vymluvit a dietu nadále nabízejí svým klientkám. Prý při ní nehrozí tzv. vlčí hlad a špatná nálada.

O tom, že se jedná skutečně o prominentní dietu, svědčí rovněž její cena. Denní injekce hormonu po dobu čtyř týdnů vyjde na v přepočtu 64 tisíc korun. V USA se k tomu dají v lékárně dokoupit ještě HCG homeopatické kapky, které stojí něco přes tisícovku.

I kvůli příliš vysoké ceně, která odradí ty z žen, které by snad chtěly jít do rizika a hormony vyzkoušet, se tato dieta zřejmě nikdy nestane masově rozšířeným trendem a zapadne stejně jako mnoho jiných, podobně šílených hollywoodských výstřelků. A to je také dobře.  Nemyslíte?

8.8.2012 10:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist