Dieta podle horoskopu

Stravování podle hvězdného znamení je v podstatě jednou z nejstarších diet na světě. Spolehlivě funguje a i vám může pomoci normalizovat hmotnost a látkovou výměnu. Jistě se vám občas stává, že v některé dny máte hlad jako vlk nebo se vám stejný druh potraviny zdál v některých dnech třeba slanější? Všímáte si, že totéž jídlo snášíte v některý den dobře a v jiný špatně?

Určitě ano, jen jste možná nevěděli, že  za to může být odpovědné konkrétní znamení zvěrokruhu. Věděli jste například, že ve dnech, kdy Měsíc dorůstá, nabírá lidské tělo tuky čímž  rychleji přiberete? Ve dnech, kdy Měsíc takzvaně couvá, je efekt opačný – můžete bez obav jíst, aniž byste přibrali. Pohyb Měsíce ve zvěrokruhu postupuje v dvoudenních nebo třídenních intervalech. Mění se tím impulsy aktivující schopnost organismu zužitkovat snědenou potravu.

Býk, Panna, Kozoroh – Solné dny
Během těchto dnů by ve vaší stravě neměla chybět červená barva, neboť příznivě působí na tvorbu krve. Může to být ovoce červené barvy nebo červené šťávy. Ve dnech soli se doporučuje solit méně, protože v tomto solném období má každé zrnko soli ve vašem těle stejnou „váhu“ jako byste pozřeli celou hrst . Pokud máte od lékaře předepsanou neslanou dietu, dejte si zejména v tyto dny pozor. V dalších dnech vám již sůl nebude natolik škodit. Udělejte si vlastní úsudek, jak na vás sůl v těchto dnech působí a podle toho se zařiďte.

Beran, Lev, Střelec – Dny bílkovin a ovoce
Během bílkovinných a ovocných dnů, můžete jádrové nebo peckové ovoce a živočišné či rostlinné bílkoviny snášet velmi dobře, nebo naopak špatně. Pokud to chcete zjistit, nezbývá vám nic jiného než pozorovat. Když zjistíte, že vám tyto potraviny v těchto dvou až třech dnech vyhovují, je to dobré znamení. Zařaďte si ovoce dle vašeho typu do svého jídelníčku právě ve dnech Berana, Lva a Střelce a popíjejte ovocné šťávy. Tyto individuální zkušenosti mohou být velmi užitečné nejen pro udržení ideální hmotnosti, ale i pro alergiky. Potravina, na kterou jste alergičtí, nepůsobí totiž každý den v měsíci stejnou silou. V každém případě by bylo jednodušší odepřít si určitý pokrm pár dní v měsíci, než dodržovat celý život dietní režim.

Blíženci, váhy, Vodnář – Dny oleje
Důsledně si odsledujte, co vám v těchto dnech více chutná a jak to na vás působí. Neodmítej pozvání na příjemnou večeři do pěkné restaurace s přáteli jen proto, že jídlo je připravené na tuku, který vám nevyhovuje. Občasná výjimka neuškodí, protože organismus otužuje a učí ho přizpůsobovat se potravinám, které jsou pro určitý typ nevhodné. Sebepozorováním získáte neomylný instinkt pro to, co konkrétně vám škodí nebo vyhovuje. Udělejte si vlastní závěr. Buď se budete v těchto dnech tukům zcela vyhýbat, nebo si vychutnáte pouze ten „váš druh“ tuku. Nekonzumujte ale příliš dlouho oba tuky společně.

Rak, Štír, Ryby – Sacharidové dny
Ve sacharidových dnech váš organismus potřebuje nebo snese více sacharidů než jindy, nebo je právě naopak snese daleko méně. Pokud máte pár kilo navíc a právě v těchto dnech vám výjimečně chutnají právě moučné pokrmy, pak máte nesprávnou chuť. Když se chcete těch otravných kil zbavit, možná postačí vyhýbat se ve dnech sacharidů konzumaci obilných jídel. Stejně jako v jiných dnech, odpozorujte jak na vaše tělo právě ve dnech sacharidů působí těstoviny, zákusky, chléb nebo pečivo. Nespoléhejte se na kdejaké tabulky ani grafy, ale pouze na své individuální a důkladné pozorování. Pokud budete důslední, zjistíte, zda se máte zrovna ve dnech sacharidů vyhýbat výrobkům z mouky, si právě třeba na dortících a moučnících,které vyhovují vašemu typu, královsky pochutnáte.

 

Připraveno ve spolupráci s diva.sk

2.3.2011 2:00| autor: Lucie Elen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist