Co chtějí muži od žen? Hospodyni, milenku i kamarádku v jednom

Možná máte pocit, že vlastně nevíte, co po vás váš partner vlastně chce. Touží po ženě, která mu uvaří báječné jídlo, dokonale vypere košile a splní každé jeho přání ještě předtím, než vůbec bude vysloveno? Nebo naopak hledají navoněnou a našminkovanou dámu, která je bude dráždit a přitom si tak trochu hrát na ledovou královnu? Odpověď není jednoduchá. Co vlastně od nás muži chtějí?

Diplom nepotřebujete

Pokud si myslíte, že u vás muži ocení, když budete mít vysokoškolský diplom, mýlíte se. Muž většinou touží po zázemí a klidu. Chce, aby ho žena doma obdivovala, uznávala, ne aby ho zasypala pochybovačnými soudy na všechny názory, které vypustí z úst. Nehledá oponentku do diskuse, diskutovat přece bude v práci nebo v hospodě s chlapy. Ve vás hledá pohodu. Mnohem víc ho bude zajímat, jestli dokážete upéct dobrou sekanou, než že jste pět let studovala filozofii.

Za dokonalostí se nežeňte

Stejně tak se pletete, když se domníváte, že muži neustále řeší, jak vypadáte. Ano, muže samozřejmě zajímá ženské tělo. Registrují vaše poprsí, zadeček a intimní partie. Nebude je ale trápit, že máte příliš jemné vlasy, nebo trochu celulitidy na zadečku. Rozhodně dají přednost méně dokonalé ženě, která nemá ze svého zevnějšku mindrák a je s ní pohoda, před dámou, která je sice fyzicky dokonalá, ale jediné co zvládá, je právě péče o své vlastní tělo. Na nic jiného už jí totiž nezbude čas. O protivnou holku co neustále vyžaduje ujišťování o tom, jak výborně vypadá, nemají zájem. Nežijí přece ve vitríně. Na vyumělkované barbíny nemají chuť.

článek

Příliš mnoho péče škodí

Máte-li dojem, že když budete muži dělat služku a úslužně plnit každé jeho přání, dočkáte se za to lásky, není to pravda. Sice mnoho mužů oceňuje péči, ale jenom do určité míry. Nechte jim proto také nějaký prostor, který by měli sami pro sebe, jinak se nebudou cítit dobře. Mohou mít dokonce pocit, že je to svým způsobem omezuje a svazuje. A jejich svoboda, to je velmi citlivá věc. V lepším případě začnou vaši přehnanou péči považovat za samozřejmost, které si nakonec stejně nebudou příliš vážit. V horším případě je vaše pozornost začne obtěžovat.

V psychologii se hrabou neradi

Dalším omylem je domnívat se, že muži řeší váš vztah se stejnou vážností jako vy a neustále ho rozebírají. Muže mnohem více zaujme politická situace ve světě, než momentální vztahová nedorozumění jeho partnerky. Není to ale tím, že by ji nemiloval. Prostě se problémem začne zabývat, až když je vztah prakticky nefunkční. Z toho také vzniká častý ženský omyl typu, že muži něco nedojde. Nestačí naznačit, muži nemají rádi hádanky, chtějí jasně vědět, co vás trápí. Musíte mu to prostě říci. Pokud jim to neřeknete, nebudou se tím zabývat.

Trable zvládne s humorem 

Dalším mýtem je ale i to, že vyžadují dokonalou milenku. Nevyžadují. Ani oni sami nejsou vždy dokonalými milenci. Pravdou ale je, že se bojí trapasu, nedorozumění. Proto se snažte případná nedorozumění zvládat s noblesou a klidem. Trapasy nerozmazávejte, ale zároveň ani stále dokola neopakujte, že se vlastně nic nestalo – obojí je špatně. Vyhrává ta žena, která nebude sice úplně dokonalou milenkou, ale dokáže případné trable zvládnout s jemným humorem a hlavně v pohodě.

Žena tři v jednom

Jakou ženu tedy muži chtějí? Nedostupnou dráždivou krasavici, úslužnou hospodyni u teplého domácího krbu, kamarádku do nepohody, dokonalou milenku schopnou splnit každé erotické přání? Od každého něco v rozumné míře. Nechte pracovat svoji intuici, sama vám nejlépe napoví, co ten váš skutečně ocení.

A co vy? Máte jasno v tom, jakou vás váš partner chce, nebo tápete?

Foto: profimedia.cz

27.3.2014 12:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist