Mužský mindrák číslo 1: Předčasná ejakulace. Co s tím?

Nejen my ženy máme své mindráky. Snad jste si nemyslely, že chlapi nic moc neřeší. Opak je pravdou. Jen si přiznejte, chtěla byste se nechat před každým sexem rozežírat otázkami, jestli vydržím dost dlouho, jestli se mi vůbec postaví anebo jestliže budu hotová dřív než můj partner? Určitě o nic takového žádná z nás nestojí. Stojíme vlastně jen o to, aby stál a něco vydržel. A to je oč tu běží.

Otázka, zda vydrží dost, je poměrně jednoduchá. Ne tak už odpověď na ni. U chlapů se přece nosí dělat ramena, být king, a to jak v práci, tak v soukromí a pokud je vše dokonáno dřív, než se své partnerce koukne do očí nebo naopak ani po hodinové ruční práci se nedostaví erekce, není divu, že takovou zátěž leckterý běžný penis včetně jeho nositele těžce nese!

Každý chce platit za výkonného samce, svou partnerku si udržet a nemuset žít v napětí, jestli ho při nejbližší vhodné příležitosti nevymění za jiného ještě výkonnějšího. Jasně, jsou i jiné techniky, které umožňují pánům tvorstva přivést jejich partnerky na pokraj milostného šílenství, například šikovné prsty anebo ještě šikovnější jazyk, ale každý chlap si zakládá na svém penisu v pozoru. A to může být právě jeho Achillova pata.

Samozřejmě, pokud by zmíněného Achilla představoval Brad Pitt jistě by mnohé z nás byly schopny odpustit mu nejedno selhání, ale  čeho je moc, toho je příliš i u Brada Pitta, i u našeho partnera.

Možná byste ani nehádaly, že až 50 % mužské populace se bojí předčasného vyvrcholení. Přičemž za předčasné považují ukončení soulože do 2 minut. A my ženy také nedokážeme předčasné vyvrcholení donekonečna omlouvat tím, že to byl vlastně kompliment, že až tak moc je vzrušujeme. Dnes už se zkrátka nenosí skončit dřív než dáma. A to by si pánové měli uvědomit. Diktáty jsou nejen v módě, ale zdá se, že už také v intimní lidské sféře.

článek

Naštěstí předčasné vyvrcholení není žádný strašák, se kterým se nedá pracovat. I když výraz pracovat není možná v tomto směru úplně to správné označení. Někteří pánové řeší situaci tak, že si ženu předem takzvaně předpřipraví, a to téměř na doraz a vniknou do ní až ve chvíli, kdy se dá očekávat takřka společné vyvrcholení. Ale hrozbu nechtěné ejakulace můžeme odvrátit i my samy, a to tak, že když už na něm vidíme, že ho to stresuje, vyskočíme si na něj, změníme polohu a v poloze shora se nám může podařit snížit vzrušení až o polovinu. Samozřejmě, jak kdy a jak u koho, ale všechny páry si mohou najít svůj způsob řešení této nechtěné situace. U někoho zabírá i síla myšlenky, a pokud se muž s předčasnou ejakulací dokáže v kritický moment přepnout do jiného myšlenkového módu, má vyhráno. Může zkusit myslet třeba na traktor, šroubovák či vysoké napětí.

Je jasné, že mužským se toho může honit hlavou před sexem nebo i při něm hodně. Zmítáni otázkami, jestli neotěhotníme, jestli chceme víc přitlačit anebo naopak zjemnit, případně zrychlit, nebo na chvíli přestat, dráždit či nedráždit si pak snadno přivodí spíše psychické potíže než kvalitní orgasmus. A je tak trochu i na nás, milé dámy, abychom jim některé otázky pomohly zodpovědět ještě dříve, než dojde k aktu samotnému. A možná se pak nebudeme stačit divit, jak jim to s námi šikovně půjde. A naši milí Achillové v tu ránu zapomenou, kde mají svou citlivou šlachu.

A vůbec, jak to máte vy? Řešíte podobný problém? Jak jste to zvládli?

Foto zdroj: profimedia.cz

4.2.2014 10:00| autor: Vanesa Meyer

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist