Chcete se vdávat? Pozor! Před svatbou se hubne, po ní zase tloustne!

Spokojené manželství rovná se kila navíc? Ano! A teď je to potvrzeno vědci! Konkrétně studie z Austrálie naprosto šokuje! Novomanželky, pozor, pouhý jeden rok manželství vás může stát až 8 kilo nad běžnou hmotnost!

Asi se všichni shodneme, že svatba je okamžik, který si každá malá holčička vysní už v útlém věku. Šaty jako pro princeznu, květiny a slavnostní atmosféra, den jako z pohádky. Kdo by tomu odolal? Bohužel, tím podle vědců veškerá romantika končí. Hned po svatbě se totiž můžete rozloučit jak s onou pomyslnou svobodou, tak i se svojí váhou! Ptáte se, jak je to možné?

Co rok, to pár kil navíc!

Vědci z Univerzity of Flinders v australském Adelaide podrobili zkoumání 350 nevěst. Zaměřili se na jejich váhu před a v průběhu manželství. Výsledky jsou naprosto zdrcující! V průměru každá nevěsta půl roku po uzavření sňatku vážila o dvě kila víc. Ale objevily se i případy, kdy to byly 4 kilogramy! A nebylo to zase tak zřídka!

Spočítat si, o kolik se váha může zvýšit každý nadcházející rok, není zase tolik těžké. Ale proč se to vlastně děje? Jak může manželství souviset s tělesnou váhou?

Forma po svatbě mizí! 

Podle výpovědí dotázaných žen vyplynulo, že dokud neměly svého vyvoleného pořádně „zaháčkovaného“, pravidelně navštěvovaly posilovnu a převážná většina držela přísnou dietu. Zjednodušeně řečeno, oslovené dámy chtěly vypadat udržovaně, aby si vztah se svým milovaným upevnily.

Mezi hlavní motivace většiny nevěst patřilo vypadat co nejlépe ve svatebních šatech, což je pochopitelné. Jakmile svatební zvony zazněly a nastal běžný život, ženy navlékly tepláky, přestaly se líčit a ve své snaze udržovat štíhlou linii hodně polevily. Proč?

článek

Partner už je jistý, tak proč se snažit, že? Zkrátka si začaly myslet, že na jejich vzhledu zase tolik nezáleží. Aspoň tohle vyplynulo ze slov dotazovaných žen z průzkumu. Že je to chyba? No jéje! Jenže kdo odolá pohodlnému manželskému životu, když je v něm tolik nástrah?

Za vším hledej pohodlnost

Za hlavní příčiny narůstající „posvatební váhy“ vědci označují společné mlsánítelevize, nedostatek pohybu a motivace, která by ženy hnala k pravidelné návštěvě fitcentra. Jedním z důvodů je i těhotenství, ale při něm tloustnout je naprosto přirozené, takže to není třeba zmiňovat.

Test štíhlé linie

Hodně lidí zapomíná na fakt, že sport je zdravý prospěšný a není to jen o vzhledu. Cítit se dobře a být ve skvělé kondici je pocit k nezaplacení, tak si na to, drahé nevěsty, vzpomeňte i pár měsíců po svatbě!

A jak poznáte, že už je zle a tukové polštářky útočí na vaši figuru? Jednoduše. Čas od času si zkuste svoje oblíbené džíny, které jste nosily před svatbou. Pokud vám pořád padnou, stresovat se nemusíte, ale pakliže je nedopnete, patříte k oné zmiňované většině, která po vstupu do manželství rapidně zpohodlněla.

A jaké zkušenosti máte s přibíráním na váze po svatbě vy, již provdané dámy? Pozorujete, že se vaše figura od dob svobodného života změnila? 

Foto zdroj: profimedia.cz

5.5.2014 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist