5 důvodů, proč se muži nechtějí ženit. Jeden je horší než druhý!

To je děs. Jste spolu už pěknou řádku let, bydlíte v jednom bytě, pereš mu ponožky, staráš se o něj a pořád čekáš, až se pochlapí a překvapí tě žádostí o ruku. Co mu v tom brání? My to tušíme. Zakopaný pes je v těchto pěti věcech! A radost nebudeš mít ani z jedné z nich!

Představuješ si okamžik, kdy konečně dostaneš sametovou krabičku s něčím blyštivým, co navlečeš na prst. Hned potom hrdě přepíšeš status na sociální síti ze zadané na zasnoubenou a začneš vybírat svatební šaty. Marná snaha i naděje? Tvůj miláček se pořád tváří, že svatba je pro něj cizí slovo, které asi souvisí s nějakou nemocí. Proč? Tady je pět věcí, kterých se bojí jako upír česneku!

1. Nechce dělit majetek

Není snad pádnější důvod, proč žít na psí knížku. Pánové totiž myslí na zadní vrátka. Co kdyby vám to náhodou nevyšlo? Jeden z vás se zakouká do souseda nebo sousedky a provar je na světě. Po rozvodu by došlo na lámání chleba. Pěkně půl na půl!

Přitom on se týdny dřel na rekonstrukci vašeho hnízda lásky, vyměnil rozvody, a pak by ho měl prodat a vypořádat se s tebou? Tak to ani omylem!

Ke všemu by ti musel na rozloučenou věnovat i svého nejlepšího přítele. Velkou plazmovou televizi a pračku, která je tak chytrá, že se umí sama vypnout. Jemu by zbylo ojeté auto (stejně nemáš řidičák) a prázdná peněženka.

2. O sex bude muset prosit

Taky s červenáním vzpomínáš, když jsi ho ještě na začátku vztahu přepadla v práci jenom v kabátě, pod kterým nic nebylo? Věř, že on taky  – a dodnes to vypráví v hospodě. Ruku na srdce, s prstýnkem vaše milování dostane jakýsi nádech nudnosti a stereotypu a na experimenty už nebude chuť.

Britská sexuoložka Tracey Cox poslala do světa zprávu, že 80 procent žen za svobodna masturbuje (i před svým přítelem), ale po svatbě už takhle potěší oko svojí polovičky pouze 58 procent partnerek. Mužské obavy jsou tedy na místě. Po změně příjmení tyhle legrácky jdou totiž pomalu do kopru a pánové o ně nechtějí přijít!

3. Bojí se abstinování

Jo, dokud týpek není ženáč, myslí si, že na pozdních ranních návratech z baru, navíc s nějakou tou promilí v krvi, není nic divného. Jenže v manželství přijdou děti, starosti, daně, tchýně a konec zábavy. Zdá se ti to jako kravina? No neříkej dvakrát.

Po veselce rapidně klesá spotřeba alkoholu. Především u mužů, abychom byli úplně konkrétní. Taky se ukázalo, že co si odepřou jako ženatí, samozřejmě dohání jako rozvedení, nebo vdovci. Že by se detaily tohoto výzkumu dostaly nějakým záhadným způsobem do rukou toho tvého, a proto se tak cuká?

4. Nechce mít doma šmudlu

Další zádrhel, který mužům brání se do takových akcí pouštět, se týká tvojí krásy. Dokud jste si totiž neřekli ano, staráš se o sebe, co ti síly a výplata stačí. Trávíš hodiny na kosmetice, v kadeřnictví a v nehtovém studiu. Taky držíš diety, abys náhodou nepřibrala. Ovšem po svatebním slibu to začíná být bída s nouzí!

Podle britské studie bývají svobodné ženy třikrát méně obézní než ty vdané. Tak to mluví za vše. Absence vůle se sebou něco dělat však sahá i dál. Holení nohou dennodenně je zbytečnost a pravidelné trhání obočí ztráta času. Místo sexy noční košile nastupuje vytahané tričko s nevypratelným flekem od kečupu. Když se to spojí dohromady, tahle změna není pro chlapy moc lákavá. Respektive noční můra a boží trest!

5. Válčí s tvojí matkou

Pokaždé, když doma něco slavíte, musí zůstat tvůj partner v práci přesčas. Jaká náhodička! I když se tváří, že s tím nemůže nic dělat, ve skutečnosti skáče radostí. Nesnese se s tvou matkou, která si pro tebe představuje lepší partii. Jakmile by se panáček okroužkoval, není vyhnutí. Děsí ho představa, že definitivně spojí svůj život nejen s tebou, ale i s celou tvojí rodinou. Tak hloupý manévr to zase není…

Věřila bys, že ve dvaceti procentech dvojici rozvede nenávist s tchýněmi a tchány? Jaké že spolu mají vztahy tihle nejmilovanější lidé ve tvém životě? Jestli jsou tak trochu na kordy, pak se prstýnku asi nedočkáš. A kdyby přece jen ano, připrav se na situace ve stylu filmu Fotr je lotr!

Co si o tom myslíš? Také marně čekáš na zásnubní prstýnek?

Foto zdroj: shutterstock.com

3.3.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist