5 signálů, jak poznáš, že single život není nic pro tebe

Když jsi byla v pubertě, všichni říkali, že na kluky máš ještě dost času a nic ti neuteče. Teď ti je okolo pětadvaceti a okolí ti nenápadně naznačuje, že roky běží a tvůj vlak pomalu ujíždí. Mají pravdu? Jestli se vidíš v těchto bodech, něco na tom bude!

Bydlíš sama, nikoho nemáš, nejsi finančně závislá na rodičích. A takhle ti to vyhovuje, protože máš stále perfektně naklizeno, v lednici je vždycky nakoupené jídlo a nikdo tě po příchodu z práce nerozčiluje.

Jen ty starostlivé řeči rodičů, kdy že se konečně dočkají vnoučat, ti trochu lezou krkem. Ale i to se dá přežít. Jenže ruku na srdce, nechybí ti už druhá polovička, i když to nahlas nechceš přiznat? Jestli se najdeš v tomhle pětibodovém seznamu, chce to radikální změnu!

1. Věčně ti dochází šťáva

Velké výdaje za tužkové baterky? Na nočním stolku se dnes a denně povaluje tvůj oblíbený vibrátor? Je součástí tvého života, což je v pořádku, ale všeho moc škodí. Za alarmující signál můžeš považovat i to, že nic ve tvém bytě nefunguje, protože tužkovky přesouváš z jedné věci do druhé. Kuchyňské hodiny, ovladač k televizi, noční lampička bez šťávy? Jestli máš neustále vybito, zamysli se, jestli ti nebude líp, když uměláka vyměníš za člověka. Takového, který ti pomůže i s drobnými opravami v bytě…

2. Trávíš dny u sporáku

Co si člověk navaří, to si taky sní. Ale ty už to trochu přeháníš. Všechny recepty z kuchařky po babičce jsi zkusila dvakrát, na internetu lovíš kdejaké vychytávky a zlepšováky na spotřebiče a z práce letíš přímo domů. Strašně se totiž těšíš, až zase zapneš troubu. Chtělo by to trochu žít!

A to nemluvíme o tom, že všechny ty upečené a vytvořené pochutiny děláš v takovém množství, že je stejně nemá kdo jíst. Další důvod k tomu hledat si strávníka, který ti s tím pomůže. Máš snad jiný názor? Tak si uvědom, že tvůj mrazák není nafukovací!

3. Všichni spolužáci jsou úplně jinde

Kde jsou ty doby, co jste spolu blbli někde na hřišti a přísahali si, že budete v kontaktu za všech okolností? Prostě přátelství do konce života! Jenže pár let uteklo jako voda a všichni, koho jsi znala, jsou vdaní, ženatí nebo dokonce rozvedení. I několikrát. Logicky mají ratolesti a ty jsi stále ta svobodná holka, které nikdo nechce svěřit dítě na hlídání, protože s nimi nemá žádné zkušenosti. A témata k hovorům?

Nevíš, kde koupit plínky v akci, nebo kolik stojí rozvodový právník, takže jsi těžce mimo mísu. Nejdřív se ti pár angažovaných přátel bude snažit dohodit někoho ze svých známých, ale pak to stejně vzdají a nenápadně s tebou přeruší kontakt. A přitom by ses pro všechny rozdala! Z toho plyne, že pro dobrý skutek musíš jinam. Radši se nech zachránit tím sexy týpkem ze čtvrtého patra, ať mají všichni okolo tebe jasno! Ale pozor, doma lásku nepotkáš! Jestli budeš čekat na zázrak jako Bridget Jones, a vysedávat jen na gauči, tvoje šance na seznámení se sníží. Mimochodem, taky už si takhle zpíváš?

4. Často navštěvuješ psí útulek

Říká se, že koupit si psa je jediný způsob, jak za peníze získat lásku. A ta tobě zatraceně chybí, protože když můžeš, utíkáš k těm němým tvářím a vybíráš si, kterého si odvedeš domů. Je tam přece tolik smutno a ticho!

Ani tohle není lék na tvoje neduhy, jelikož máš alergii a zvířátko je určitě skvělý přítel, ale nevynahradí ti všechno, že? Co si k němu ještě pořídit chlapa? Když už nalezenec, tak se vším všudy! A procházky takhle ve třech jsou určitě lepší, než trávit čas na gauči s pytlíkem chipsů. Co že dnes dávají za seriál?

5. Jsi televizní maniak

Tolik prázdných obalů od DVD, co se ti válí v obýváku, snad nemají ani ve videopůjčovně. Ale tebe to tak baví! Ten přehršel romantických komedií, u kterých si na konci pobrečíš. Pak stejně usoudíš, že tobě se tolik štěstí stejně stát nemůže.

Vždyť do tebe ještě v obchodě nikdo košíkem nevrazil a nebyla z toho svatba jako řemen, přesně jak se to stává v těch filmech, na kterých se po večerech ujíždíš. Jsou to pohádky, takže na takový zázrak fakt nečekej a raději občas vyraz mezi lidi. Třeba do kina! Kdo ví, i tam můžeš někoho potkat! A už by to fakt chtělo, když všechny romantické komedie současnosti znáš nazpaměť! Že ne? Tak se otestuj! Jestli znáš všechny tyhle filmy, jsi v koncích!

A kdy si konečně někoho najdeš právě ty? Začíná léto a příležitosti se násobí! Využiješ je?

Foto: Profimedia.cz ©Universal/Courtesy Everett Collection

9.6.2015 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist