Nevěsty, pozor! Cena svatby rozhoduje o délce manželství! Nevěříte?

Máte před svatbou? Trápíte se nad úvahami, jestli tuto událost oslavit v kruhu rodinném, nebo ji pojmout ve velkém stylu? Vědci varují, že čím dražší svatba, tím kratší dobu bude manželství trvat!

Už jako malá holčička jste o tom dni snila. Představovala jste si květinovou výzdobu, luxusní tabuli a hlavně princeznovské šaty s neuvěřitelně dlouhou vlečkou. Teď se ten den pomalu blíží a všechno je mnohem složitější než v dětských představách. Boj s rozpočtem je asi to první, na co narazíte! Ale možná je to dobře! Velká svatba není zárukou partnerského štěstí! Svoje o tom ví i dvaatřicetiletá čtenářka Jitka.

Komorní nebo honosná?

„V létě se máme brát a já pořád nevím, jestli sňatek uskutečnit na radnici jen za přítomnosti svědků, což by asi bylo nejlevnější, nebo udělat radost rodičům a uspořádat svatbu velkou,“ krčí bezradně rameny sympatická čtenářka s tím, že to by samozřejmě znamenalo půjčit si na to peníze, protože rodiče mohou přispět jen malou částkou. „A do toho se mi opravdu moc nechce,“ zaujímá rozhodný postoj Jitka. A teď, babo, raď! Malá, hezká svatba versus velká, snová, ale nákladná? 

Odborníci radí držet se při zemi!

Nabízí se otázka, stojí ty dluhy vůbec za to? Splatit se musí. Proti nim hovoří i studie ekonomického oddělení University Emory v americké Atlantě. Díky ní vyšlo najevo, že čím větší jsou výdaje na svatbu, tím menší je pravděpodobnost, že manželé zůstanou spolu!

Ti lidé, kteří prý za svatbu utratí méně než tisíc dolarů, což je necelých 25 tisíc korun, mají o 53 procent vyšší šanci, že se nerozvedou. Takový je názor vědců, kteří se domnívají, že honosný ceremoniál stejně harmonický život nezaručí! Je tedy zbytečné přehnaně utrácet. Jenže lidé zkrátka chtějí luxus, okázalost a dokonalost.

článek

Za málo peněz hodně muziky!

Třeba taková Amerika, to je svatební země zaslíbená. Podle národního výzkumu byla průměrná cena jedné svatby téměř třicet tisíc dolarů, což je, podržte se něčeho, asi 733 tisíc českých korun. No, za takovou částku už by se to dalo roztočit, viďte?

My, v českých luzích a hájích, se sice držíme více při zemi, ale to nic nemění na faktu, že méně dělá opravdu více. Alespoň podle studie výše zmíněné univerzity, která také odtajnila další faktory rodinného štěstí. 

Patří mezi ně minimálně jedno dítě, společné trávení volných chvil a v neposlední řadě uložení nějaké té hotovosti v bance. To znamená, že máte-li vymezenou částku pro pokrytí svatebního veselí, plánujete potomka a s nastávajícím chodíte společně třeba běhat, jste za vodou. Vám dvěma to rozhodně vydrží! Skromnost nade vše!

A jak to vidíte vy? Má cena obřadu nějaký vliv na to, jak dlouho budou manželé svoji? A jaká byla vaše veselka? Podělte se o to s námi v diskuzi pod článkem!

Foto: Profimedia.cz

2.2.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist