Dusíš ho svou láskou? Sedm signálů, že to fakt přeháníš

Patříš k těm ženám, které milují příliš? Dávej si pozor, abys ho svou láskou neudusila. Mohlo by se totiž stát, že uteče za jinou, kde bude moci volněji dýchat. Muži chtějí o svou lásku bojovat, ne být jako štvaná zvěř. Tady máš sedm situací, které ti napoví, že bys měla trochu zvolnit.

1. Voláš, píšeš, esemeskuješ

Voláš mu několikrát denně a zkoušíš ho prozvánět, i když víš, že až najde tvoje ztracené volání, ozve se sám. Do toho mu píšeš jeden email za druhým, takže má pocit, že pracovní den strávil spíše s tebou než prací. Když se večer konečně vidíte, nemáte si už co říct a je dost možné, že tě tvůj milý má po celém dni plné zuby. Takže se nediv, že raději volí hospodu s přáteli než romantický večer s tebou. Přestaň ho tedy uhánět a věnuj se přes den svým povinnostem. Uvidíš, že si pak večer budete vzácnější.

 2. Jsi každý večer doma a chceš to samé i po něm

Trávíš volný čas doma a s kámoškou jsi nebyla na kávě od té doby, co máš vztah? Tak to mu moc vzácná nebudeš, navíc se mu budeš jevit jako nudná holka, co nemá své zájmy. Proto si naplánuj večer po svém, zajdi si s kamarádkami do kina, na víno nebo aerobic. A už vůbec nedělej tu chybu, že bys svého miláčka nutila, aby všechny večery trávil s tebou doma v obýváku.

„Jestli něco u ženy nesnáším, pak je to absolutní závislost,“ souhlasí Petr (30 let). „Chci, aby má partnerka měla vlastní zájmy, kamarádky, aby dělala věci i beze mne. Holku, co musí trávit čas jen se mnou, bych doma nesnesl.“

3. Posloucháš ho na slovo

Jen se jednou zmíní, že bys mohla mít světlejší vlasy a hned letíš do kadeřnictví se obarvit, necháváš si mluvit do oblékání a přijdeš domů, v kolik ti nakáže. Dělá si z tebe loutku a v podstatě si za to můžeš sama, protože jsi mu to dovolila. Rozhodně se neboj, že ho ztratíš jen proto, že jsi ho přestala poslouchat. Dělej si věci po svém, buď svá a uvidíš, že se do tvého nového sebevědomého já zamiluje.

4. Plánuješ budoucnost i za něj

Jen fajn mít jasno, co od života chceš, ale někdy prostě budoucnost nenaplánuješ. Chlapi se neradi nechávají do něčeho nutit. Je možné, že si tě časem vezme, nastěhujete se do společného bytu a budete mít kupu dětí, ale nechej ho, ať si na to vše přijde sám. Nebo chceš snad přijít o romantické gesto, kdy tě požádá o ruku jen proto, že jsi mu k tomu nedala příležitost?

„Má bývalá přítelkyně byla plánováním naší společné budoucnosti posedlá,“ vzpomíná David (35 let). „Měla dokonce knihu, do které si lepila vzorky tapet, co by mohly být v dětském pokoji. O tom, že už měla vybrané svatební šaty i celé menu na hostinu, ani nemluvím. Prchnul jsem po dvou měsících.“

5. Pořád se ho ptáš na názor

Co udělat k večeři, co dát k narozeninám tvé matce, co dělat při pracovní krizi, jaké si koupit plavky a další běžné věci konzultuješ se svým miláčkem? Máš přeci svou hlavu, ne? Tak zkus některé věci udělat po svém a utvoř si svůj vlastní názor. A neboj se toho, že ten jeho bude jiný, to je právě na vztahu muže a ženy krásné, že se doplňují a mají na věci odlišný pohled.

6. Používáš zdrobněliny

Čas od času ho oslovit miláčku nebo broučku můžeš, ale rozhodně mu tak neříkej pětkrát do hodiny. I další zdrobněliny typu spinkat či pusinkovat si nechej raději pro své ratolesti. Tvůj muž je prostě chlap a ne žádné tvé dítě, tak podle toho mluv. A dávej si pozor na infantilní oslovení před jeho přáteli a jeho rodinou, ať se nemusí kvůli tobě stydět.

„Když slyším, jak kámoše tituluje jeho holka, rostu,“ směje se Honza (29 let). „Říct mi ta moje medvídku, broučánku nebo ušáčku, beru nohy na ramena a ani se neohlédnu.“

7. Kupuješ mu denně dárky

Už je to dlouho, co sis koupila něco na sebe a vždy, když jdeš do obchodu, odneseš si z něj něco pro tvého miláčka? Možná to přeháníš a on už ty tvé dárky nemá kam dávat. Navíc přestává být překvapený, když na stole najde zabalený balíček. Zkus trochu ubrat. Když svého přítele obdaruješ jednou za čas, bude si tvého dárku více vážit.

A co ty? Přehnala jsi to někdy s láskou? Stala ses na svém klukovi tak moc závislá, až měl pocit, že ho dusíš? Napiš svůj příběh nám do diskuze.

Foto: Thinkstockphotos.com

19.10.2015 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist