4 věci, které byste měla vědět, než se vdáte

Je manželství skutečně jen papír na vztah? Anebo se jeho uzavřením přece jen něco mění? Třeba Angelina Jolie si myslí to druhé a tvrdí, že manželství její devítiletý vztah s Bradem Pittem změnilo. Doufejme, že k lepšímu.

Přirovnávat manželství k bezpečnému přístavu zavání sice kýčem, nicméně přirovnání je to poměrně výstižné. Většina lidí tvrdí, že se v manželství cítí bezpečněji a že se jim daří lépe. Stále ještě váháte, zda se vdávat, či zda by pro vás bylo výhodnější žít na psí knížku? Zkuste si přečíst čtyři důvody proč se (ne)vdávat.

1. Načasování

Je jedno, jestli je vám dvacet nebo padesát. Někdo může už ve dvaceti snít o rodině, zatímco jiný se ani v padesáti nechce vázat. Zvažte, zda jste si jistá, že vaše sny a ambice můžete realizovat společně s vaším protějškem. V takovém případě jste na manželství „zralá“. „Vdávala jsem se ve třiceti s cílem budovat kariéru a cynickým pohledem na manželství. Asi tušíte, že nám manželství dlouho nevydrželo,“ svěřila se čtyřicetiletá Iveta.

2. Osobnost

Máte ráda vzrušení, nebo pohodu? Každý chce samozřejmě obojí, i tak ale zvažte, čemu dáváte větší přednost. Pokud je to pohoda, bude vám vyhovovat určitý pocit bezpečí, které vám manželství přinese.

článek

3. Rodiče

Studie vedle studie a všechny v podstatě tvrdí to samé: v manželství se podvědomě řídíme určitým poselstvím, které nám dal vztah našich rodičů. Pokud je vztah vašich rodičů harmonický, naučila jste se, že manželství je dobré. Nicméně možná máte na základě těchto zkušeností příliš veĺká očekávání. Pokud se vaši rodiče nenáviděli, zřejmě se buď vdávat nechcete, anebo naopak do manželství vstoupíte neuváženě velmi záhy, abyste ukázala, že vy jste lepší.

4. Přítel

Možná má váš milý všechny papírové předpoklady k tomu, aby byl dobrým partnerem a později manželem, jenže ve vztahu máte oba pocit, že plavete proti proudu. Vztah je sice náročnou disciplínou a musí se pěstovat, nicméně pokud jste potkala toho pravého, tak to nejen víte na sto procent, ale také pro vás vztah není tak obtížný. Skutečně jste někoho takového našla, gratulujeme, můžete se vdávat!

Foto zdroj: profimedia.cz

13.11.2014 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist