Nový trend: Svatební tetování místo prstýnků! Jdeš do toho?

Ať už toužíš po extravaganci, nebo si prostě jen nepotrpíš na šperky, svatební tetování může představovat skutečně originální alternativu ke klasickým prstýnkům. Půjdeš do toho?

Zanedlouho si spolu řeknete své „ano“ a ty se teď ocitáš ve víru všech těch příprav. Šaty, květiny, hudba, jídlo, obřad, seznam hostů, účes… a prstýnky! I poměrně nevinné prstýnky se mohou stát kamenem úrazu. Možná si s přítelem nepotrpíte na šperky, raději než na romantický víkend si vyjedete na road trip na vaší motorce. Možná tě mrzí, když si přítel z tebe utahuje a říká, že prstýnek stejně nosit nebude, protože „na to není“. A třeba jsi to ty, kterou představa prostého kroužku nějak nevábí. Nebo hledáte oba neokoukanou a originální alternativu ke klasickým svatebním rituálům? Však ty už máš ke svatebním šatům koupené červené Mel střevíčky a on přemýšlí o tom, že si tě vezme v converskách. Zkus svému princi na bílém koni navrhnout svatební tetování!

Svatební tetování – originální způsob, jak si pojistit lásku na celý život

Možná právě proto, že roste počet manželství, která končí rozvodem, je důležité si na začátku společné cesty ukázat, že „tohle bude navždy“. Tetování nesundáte stejně jako prstýnek. Svatební tetování je svým způsobem věčné. Samozřejmě existují způsoby, jak se ho zbavit, ale kdybychom měli parafrázovat jednu televizní reklamu: „Když ho miluješ, není co řešit!“

Datum svatby, jména nebo společný symbol

Jak ale takové svatební tetování může vypadat? Asi tě jako první napadne, že může mít podobu klasického prstýnku, ale samozřejmě originálního. Můžete mít s manželem prstýnek stejný, nebo naopak trochu jiný, podobný si jen v základních prvcích. Ty „dámský“, on „pánský“.

Další favoritem jsou různě ztvárněná data vaší svatby. Elegantně působí římské číslice na tvém prsteníčku, které trochu samotný prstýnek mohou připomínat. Nevtíravou ozdobu může tvořit datum vytetované na vnitřní stranu prstu, tedy například na pravý bok prsteníčku. Stejně tak si můžete na prst nechat vytetovat jména jeden druhého.

Romantické tajemství může představovat váš společný symbol, něco o čem víte jen vy dva, že je vaše společné. Může to být znak, runa, květina, abstraktní obrazec… nestárnoucí je také symbol nekonečna – ano, ležící osmička znázorňující trvalost vašeho budoucího svazku.

Pro nerozlučné páry jsou tetování, která se vzájemně doplňují

Jste nerozlučná dvojka a skvěle se doplňujete? Jeden bez druhého si nedokážete představit ani den? Vyjádřete si svoji lásku tetováním, které bude doplňovat jedno druhé. Může to být klasické rozpůlené srdce, ale i polovina jednoho slova, které bude dávat smysl, až když dáte své ruce k sobě… Mohou to být ale i jiné symboly – zámek a klíč, konvička a šálek…

Pokud se rozhodneš svatebním tetováním nahradit klasický prstýnek, je jeho umístění předem dané. Pro svatební tetování si ale se svým nejdražším můžete vybrat klidně jakékoliv jiné místo. Může to být přitom nejen datum či jméno, ale třeba i citát, který pro vás oba něco znamená.

Mrkni se do galerie, jak takové svatební tetování může vypadat. A napiš nám do diskuze, jestli bys do něj šla. 

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com, Pinterest.com, boredpanda.com

21.10.2015 4:00| autor: Blanka Chocová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist