Vdávala jsem se v Karibiku! Naše čtenářka si splnila sen. Kde, jak a za kolik?

Každá z nás sní o jiné svatbě – jedna touží po svatbě na zámku, druhá třeba na vrcholku hory a další sní o svatbě na pohádkových plážích. Stejně jako naše čtenářka Mariana, která právě v Karibiku řekla své ano. Kolik to stálo, jak řešila šaty, hostinu a vše ostatní? Vyzpovídali jsme ji pro tebe.

Mariano, proč zrovna svatba na pláži a proč právě Karibik?

Rodinné vztahy šly rok od roku k ledu a já se rozhodla, že se celý svatební den nechci obávat toho, kdy se znepřátelené strany rozvětvené rodiny pustí do slovní války. Naši mi to sice dodnes nemohou odpustit, ale já to vidím jasně, udělala jsem to nejlepší rozhodnutí ze všech. Pokud tedy některá z vás váhá, zda se vyplatí odjet slíbit si věrnost k moři, nebo oceánu, bez rodiny a všeho toho mumraje, co se se svatbou u nás pojí, rozhodně neváhej. Neexistuje totiž nic krásnějšího. Rodiče to možná bude mrzet a budeš to mít na talíři tu a tam, ale když uvidí vaše fotky, jak moc jste šťastní, tak vám to odpustí. A navíc člověk musí být tak trochu sobec, aby si prosadil svou. A proč v Karibiku? Mrkni na fotky v galerii a bude ti to jasné, je tam nádherně.

Který termín byl ten váš?

Já jsem romantik tělem i duší a vzhledem k tomu, že miluji Vánoce, rozhodli jsme se je strávit v Karibiku a při té příležitosti se i vzít. Samozřejmě ceny ve vánoční sezóně byly o něco vyšší, ale navždy budu mít vánoční svátky spojeny se svatbou a naším manželstvím. Takže za ty peníze navíc to rozhodně stálo. Odjeli jsme 19. 12. a domů jsme se vrátili 3. 1. Užili jsme si tak Štědrý den i Silvestr pod palmami a na Nový rok se koupali v moři.

Jaký karibský ostrov u vás zvítězil?

Dlouho jsme uvažovali, zda vybrat Kubu, Mexiko, nebo Dominikánu. Já si zamilovala Mexiko už jako malá holka a snila jsem o tom, že se jednou podívám do Cancúnu, ale nakonec zvítězila Dominikánská republika s letoviskem Punta Cana. Pokud vyrazíš za svatbou právě sem, rozhodně nevynechej oblast s názvem Samaná, nad tou krásou se ti totiž zastaví dech a také odhoď stud stranou a nauč se od místních jejich tanec merengue.

Rozhodně si nemohu odpustit otázku, která se bude týkat vašeho svatebního outfitu. Co jsi měla na sobě ty a co David?

Já jsem měla jednoduché šaty nad kolena, bez rukávů. Vlasy jsem měla rozpuštěné, do pramenů jsem na oživení vsadila tropický květ. Do uší jsem si připnula jemné perly a ty doladila s perlovým náhrdelníkem. V době obřadu jsem byla na pláži v malém altánku bosa, ale jinak jsem měla k dispozici pohodlné sandálky, co se zavazovaly na efektní mašli. David měl bílou košili a smetanové kalhoty. V žádném případě jsme nechtěli klasický oblek a šaty jako pro princeznu, to se podle našeho názoru do takové destinace nehodí.

Určitě nás všechny také zajímá finanční náročnost, která je nerozlučně spjata s exotickou svatbou. Svěříš se nám, kolik takový zážitek stojí?

Náš rozpočet byl 150 000 Kč na svatbu i líbánky a do této ceny jsme se vešli.

A co hostina? Jak probíhala?

Vzhledem k tomu, že jsme tam byli jen my s Davidem a dva naši svědci, zašli jsme si na oběd a nijak vzlášť jsme to neřešili. Ale dá se samozřejmě v hotelu domluvit svatební menu, nebo celá hostina. To už záleží na tom, co se komu líbí.

Já tímto děkuji Marianě za mini rozhovor a ze srdce jí i Davidovi za celou redakci přejeme, aby jejich manželství bylo stejně pohádkové, jako byla jejich svatba. A pro tebe ještě máme pár informací o vdavkách v Dominkánské republice.

Co bys měla vědět?

  • v Dominikánské republice lze uspořádat platný svatební obřad civilní i církevní, ale také zásnuby, výročí svatby nebo se sem můžeš vydat na svatební cestu
  • svatební obřady se tu konají v altánku na pláži, v zahradě hotelu, nebo pod palmami, místo je víceméně na tobě
  • obřad je vždy veden ve španělštině, takže pokud jí zrovna nezvládneš, musíš si najmout tlumočníka
  • je potřeba vše zařídit ještě před odletem, ideální je využít službu některé ze svatebních agentur, jejichž ceny se pohybují od sedmi tisíc v závislosti na rozsahu služeb, které si budeš přát

Kdyby sis mohla vybrat, kde by sis chtěla říct ty své ano? Láká tě pláž, zámek, nebo klasika v podobě radnice? Svěř se nám se svým snem do diskuze.

Foto zdroj: Profimedia.cz, Pinterest.com

27.10.2015 10:00| autor: Lenka Zelnitiusová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist