Afrodiziaka ve vás probudí touhu na milování

Afrodiziaka nejsou vynálezem 21. století, ani žádný mýtus. Jestliže váš sexuální život už není, co býval a chcete v partnerovi opět probudit touhu, staňte se čarodějkou a namíchejte mu lektvary lásky.

Afrodiziaka, nesoucí svůj název podle bohyně lásky Afrodity, nejsou žádná kouzla a jsou stará jako lidstvo samo. V každé vesnici existovala bába kořenářka nebo taky hanlivě nazývaná čarodějnice, která byla znalá bylin nejen na nemoci ale i na to, jak znovu probudit lásku a sexuální touhu. Míchaly se různé lektvary z bylin (někdy i dost jedovatých), používal se rozemletý roh nosorožce nebo ještěrčí ocásky.

Jak ale afrodiziaka vlastně působí? Zatím žádná věda nepotvrdila, že by to a to afrodiziakum přímo ovlivňovalo naší sexuální touhu. Spíše se přiklánějí k placebo efektu, kdy vás mozek přesvědčí, že tomu tak je a účinek se dostaví. Když to na vás bude fungovat, je vše v pořádku.

článek

Ovšem některé druhy potravin, přece jenom mohou prokrvovat pohlavní orgány, ale obsahovat i látky důležité pro tvorbu testosteronu a zlepšovat dobrou náladu. Naštěstí, dnes nemusíte shánět ještěrčí ocásky.

Mezi nejznámější afrodiziaka patří čokoláda. O jejích účincích věděli již staří Aztékové a Májové. Divíte se proč vlastně čokoláda? Uvolňuje do těla látku endorfin, která je základem pocitu štěstí a dobré pohody, bez které se spokojený sex málokdy obejde. Takže pokud víte, že má váš partner rád sladké, klidně mu pár kostiček čokolády v pelíšku nabídněte.

Pálivé koření patří mezi další oblíbená afrodiziaka. Nejen, že vám po něm bude horko a budete si muset odložit i svršky, ale zároveň nabudí mysl a prokrví pohlavní orgány. Přidejte do jídla chilli, zázvor, vanilku, skořici, ženšen nebo muškátový oříšek.

článek

Zobete rádi u televize? Různá semena, jako jsou dýně, slunečnice, pistácie a oříšky obsahují mnoho zinku, který je zdrojem energie a síly, ale zároveň působí blahodárně i na mužské pohlavní orgány a jsou i prevencí proti prostatě. Vyměňte proto brambůrky za zdravá a sexem nabitá zrníčka.

Možná jste slyšeli, že mořské plody, jako jsou ústřice patří mezi sexuální životabudiče. Zde jde spíše o to, co už popsal známý psychiatr Sigmund Freud. Ústřice, banány, úhoři, broskve, okurky, všechny tyto potraviny mohou s dobrou fantazií připomínat pohlavní orgány a tím ve vás vzbuzovat touhu po sexu. Křivdili bychom jim, kdybychom si mysleli, že nic neobsahují. Mořské plody jsou plné již zmíněného zinku, banány obsahují látky štěstí a broskve jsou plné vitamínů.

Pokud si chcete s partnerem udělat hezký večer, naservírujte mu mimo příjemné hudby, svíček, svůdného prádýlka, skleničky vína i pár laskominek, po kterých se zaručeně neovládne.

Foto zdroj: profimedia.cz

10.10.2013 10:00| autor: Marie Vendelbergerová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist