Femina.cz » Magazín » Wellness » Z předškoláka bude školák

Z předškoláka bude školák

Z předškoláka bude školák

Magazín: Wellness | vydáno 27. 08. 2007

Už za týden to přijde! Školáci vyrazí do lavic a někteří z nich zcela poprvé – prvňáčci. Pro ně je důležitý také tento týden. Měl by se nést ve znamení zvykání si na pravidelný režim dne.

 

Pro děti, které do těchto chvil byly zvyklé na volnější tempo, je přechod do škol zásadní změnou jejich zatím převážně bezstarostných životů. Najednou budou muset vstávat každý den časně ráno, přesunout se do škol, sedět v lavicích, snažit se soustředit, psát úkoly, připravovat si učení na druhý den, chodit na tréninky nebo kroužky. Zkrátka z bláhového dětství se rázem stanou povinnosti.

 


Ovšem není to tak vždy. Jsou-li děti od útlého věku zvyklé již ve školce např. na hodiny angličtiny nebo sportovní tréninky, bude pro ně přechod do školy mnohem jednodušší. Stačily si totiž vytvořit návyky a pokud jich teď přibude, budou se lépe přizpůsobovat.

 


Tomu účelu je vhodné přizpůsobit také tento poslední prázdninové týden. Chodit včas spát a byť je to pro rodiče těžké, nepodlehnout prosbičkám a opravdu malého kluka nebo holčičku poslat brzy spát. To samé ráno - žádné vyspávání, žádné snídaně trvající hodinu. Ať si malý předškolák zvykne na to, že za chvíli to pro něj bude běžný chod dne.

 


Ale škola nejsou jen povinnosti. Učení má být pro děti jakési objevování světa, což je baví. A není to jen o učení, ale také o hře, zábavě, sportu a různých jiných aktivitách. Zjistěte, co vaše ratolesti baví a zapište je na hodinu aerobiku, golfu nebo cizích jazyků. Aktivní odpočinek je pro dítě ideální, ale nepřetěžujte ho zbytečně.

 


Přeji vám, ať se vašim dětičkám ve škole líbí, chodí do ni rády a pamatujte, že vyměnit školu je možné. Netrapte malého školáka někde, kde se bojí nebo kde výuka nevyhovuje jeho ani vašim představám. 

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
16. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 09. 2012 jerenika + (reakcí: 0)
15. 09. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
13. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

04. 12. 2016 Horoskop Štír

Jsi postavená před volbu, do které se ti vůbec nechce, můžeš se rozhodovat nad novou nabídkou práce nebo budeš nucena... Celý horoskop

Karta dne

Dva poháry
Máš před sebou nádherný den naplněný radostí a láskou. Přestože jsi sama, budeš velmi intenzivně řešit vztahy kolem sebe a také své srdíčko. Jestli toužíš po lásce, má...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist