Femina.cz » Magazín » Wellness » Jak chránit muže před rakovinou prostaty

Jak chránit muže před rakovinou prostaty

Jak chránit muže před rakovinou prostaty

Magazín: Wellness | autor: Libuše Burger | vydáno 29. 11. 2011

Pravidelně ženám radíme, jak se mají starat o své zdraví a postavu, tentokrát se zaměříme na zdraví mužů. Věděla jste, že můžete partnerovi pomoci předejít zhoubnému bujení v prostatě? Čím dříve s prevencí začnete, tím lépe.

1. Propašujte mu na talíř víc zeleniny
Bohužel, pro mnohé české muže zůstává nejoblíbenější zeleninou bůček a dostat do nich trochu té brokolice je někdy nadlidský výkon. I když váš partner třeba patří k zapřísáhlým masožravcům, nemusíte ho trápit králičí stravou. Stačí, když se více zaměříte na přílohy a budete dbát na to, aby se na talíř vedle toho řízku s bramborem vešel ještě hrášek. Guláš neztratí na chuti, pokud v něm necháte rozvařit pár rajčat (naopak, dostane lepší šmrnc i barvu) a čerstvá rajská jablíčka jsou také mnohem zdravějším základem pro omáčku na špagety než protlak nebo kečup. Čerstvý listový špenát či kapusta se skvěle hodí do karbanátků i do sekané a jestliže přidáte do těsta na bábovku hrnek jemně strouhané mrkve, ani ji tam nepozná.

2. Dvakrát týdně připravte rybu
Omega 3 mastné kyseliny obsažené v rybím tuku jsou zázračným pomocníkem v prevenci mnoha onemocnění, nejenom těch nádorových. Jestliže jste to vy, na jehož bedra spadá hlavní odpovědnost za sestavování rodinného jídelníčku, snažte se do něj zařadit ryby alespoň dvakrát týdně. U ryb platí pravidlo - čím tučnější, tím zdravější - tuňák, makrela, losos nebo sardinky jsou proto nejlepší volbou. Tuk z červeného masa naopak před přípravou odkrajujte (tajně, ať to nevidí!).

3. Nalijte mu sklenku červeného
Antioxidanty obsažené ve slupce červených hroznů jsou už tradičně považovány za látky hrající důležitou roli v prevenci rakoviny. Je to o důvod víc, abyste si s partnerem pravidelně udělali příjemný večer se sklenkou červeného vína. Navíc při této příležitosti můžete snadno přejít k náplni následujícího bodu.

4. Dvakrát týdně ho přiveďte k orgasmu
Průzkumy ukázaly, že pravidelné sexuální vyvrcholení u mužů snižuje riziko rakoviny prostaty ve stáří. Jestliže se tedy alespoň dvakrát týdně s partnerem pomilujete nebo ho přivedete k orgasmu alternativní metodou, děláte pro jeho zdraví víc, než si člověk běžně uvědomuje. Pravidelný sex má kromě toho i další pozitivní účinky na mužské zdraví (a také na vaše), nehledě na to, že utužuje citovou vazbu mezi partnery. Překonejte únavu, a vzhůru na věc!

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
14. 01. 2012 mistrix ... (reakcí: 0)
10. 12. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 12. 2011 manislava prostata (reakcí: 0)
04. 12. 2011 kralicek nic (reakcí: 0)
30. 11. 2011 Daniela76 Jak chránit muže (reakcí: 0)
29. 11. 2011 Werushka7 :)) (reakcí: 0)
29. 11. 2011 Anulii ... (reakcí: 0)
29. 11. 2011 kacenka811 . (reakcí: 2)
29. 11. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
29. 11. 2011 soffie dobré rady (reakcí: 0)
29. 11. 2011 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

29. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Je na čase, aby sis konečně ujasnila, co vlastně chceš nejen od života, ale také od své práce nebo partnera. Plácáš s... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist