Femina.cz » Magazín » Wellness » Jak chránit muže před rakovinou prostaty

Jak chránit muže před rakovinou prostaty

Jak chránit muže před rakovinou prostaty

Magazín: Wellness | autor: Libuše Burger | vydáno 29. 11. 2011

Pravidelně ženám radíme, jak se mají starat o své zdraví a postavu, tentokrát se zaměříme na zdraví mužů. Věděla jste, že můžete partnerovi pomoci předejít zhoubnému bujení v prostatě? Čím dříve s prevencí začnete, tím lépe.

1. Propašujte mu na talíř víc zeleniny
Bohužel, pro mnohé české muže zůstává nejoblíbenější zeleninou bůček a dostat do nich trochu té brokolice je někdy nadlidský výkon. I když váš partner třeba patří k zapřísáhlým masožravcům, nemusíte ho trápit králičí stravou. Stačí, když se více zaměříte na přílohy a budete dbát na to, aby se na talíř vedle toho řízku s bramborem vešel ještě hrášek. Guláš neztratí na chuti, pokud v něm necháte rozvařit pár rajčat (naopak, dostane lepší šmrnc i barvu) a čerstvá rajská jablíčka jsou také mnohem zdravějším základem pro omáčku na špagety než protlak nebo kečup. Čerstvý listový špenát či kapusta se skvěle hodí do karbanátků i do sekané a jestliže přidáte do těsta na bábovku hrnek jemně strouhané mrkve, ani ji tam nepozná.

2. Dvakrát týdně připravte rybu
Omega 3 mastné kyseliny obsažené v rybím tuku jsou zázračným pomocníkem v prevenci mnoha onemocnění, nejenom těch nádorových. Jestliže jste to vy, na jehož bedra spadá hlavní odpovědnost za sestavování rodinného jídelníčku, snažte se do něj zařadit ryby alespoň dvakrát týdně. U ryb platí pravidlo - čím tučnější, tím zdravější - tuňák, makrela, losos nebo sardinky jsou proto nejlepší volbou. Tuk z červeného masa naopak před přípravou odkrajujte (tajně, ať to nevidí!).

3. Nalijte mu sklenku červeného
Antioxidanty obsažené ve slupce červených hroznů jsou už tradičně považovány za látky hrající důležitou roli v prevenci rakoviny. Je to o důvod víc, abyste si s partnerem pravidelně udělali příjemný večer se sklenkou červeného vína. Navíc při této příležitosti můžete snadno přejít k náplni následujícího bodu.

4. Dvakrát týdně ho přiveďte k orgasmu
Průzkumy ukázaly, že pravidelné sexuální vyvrcholení u mužů snižuje riziko rakoviny prostaty ve stáří. Jestliže se tedy alespoň dvakrát týdně s partnerem pomilujete nebo ho přivedete k orgasmu alternativní metodou, děláte pro jeho zdraví víc, než si člověk běžně uvědomuje. Pravidelný sex má kromě toho i další pozitivní účinky na mužské zdraví (a také na vaše), nehledě na to, že utužuje citovou vazbu mezi partnery. Překonejte únavu, a vzhůru na věc!

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
14. 01. 2012 mistrix ... (reakcí: 0)
10. 12. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 12. 2011 manislava prostata (reakcí: 0)
04. 12. 2011 kralicek nic (reakcí: 0)
30. 11. 2011 Daniela76 Jak chránit muže (reakcí: 0)
29. 11. 2011 Werushka7 :)) (reakcí: 0)
29. 11. 2011 Anulii ... (reakcí: 0)
29. 11. 2011 kacenka811 . (reakcí: 2)
29. 11. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
29. 11. 2011 soffie dobré rady (reakcí: 0)
29. 11. 2011 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 02. 2017 Horoskop Lev

Když se přestaneš jednou provždy opírat o berličky a začneš jednat jen sama za sebe, zjistíš, že ten, který ti neustá... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist