Femina.cz » Magazín » Wellness » Balzám na duši aneb 10 důvodů, proč je kočka lepší než chlap

Balzám na duši aneb 10 důvodů, proč je kočka lepší než chlap

Balzám na duši aneb 10 důvodů, proč je kočka lepší než chlap

Magazín: Wellness | autor: Lenka Zelnitiusová | vydáno 04. 10. 2016

Máš čerstvě po rozchodu, přišla jsi o někoho blízkého a nezvládáš samotu? Jsi smutná a propadáš se často do depresí? Máme pro tebe lék na všechny splíny! Jaký? Pořiď si kočku! Tady máš hned deset důvodů, proč je to super nápad.

Kočky jsou skvělými společníky, co nevyžadují tolik pozornosti jako psi. Rády se mazlí, budou ti spokojeně přít na klíně, přešlapávat na místě, a když zrovna nebudeš doma, tak klidně prospí půl dne.

„Když jsem se rozešla s Tomášem, měla jsem v životě i srdci prázdno, chodila jsem do práce a z práce jako tělo bez duše a bála se přijít domů, protože mě tam nikdo nečekal. Kdyby mi kamarádka, které se právě narodila koťátka britské kočky, nevnutila malého kocourka, asi bych se v depresi plácala hodně dlouho. Možná to zní směšně, nebo neuvěřitelně, ale když víte, že je potřeba se o někoho postarat, že vás někdo potřebuje, tak život náhle dostane smysl. Po dlouhé době jsem se poprvé usmála a mohl za to právě kocour Maxík. Tímto chci kamarádce Renátě poděkovat, že mě vrátila zpátky do života. Doma mám teď výstavního šampiona a vypadá to i na novou lásku,“ uzavírá Karolína (27).

S domácím mazlíčkem snáze překonáš ztrátu milované osoby

I když máš pocit, že ti nic milovanou osobu nemůže nahradit, uvidíš, že zvířata se svou bezelstností to zvládnou. Skvělým prostředkem proti splínu a smutku jsou také u čerstvě osamělých starších lidí. Prochází něčím podobným tvoje babička? Rozhodně jí pořiď kočku. Přítomnost chlupatého mazlíčka jí určitě prospěje. Chlupáč odvede pozornost a člověk se rychleji začlení zpátky do života, než kdyby měl zůstat v bytě, či domku nově úplně sám.

Zvíře do domu - zdraví do domu

A to si nevymýšlíme. I odborníci se shodují v tom, že majitelé zvířecích mazlíčků několikanásobně méně trpí psychickými i duševními problémy a jsou také méně náchylní k nemocem jako je chřipka, či nachlazení. A to z toho důvodu, že právě špatné duševní rozpoložení se projeví nejen smutnými myšlenkami, ale podepíše se i na naší imunitě.

Milujeme kočičí předení

Díváš se na televizi, jsi zakrytá teplou hřejivou dekou a na klíně ti spokojeně přede kocour, zatímco tvé ruce hladí měkký kožíšek. Možná se ti tato věc zdá jako naprosto samozřejmá, ale naše smysly a vědomí na ni reagují více než pozitivně. Dá se říci, že hlazení kočky je balzámem pro duši i tělo. Proto dřív, než začneš zobat antidepresiva, raději vyzkoušej tuto na výsost příjemnou a 100% přírodní terapii. Léčba za pomoci němých tváří totiž dokáže mnohé. Zvlášť teď na podzim mazlivou přítomnost kočky uvítáš. Sychravý nečas je totiž pro dlouhé večery v křesle s dekou, kocourem a hřejivým nápojem v hrnku jako stvořený.

Pokud se toužíš stát majitelkou kočky, mrkni se na tato plemena. Jsou krásná a patří mezi nejoblíbenější.

Britská krátkosrstá kočka – způsobná aristokratka

Ve věku kotěcím si s ní užiješ spoustu legrace, za to v dospělosti se z ní stane dámička z vyšší společnosti, co sice bude vědět, kdo je jejím pánem a občas se přijde pomazlit, ale ve většině případů bude preferovat svůj klid. Dospělé britky bez problémů zvládnou samotu, a co víc, dokonce ji vyhledávají, takže pokud máš časově náročnější povolání, tvoje kočka to bez potíží zvládne. Všichni máme britské kočky spojeny s šedou či modrou barvou, ale i přesto existují  britky ve skořicově béžové, žíhané a také v odstínu horkého kakaa. 

Ragdoll – mazlivý parťák milující společnost

Tyto kočky jsou neobyčejně mazlivé, mírumilovné a nekonfliktní. Nerady tráví čas o samotě a v kočičí říši platí za největší dobráky ze všech. A navíc jsou ragdollové i neobyčejní fešáci.

Peršanka  - zhýčkaná kráska

Napříč historií byly právě perské kočky určeny pro ty nejbohatší, a proto se jimi nemohl pyšnit každý. Peršanky s dlouhou srstí a klidnou povahou milují nade vše svůj klid, líbit se jim proto bude v domě bez dětí, u zaneprázdněných podnikatelů, nebo u babičky s dědou. Počítat ale musíš s pravidelnou péči o srst, jinak si koleduješ o její zplstnatění.

A tady máš slíbených deset důvodů, proč je kočka lepší než chlap: 

 1. Kočce je úplně jedno, jak vypadáš po ránu.
 2. Kočka nikdy neflirtuje s tvojí nejlepší kámoškou.
 3. Kočka nenechá zvednuté prkénko na záchodě.
 4. Kočka nemá nic proti tvé matce. 
 5. Kočka tě vždycky nadšeně vítá doma.
 6. Kočka tě poslouchá, když mluvíš.
 7. Kočka tě nikdy neopustí kvůli mladší.
 8. Kočka nikdy nepřepne tvůj oblíbený seriál na fotbal.
 9. Kočka si nikdy nestěžuje, že má k večeři konzervu.
 10. Kočce nevadí tvé PMS, nemá řeči, přitulí se a udělá všechno, aby ses cítila líp.

A jestli jsme tě pořád ještě nepřesvědčili, že kočka je prostě úžasné stvoření, tak se podívej do naší fotogalerie. Copak by sis je okamžitě nezamilovala?

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com, Pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
06. 10. 2016 kativas kočka (reakcí: 0)
05. 10. 2016 lucik21 ... (reakcí: 0)
04. 10. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)
04. 10. 2016 liddduska kočky (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

29. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Až příliš dlouho se zaobíráš tím, co potřebují druzí a na sebe tak trochu zapomínáš. Dopřej si dnešní den jen pro seb... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist